کد خبر: ۷۲۲۱۲۹۸
گروه : خوزستان » اهواز
تاریخ انتشار: ۰۴ بهمن ۱۳۹۸ - ۲۱:۱۷
۰۴ بهمن ۱۳۹۸ - ۲۱:۱۷
کد خبر : ۷۲۲۱۲۹۸

اداره کل مدیریت بحران استان خوزستان با صدور اطلاعیه‌ای فوری نسبت به فعالیت و تقویت یک سامانه بارشی در روز‌های آتی هشدار داد.

به گزارش گروه استان‌های باشگاه خبرنگاران جوان از اهواز، اداره کل مدیریت بحران استان خوزستان با صدور اطلاعیه‌ای فوری نسبت به فعالیت و تقویت یک سامانه بارشی در روز‌های آتی هشدار داد.

در این اطلاعیه آمده است: منطقه اثر این سامانه بارشی در همه مناطق استان به ویژه در مناطق شمال غرب، غرب، مرکز، جنوب و جنوب شرق استان است.

این سامانه با رگبار و رعد و برق، وزش باد متوسط و تندباد لحظه ای، بارش به شکل برف در ارتفاعات و ریزش تگرگ در مناطق مستعد همراه است ضمن اینکه شمال خلیج فارس مواج پیش بینی شده است.

آبگرفتگی معابر عمومی در مناطق مستعد، طغیان مسیل‌ها و رودخانه‌های فصلی در مناطق کوهستانی، بالا آمدن سطح آب رودخانه ها، صاعقه، احتمال ریزش تگرگ، بارش برف و مواج شدن شمال خلیج فارس از جمله اثرات این سامانه بارشی است.

ستاد بحران خوزستان ضمن اعلام تداوم آماده باش به فرمانداری‌ها و ستاد‌های بحران شهرستان‌ها دستور داده است که صدور هشدار، اتخاذ تمهیدات لازم واقدامات پیشگیرانه، اطلاع رسانی مستمر و ارایه توصیه‌های ایمنی به شهروندان به ویژه بیماران، روستاییان، عشایر، کشاورزان، دامداران، کودکان، مسافران، صیادان، رانندگان و افرادساکن در مناطق در معرض خطر، و سایر حوادث احتمالی و اتخاذ سایر تدابیر لازم برای پیشگیری یا کاهش آثار حوادث احتمالی را در دستورکار قرار دهند.

پرهیز از توقف در اطراف رودخانه‌ها، احتیاط در تردد، اقدامات پیشگیرانه برای سیلاب، تگرگ و صاعقه و اجتناب از تردد با شناور‌های سبک در آب‌های جنوبی توصیه شده است.

اعمال محدودیت برای تردد شناور‌های سبک، نیمه سبک و تفریحی طبق ضوابط، استقرار اکیپ‌های عملیاتی دستگاه‌های مرتبط به همراه ماشین آلات مجهز به برف روب و نمک پاش در نقاط و گردنه‌های برف گیر استان نیز از سوی ستاد مدیریت بحران استان به دستگاه‌های متولی ابلاغ شده است.

بر اثر بارش شدید باران در تاریخ ۲۵ آذر امسال چند شهر خوزستان از جمله اهواز دچار آبگرفتگی شدند و جمعیت هلال احمرخوزستان برای امدادرسانی به ساکنان مناطق آبگرفته ۵ اردوگاه اسکان اضطراری در اهواز، آبادان و کارون راه اندازی، و به بیش از ۴ هزار خانوار امدادرسانی شد.

انتهای پیام/گ

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر