کد خبر: ۷۲۲۰۵۹۹
تاریخ انتشار: ۰۳ بهمن ۱۳۹۸ - ۲۱:۳۹
۰۳ بهمن ۱۳۹۸ - ۲۱:۳۹
کد خبر : ۷۲۲۰۵۹۹
عضو هیات رییسه مجلس ؛

عضو هیات رییسه مجلس با اشاره به شرایطی که تحریم‌ها در کشور ایجاد کرده، گفت : باید مقاومت کنیم تا از این شرایط با موفقیت عبور کنیم.

به گزارش  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمانشاه،عبدالرضا مصری عضو هیات رییسه مجلس با اشاره به این که زمانی ۲.۴ میلیون بشکه صادرات نفت داشتیم که امکان اداره مالی کشور را فراهم می‌کرد، گفت : امروز این میزان صادرات به حدود ۳۰۰ تا ۵۰۰ هزار بشکه رسیده و همین شرایط اداره کشور را مشکل کرده است.

او با بیان اینکه هر چقدر ما قدرتمندتر شویم دشمن نیز فشارش را مضاعف می‌کند، گفت : اگرچه تحریم شرایط سختی را به مردم تحمیل می‌کند، اما نباید فراموش کنیم همانطور که برای ما سخت است، فشار تحریم‌ها به خود دشمنان نیز خساراتی را وارد می‌کند.

نماینده کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه دشمنان مجبورند خسارت حاصل از تحریم‌ها و جلوگیری از مراودات تجاری با ایران را برای هم پیمانان خود جبران کنند، گفت: امکان جبران این خسارت در کوتاه مدت وجود دارد.

 این نماینده مجلس گفت: زمان کوتاهی باقی مانده و اگر مقاومت کنیم و شرایط ویژه را بپذیریم، با سربلندی از این قله عبور خواهیم کرد.

مصری با بیان اینکه تا قبل از آبان ماه و مسائل ناشی از بنزین دشمنان به دنبال واسطه برای مذاکره با ایران بودند، افزود: بعد از تصمیم غلط مبنی بر افزایش قیمت بنزین که به شدت با آن مخالف بودم، شرایط برعکس شد و دشمن همه راه‌ها را بست و امیدوار بود اتفاقی در داخل کشور صورت بگیرد.

او با اشاره به تغییر شرایط بعد از شهادت سردار سلیمانی و حضور میلیونی مردم در تشییع پیکر ایشان، گفت: در همین مدت کوتاه دوباره نظر دشمن برگشت.

نماینده کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه دشمن منتظر مانده تا دو رفتار ما در آینده را نیز رصد کند، حضور در انتخابات مجلس شورای اسلامی و همچنین راهپیمایی ۲۲ بهمن را این دو رویداد مهم دانست.

او افزود: باید از این دو رویداد نیز با سربلندی بیرون بیاییم تا مشخص شود حضور میلیونی مردم در تشییع پیکر سردار سلیمانی احساسات نبوده است.

او از نقش مهم صادرکنندگان در شرایط کنونی که ستاد پشتیبانی جنگ را بر عهده دارند نیز یاد کرد و گفت: باید تلاش کنیم در این شرایط صادرات را افزایش دهیم و کالا و ذائقه ایرانی را به کشور‌های دیگر وارد کنیم.

مصری گفت: صادرات کالا به کشور‌های دیگر باعث می‌شود پیوند اقتصادی بین مردم دو کشور فارغ از پیوند‌های سیاسی شکل بگیرد که این امر بسیار مهم است.

عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه حمایت از صادرکنندگان و درنظرگرفتن مشوق‌های صادراتی برای آن‌ها واقعا مهم است، گفت: اما در شرایط کنونی که با کمبود مواجه بودجه مواجه هستیم، دست ما برای پرداخت برخی از این اعتبارات باز نیست .

 

 

انتهای پیام/د

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر