کد خبر: ۷۲۲۰۸۷۷
تاریخ انتشار: ۰۴ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۱:۵۴
۰۴ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۱:۵۴
کد خبر : ۷۲۲۰۸۷۷
در خطبه های نماز جمعه؛

کارشناس مسائل بین الملل گفت: سردار سلیمانی با نبوغی که داشت از کشورهای منطقه، ظرفیت سازی می کرد.

سعدالله زارعی:سردار سلیمانی از کشورهای منطقه ظرفیت می ساختبه گزارش خبرنگار  حوزه احزاب و تشکل‌های گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، سعد الله زارعی کارشناس مسائل بین الملل در پیش خطبه های نماز جمعه تهران، اظهار کرد: رهبر معظم انقلاب اسلامی با درک خطرات موجود و تهدید کشور‌های غربی تعدادی از فرماندهان سرشناس کشور را فراخوانده و عمق این خطرات را برای آنها توضیح داده و فرمودند که اگر با این هجمه ها در عراق مقابله نشود ایران هم درگیر خواهد شد، چراکه حفاظت از کیان اسلام به عنوان یک کشور مسلمان، وظیفه ما است.

او اضافه کرد: در این میان محوریت خنثی سازی طرح بزرگ آمریکایی بر دوش سردار سلیمانی قرار گرفت که ایشان هم با اعتقاد عمیق به رهبری، تبعیت از رهبری و جهاد در راه خدا همچنین اعتقاد به نیرو‌های مجاهد منطقه به صحنه آمد و وظیفه خنثی سازی توطئه آمریکا را به عهده گرفت.

کارشناس مسائل غرب آسیا خاطرنشان کرد: جمهوری اسلامی با هدایت رهبری برنامه شکست آمریکا را در دستور کار قرار داد.

سعدالله زارعی گفت: ترامپ اعتراف کرد که برای اجرای طرح خاورمیانه بزرگ ٧ تیریلیون دلار هزینه کرده و از لحاظ امکانات، واشنگتن، هیچ کمبودی نداشت، ولی سردار سلیمانی با بودجه و امکانات کم باید با آنها مقابله می کرد و با نبوغ فکری خود در عرصه نظامی نیروی کوچکی تربیت کرده و سازماندهی و وارد میدان می کرد تا آمریکا را به شکست بکشانند .

او بابیان اینکه سردار شهید قاسم سلیمانی از کشورهای منطقه ظرفیت سازی می کرد، خاطرنشان کرد: آزادسازی سوریه از اشغالگران نیابتی، آزاد سازی  فلسطین از اسرائیل و به شکست کشاندن حمله بزرگ ١٣٨۵ در لبنان مجموعه ای میادین عملیاتی بود که در طول این سال‌ها با هدف پایان دادن اشغالگری کشور‌ها انجام شد.

سعدالله زارعی با اشاره به  خصوصیات شهید سردار سلیمانی عنوان کرد: در شخصیت و عمل سردار سلیمانی ولایت محوری و اعتقاد راسخ به حکمت رهبری مشهود بود. او بار‌ها گفته بود که نه فقط از روی مسائل اعتقادی، بلکه از روی تجربه عنوان می کند که تمام تدابیر رهبری حکیمانه است و پیروزی‌های کشورمان همیشه به دلیل به کار بستن نظرات ایشان بوده است.

کارشناس مسائل بین الملل با بیان اینکه سردار قاسم سلیمانی ولایت و رهبری را با هیچ اصلی مقایسه نمی‌کرد، ادامه داد: سردار سلیمانی  با هدف فتح الفتوح اسلام وارد میدان می شد.

او ادامه داد: خصوصیت دیگر سردار قاسم سلیمانی مشورت پذیری بود . او با وجود اینکه در فهم مسائل سیاسی از نبوغ بالایی برخوردار بود اما برای هر اقدام جلسات تخصصی برگزار و در این راه هزاران کارشناس را تربیت می کرد. همچنین باید بگویم که سردار سلیمانی در این مسیر صد‌ها نفر را نبوغ بخشید و تربیت کرد.

کارشناس مسائل بین الملل افزود: خصوصیت دیگر او دشمن شناسی بود، نه فقط شناخت عنوانی دشمن بلکه شناختن تاکتیک روش دمشن و راه خنثی کردن اهداف دشمن بود. افرادی که دشمن را کم رنگ می‌کنن خائن هستند. سردار سلیمانی عادی سازی دشمن و مذاکره با دشمن را خیانت می‌دانست.

سعدالله زارعی در بخش دیگری از پیش خطبه های نماز جمعه گفت: آمریکا تلاش کرد در شرق سوریه کوریدور امنیتی ایجاد کند، اما سردار سلیمانی با درک خطر این مسئله به قلب این طرح زد و توطئه بسیار بزرگی را خنثی کرد.علاوه براین معنویت مهمترین رکن زندگی شهید سپهبد قاسم سلیمانی بود.

او ادامه داد: سردار سلیمانی همواره  به جوانان توصیه می‌کرد که  نماز شب به جا آورده و احترام به پدر و مادر را نگهدارند. 

این کارشناس مسائل بین الملل افزود: شهید سلیمانی بسیار اهل مطالعه بود و در سفر هم این عادت را ترک نمی‌کرد، حتی از کتاب‌ها خلاصه برمی داشت و آخرین کتابی که خلاصه برداری کرده بود  انسان کامل شهید مطهری بود.

سعدالله زارعی در پایان تاکید کرد: شهادت گمشده شهید سلیمانی بود او برای خود عنوان و جایگاهی قائل نمی شد.


انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر