کد خبر: ۷۲۱۹۷۶۰
گروه : زنجان » زنجان
تاریخ انتشار: ۰۳ بهمن ۱۳۹۸ - ۰۹:۴۶
۰۳ بهمن ۱۳۹۸ - ۰۹:۴۶
کد خبر : ۷۲۱۹۷۶۰
گروه : زنجان » زنجان

مدیرکل امور مالیاتی استان زنجان گفت: ۶۷ درصد پزشکان زنجانی برای دریافت دستگاه کارتخوان ثبت‌نام نکرده‌اند.

اقدام ۳۳ درصد پزشکان زنجانی برای دریافت کارت خوانبه گزارش خبرنگار گروه استان‌های باشگاه خبرنگاران جوان از زنجان،مدیرکل امور مالیاتی استان زنجان گفت: بیش از ۹۰۰ پزشک در این استان فعالیت می‌کنندکه ۳۳ درصد آن‌ها برای دریافت پایانه فروشگاهی (دستگاه کارتخوان) در سامانه مربوطه ثبت‌نام کرده‌اند و ۶۷ درصد باقیمانده تاکنون برای این امر اقدام نکرده‌اند.

رضوی گفت: پزشکان در صورت ثبت‌نام در این سامانه و استفاده از دستگاه کارتخوان تا پایان بهمن ماه جاری از حداکثر تشویق‌ها و تسهیلات قانونی از جمله بخشودگی جرایم مالیاتی بهره‌مند می‌شوند.

وی با اشاره به تفاهمنامه بین سازمان‌های امور مالیاتی و نظام پزشکی کشور، خاطرنشان کرد: این تفاهمنامه به منظور تسریع و ایجاد هماهنگی جهت اجرای کامل مفاد بند «ی» تبصره ۶ قانون بودجه سال ۹۸ کشور و تبصره ۲ ماده ۱۶۹ قانون مالیات‌های مستقیم، منعقد شده است.

رضوی افزود: بر این اساس، نظام پزشکی با استفاده از ظرفیت‌ها و تمهیدات قانونی و حرفه‌ای نسبت به ثبت‌نام مشمولان در سامانه، تاکید می‌کند.

مدیرکل امور مالیاتی استان زنجان با بیان اینکه در صورت استفاده نکردن از کارتخوان، تمام تراکنش پزشکان مشمول مالیات قرار خواهد گرفت، گفت: پزشکان نسبت به ثبت‌نام و راه‌اندازی صندوق فروش تا پایان بهمن ماه از طریق سایت www.tax.gov.ir اقدام کنند.

او افزود: جریمه ثبت‌نام نکردن پایانه‌های فروشگاهی در سامانه موجب تعلق ۲ درصد درآمد و در صورت به‌کارگیری نکردن پایانه مذکور از ابتدای مهر سال جاری ۱۰ درصد درآمد، مشمول جریمه خواهد شد که غیرقابل بخشش است.

رضوی با بیان اینکه پزشکان در صورت نصب دستگاه کارتخوان از تمام معافیت‌های قانونی برخوردار می‌شوند، تصریح کرد: فقط کارتخوان، پایه محاسبه مالیات نبوده بلکه ملاک، تکمیل اظهارنامه مالیاتی است.
 
انتهای پیام/ن
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر