کد خبر: ۷۲۱۹۸۰۶
تاریخ انتشار: ۰۳ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۰:۳۶
۰۳ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۰:۳۶
کد خبر : ۷۲۱۹۸۰۶
رئیس اداره دندانپزشکی وزارت بهداشت مطرح کرد؛

صادقی گفت: ۷۷ مرکز، آمادگی پذیرش بیماران خاص و صعب العلاج در حوزه دندانپزشکی را دارند.

راه اندازی ۷۷ مرکز دندانپزشکی ویژه بیماران خاص

به گزارش خبرنگار حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان، قاسم صادقی، رئیس اداره دندانپزشکی وزارت بهداشت صبح امروز در مراسم اولین سمپوزیوم دندانپزشکی بیمارستان که در دانشکده دندانپزشکی دانشگاه تهران برگزار شد، اظهار کرد: توجه به نیاز‌های درمانی مردم در حوزه خدمات دندانپزشکی بسیار مهم است، خوشبختانه امروزه علاوه بر کلینیک‌ها، بیمارستان‌های دندانپزشکی نیز راه اندازی شده است.

او ادامه داد: جدا افتادن رشته دندانپزشکی از پزشکی می‌تواند کیفیت آموزش را تحت تاثیر قرار دهد و همکاران جوان دندانپزشک این تصور را دارند که فقط در مطب‌های خود باید کار‌های زیبایی انجام دهند و بیماران سیستماتیک و خاص را به مراکز دانشگاهی ارجاع دهند.

صادقی تاکید کرد: مراکز دندانپزشکی ویژه بیماران خاص و صعب العلاج در سال ۹۷-۹۸ تدوین و راه اندازی شده است. علاوه بر ایران کشور‌هایی مانند فرانسه، آمریکا، انگلیس، کره جنوبی، ژاپن و استرالیا دارای این گونه مراکز هستند.
بیشتر بخوانید: فعالیت اورژانس دندانپزشکی شبانه روزی در مراکز استان‌ها
رئیس اداره دندانپزشکی وزارت بهداشت تاکید کرد: در حال حاضر ۷۷ مرکز آمادگی پذیرش بیماران خاص و صعب العلاج در حوزه دندانپزشکی را دارد؛ همچنین آیین نامه بیمارستان دندانپزشکی به تازگی تدوین و ابلاغ شده است. اکنون امکان تاسیس بیمارستان دندانپزشکی در کشور مهیا شده است.

او بیان کرد: امروزه مهم‌تر از مراکز آموزشی در حوزه دندانپزشکی مراکز آموزشی و درمانی است که در این زمینه ۱۴ دانشکده مجوز این کار را دریافت کردند.

صادقی گفت: اورژانس دندانپزشکی به طور شبانه روزی خدمات دندانپزشکی خوبی به مراجعان ارائه می‌دهند. طبق آمار ۲۳۰ بیمارستان دارای بخش دندانپزشکی هستند که ۴۴ بیمارستان در بخش خصوصی و ۱۴ مرکز خیریه نیز دارای بخش دندانپزشکی هستند.

رئیس اداره دندانپرشکی وزارت بهداشت گفت: تاکنون ۶ دوره مهارتی دندانپزشکی تحت بیهوشی مصوب شده است. به طور کلی مراکزی جهت آموزش دوره‌های مهارتی دندانپزشکی تحت بیهوشی در بخش‌های دولتی و خصوصی راه اندازی شده است.

او در پایان یادآوری کرد: در حال حاضر ۱۲۵ تعرفه خدمات تشخیصی درمانی دندانپزشکی، تعیین قیمت شده‌اند.

انتهای پیام/
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر