کد خبر: ۷۲۱۹۱۱۹
گروه : یزد » یزد
تاریخ انتشار: ۰۲ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۵:۵۳
۰۲ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۵:۵۳
کد خبر : ۷۲۱۹۱۱۹
گروه : یزد » یزد

استاندار یزد بر لزوم بهره‌گیری از تجربه پایتختی کتاب ایران برای توسعه فرهنگ کتابخوانی در استان تاکید کرد.

توسعه فرهنگ کتابخوانی در یزد با بهره گیری از تجربه پایتختی کتاببه گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از یزد، محمدعلی طالبی، استاندار یزد، در نشست انجمن کتابخانه‌های عمومی استان با اشاره به قرار داشتن در دو ماه پایانی سالی که یزد به عنوان پایتخت کتاب ایران نامگذاری شده است، گفت: در این دو ماه باقی‌مانده باید با جدیت بیشتری برنامه‌های پایتخت کتاب مورد پیگیری قرار گرفته و از کار‌های انجام شده طی یک سال اخیر نیز ارزیابی دقیقی صورت گیرد.

او افزود: استان باید از تجربه پایتختی کتاب ایران برای توسعه و ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی در سال‌های آینده بهره بگیرد و با فرض این‌که یزد همواره پایتخت کتاب ایران است، با جدیت در زمینه توسعه کتابخوانی قدم برداریم.

طالبی با اشاره به در پیش بودن عید نوروز و همراه بودن آن با ورود گردشگران به استان، عنوان کرد: نوروز، فرصتی مناسب برای نمایش دادن اقدامات و دستاورد‌های استان در زمینه پایتختی کتاب ایران است و مسئولان باید از این ایام نهایت بهره را ببرند.

استاندار با اشاره به افتتاح کتابخانه مرکزی یزد در روز‌های پایانی سال گفت: افتتاح کتابخانه مرکزی باید فراتر از یک گشایش عادی باشد، بلکه باید تلاش شود این کتابخانه باید به عنوان یک رویداد ویژه فرهنگی استان معرفی و افتتاح شود.

دومین نشست انجمن کتابخانه‌های عمومی استان یزد به ریاست طالبی، استاندار یزد و با حضور اکرم فداکار، معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استانداری؛ رقیه دوست فاطمی‌ها، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان؛ مجید جوادیان‌زاده، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی یزد؛ عباسعلی دانافر، مدیرکل آموزش و پرورش استان؛ فرمانداران شهرستان‌ها و جمعی از اعضای حقوقی و حقیقی انجمن در سالن حمیدیای استانداری یزد برگزار شد.

انتهای پیام/ و

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر