کد خبر: ۷۲۲۱۵۱۱
تاریخ انتشار: ۰۵ بهمن ۱۳۹۸ - ۰۸:۴۵
۰۵ بهمن ۱۳۹۸ - ۰۸:۴۵
کد خبر : ۷۲۲۱۵۱۱

استاندار چهارمحال و بختیاری گفت: تمامی اعضای شورای هماهنگی مدیریت بحران باید آمادگی لازم برای مقابله با بحران‌های احتمالی را داشته باشند.

لزوم آمادگی لازم مدیران برای مقابله با بحران‌های احتمالیبه گزارش گروه استان‌های باشگاه خبرنگاران جوان از شهرکرد، اقبال عباسی در چهاردهمین نشست ستاد پیشگیری، هماهنگی و فرماندهی عملیاتی پاسخ به بحران اظهار داشت: تمامی اعضای شورای هماهنگی مدیریت بحران استان آمادگی لازم برای مقابله با بحران‌های احتمالی از جمله سیل، زمین لرزه، بارش برف و تندباد را داشته باشند.

او افزود: ۱۲۰ دستگاه انواع ماشین آلات سنگین در اختیار دستگاه‌های اجرایی مرتبط با بحران قرار دارد که باید در موارد بحرانی در اختیار ستاد بحران قرار گیرد.

عباسی با بیان اینکه برخی از این ماشین آلات به‌علت استفاده‌های نامناسب مستهلک شده اند اضافه کرد: مدیران دستگاه‌های اجرایی بهره‌مند از این ماشین آلات موظفند این خودرو‌ها را تعمیر و برای استفاده در زمان بحران تجهیز کنند.

او ادامه داد: در صورت استفاده متفرقه از این ماشین آلات، خودرو‌ها در اختیار فرمانداران برای استفاده در روز‌های بحرانی قرار می‌گیرد.

عباسی گفت: هم اکنون ۲۰۰ میلیارد ریال اعتبار از خسارات سیل باقی مانده است که می‌توان با مکاتبات لازم این اعتبار را در زمینه رفع نقاط حادثه‌خیز، لایروبی رودخانه ها، تهیه ماشین آلات سنگین، خرید خودروی آتش نشانی و تهیه سایر نیاز‌ها استفاده کرد.

او با اشاره به توسعه شهر‌ها و روستا‌های استان افزود: کمبود نیروی آتش نشانی در شهرستان‌های این استان باید جبران و رفع شود.

عباسی اضافه کرد: در سال‌های گذشته تعدادی نیرو، بدون رعایت فرآیند جذب و آزمون استخدامی به صورت متفرقه در آتش نشانی شهرکرد جذب شد و در همین راستا دستگاه‌های نظارتی به موضوع ورود کردند.

او ادامه داد: برای جبران کمبود نیروی آتش نشان سه ماه فرصت از دستگاه‌های نظارتی گرفته شده است تا فرآیند قانونی جذب نیرو در این سازمان سپری شود.

انتهای پیام/ف

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر