کد خبر: ۷۲۲۰۸۱۸
تاریخ انتشار: ۰۴ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۰:۵۲
۰۴ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۰:۵۲
کد خبر : ۷۲۲۰۸۱۸

شهردار منطقه ۸ تبریز صبح امروز در استودیو شهر حاضر شده و در مصاحبه رادیویی از اجرای پروژه‌های خاص برای شکوفایی منطقه تاریخی فرهنگی تبریز خبر داد.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از تبریز،علی مدبر شهردار منطقه ۸ تبریز گفت:در حال حاضر در کل شهر‌های تاریخی دنیا توجه ویژه‌ای به انسان محور نمودن معابر تاریخی دارند که ما نیز برآنیم در این راستا اقدامات مناسب و ارزشمندی انجام دهیم.

اودر ادامه از این منطقه به عنوان قلب تپنده تبریز یاد کرد و گفت:محدوده منطقه تاریخی فرهنگی تبریز کوچک‌ترین منطقه شهرداری تبریز است، ولی در عین حال از نظر تراکم جمعیت و خدمات برترین منطقه تبریز است.

مدبر با بیان اینکه متاسفانه بر اثر سیاست‌های اشتباه گذشته اکنون مرکز شهر تبریز که هویت تاریخی این شهر قلمداد می‌شود به پارکینگ خودرو‌های شهروندان تبدیل شده است در حالی که در تمام شهر‌های تاریخی جهان از ورود خودرو‌ها به منطقه تاریخی شهر ممانعت به عمل آورده و با اجرای سیاست‌های محدودیتی رغبت به آوردن خودرو به محدوده مرکزی شهر را در شهروندان به صفر میرسانند.

مدبر افزود: بافت تاریخی منطقه ۸ تبریز بدلیل وجود بازار تبریز ومساجد و خانه‌های تاریخی و صد‌ها اثر ارزشمند تاریخی دیگر، به عنوان قلب تپنده تبریز قلمداد می‌شود که برای شکوفایی این منطقه باید توجه ویژه‌ای به این محدوده داشته باشیم.

او با اشاره به طراحی پروژه‌های باز آفرینی شهری در استای تدوین چشم انداز آتی منطقه تاریخی فرهنگی تبریز، از تلاش شهرداری منطقه ۸ در راستای تحول منطقه تاریخی فرهنگی شهر طی سال‌های آتی خبر داد.

شهردار منطقه ۸ همچنین از برنامه ریزی شهرداری این منطقه برای تحول گردشگری منطقه با ایجاد پهنه فرهنگ و هنر تبریز و ایجاد چندین مسیر گردشگری به همراه راه اندازی تور‌های گردشگری بازار و منطقه، به منظور شناساندن و معرفی اماکن تاریخی تبریز خبر داد.

انتهای پیام/

 

 

پروژه شکوفائی پروژه‌ها بازآفرینی شهری شهرداری منطقه ۸ منطقه تاریخی فرهنگی تبریز

ارسال نظر

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر