کد خبر: ۷۲۲۰۹۰۴
گروه : زنجان » زنجان
تاریخ انتشار: ۰۴ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۲:۱۱
۰۴ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۲:۱۱
کد خبر : ۷۲۲۰۹۰۴
گروه : زنجان » زنجان

 مدیرعامل شرکت گاز استان زنجان گفت: در حال حاضر در طول شبکه گازرسانی استان با قطعی گاز مواجه نیستیم.

برقراری گاز همه مشترکین استانبه گزارش خبرنگار گروه استان‌های باشگاه خبرنگاران جوان از زنجان، احمدلو  مدیرعامل شرکت گاز استان زنجان با اشاره به میزان مصرف گاز در استان زنجان طی ۲۴ ساعت گذشته گفت: در ۲۴ ساعت گذشته مصرف گاز در استان، ۹ میلیون و ۵۰۰ هزار مترمکعب بود که نسبت به روز قبل تغییری نداشته است.

اوافزود: این افزایش مصرف به دلیل افزایش ۱۵ هزار مشترک بوده و بخش دیگر آن مربوط به رونق بخش صنعت استان است.

مدیرعامل شرکت گاز استان زنجان گفت: با توجه به کاهش دما و سردی هوا در استان زنجان، شهروندان در استفاده صحیح از وسایل گازسوز مانند بخاری، دقت و نصب درست، کنترل دودکش و رعایت اصول اولیه، توجه کافی داشته باشند.

احمدلو تصریح کرد: در حال حاضر در شبکه گازرسانی استان با مشکلی مواجه نیستیم و قطعی در هیچ‌کدام از شهر‌ها و روستا‌های استان وجود ندارد و در حال حاضر طبق معمول هرساله برای تامین گاز موردنیاز مردم نیروگاه سیکل ترکیبی سلطانیه از مدار خارج شده است.

مدیرعامل شرکت گاز استان زنجان، توجه مردم را به استفاده از وسایل گازسوز استاندارد با تعیین بهره‌وری در برچسب انرژی نصب شده بر روی این وسایل جلب و بر لزوم اطمینان از کارکرد صحیح لوله و اتصالات گاز شهری، گفت: شهروندان قبل از نصب بخاری بارعایت نکاتی ساده می‌توانند از بروز حوادث جلوگیری کنند، به طوری‌که از آویختن وزنه‌ای نسبتا سنگین به داخل دودکش و هدایت آن از دهانه خروجی دودکش به طبقات پایینی، یکی از راه‌های پیشنهادی برای کسب اطمینان از باز بودن مسیر لوله است.

او بر استفاده از کلاهک‌های H در انتهای مسیر خروج لوله در پشت بام‌ها تاکید کرد و یادآور شد: این کلاهک‌ها علاوه بر اینکه مانع از بازگشت گاز‌های آلاینده به وسیله جریان هوای تولید شده به وسیله باد می‌شود، امکان انسداد لوله به دلایلی مانند لانه‌سازی پرندگان را نیز از بین می‌برد.
 
انتهای پیام/م
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر