کد خبر: ۷۲۱۹۸۰۱
تاریخ انتشار: ۰۳ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۰:۰۷
۰۳ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۰:۰۷
کد خبر : ۷۲۱۹۸۰۱

رییس آموزش و پرورش استثنایی خراسان شمالی گفت: دانش‌آموزان با نیاز‌های ویژه استان، امسال ۲۳ مقام ورزشی و فرهنگی در سطح ملی به دست آورده‌اند.

به گزارش خبرنگار  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از بجنورد ،  علی متقیان گفت: دانش آموزان با نیاز‌های ویژه، ظرفیت‌ها و توانمندی‌های بالایی در زمینه فعالیت‌های ورزشی دارند این در حالی است که با کمبود فضای ورزشی و معلم تربیت بدنی روبه رو هستیم.

او گفت: اکنون یک فضای ورزشی در اختیار دانش آموزان با نیاز‌های ویژه استان است و هفت معلم در این زمینه به صورت تخصصی به فعالیت‌های ورزشی این دانش آموزان فعالیت دارند.

او افزود: سال گذشته، رشته بوچیا، برای دانش آموزان با نیاز‌های ویژه در مدارس استان راه اندازی شد امسال هم  بازی بومی مثل گل بال و شودان برای دانش آموزان نابینا افزوده شده است.

رییس آموزش و پرورش استثنایی خراسان شمالی ادامه داد: برای کمک به فعالیت‌های ورزشی دانش آموزان استثنایی، برنامه‌هایی از جمله ایجاد فضای ورزشی و خرید تجهیزات تخصصی در دست پیگیری است.

او با بیان اینکه زهرا نمازی، دانش‌آموز پایه پنجم شهر بجنورد، گردن‌آویز طلای رقابت‌های کشوری پاراتنیس روی میز را از آن خود کرد افزود: این دانش آموز، به نمایندگی از خراسان شمالی در کلاس ۷ و ۸ این مسابقات شرکت داشت.

متقیان اظهار داشت: در این رقابت ها، زهرا علی آبادی از بجنورد هم مقام سوم این کلاس را کسب کرد.

او گفت: امیرحسین گلشنی راد دانش آموز ناشنوای شیروانی هم در وزن منفی ۴۸کیلوگرم، قهرمان چهل و چهارمین دوره مسابقات قهرمانی کشتی ناشنوایان کشور شد و مجوز حضور در مسابقات جهانی را کسب کرد.

رییس آموزش و پرورش استثنایی خراسان شمالی اظهار داشت: امیر حسین گلشنی راد دانش آموز پایه دهم متوسطه است که به صورت تلفیقی در مدارس عادی مشغول به تحصیل بوده و از خدمات آموزشی و توانبخشی اداره آموزش و پرورش استثنایی استان استفاده می‌کند در رده سنی نوجوانان در مسابقات جهانی مسابقه خواهد داد.

این دانش آموز کم شنوا، سال ۹۴ هم در وزن ۴۷ کیلوگرم و رده سنی نوجوانان با کسب مقام دوم کشوری، موفق به دریافت مدال نقره شده بود.

حدود سه هزار و ۴۰۰ دانش آموز با نیاز‌های ویژه در ۵۹ مدرسه استثنایی خراسان شمالی تحصیل می‌کنند که نیمی از این دانش آموزان در بجنورد هستند.

انتهای پیام/ه

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر