کد خبر: ۷۲۲۱۸۲۲
گروه : کرمان » کرمان
تاریخ انتشار: ۰۵ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۰:۵۰
۰۵ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۰:۵۰
کد خبر : ۷۲۲۱۸۲۲
گروه : کرمان » کرمان

معاون هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد استان کرمان گفت: تعزیه خوانان ده زیار کرمان در بخش‌های بچه خوانی، موافق خوانی و مخالف خوانی در سوگواره تعزیه کشوری استان مرکزی حائز رتبه شدند.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمان، وحید محمدی معاون هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد استان کرمان در جمع خبرنگاران گفت: سوگواره کشوری تعزیه استان مرکزی همزمان با دهه اول فاطمیه (س) در اراک برگزار شد و گروه تعزیه خوانی حضرت ابوالفضل (ع) روستای ده زیار از استان کرمان در این سوگواره حضور یافت.

او با بیان اینکه در این سوگواره گروه‌های تعزیه از استان‌های یزد، کرمان، مرکزی، اصفهان، چهارمحال و بختیاری، فارس و مازندران شرکت کردند افزود: گروه تعزیه خوانی حضرت ابوالفضل (ع) ده زیار کرمان در این سوگواره تعزیه کشوری مجلس تعزیه شهادت طفلان مسلم (ع) را اجرا کرده است.

او با اشاره به اعلام بیانیه هیئت داوران این دوره از سوگواره افزود: تعزیه خوانان ده زیار کرمان در بخش‌های بچه خوانی، موافق خوانی و مخالف خوانی در سوگواره تعزیه کشوری استان مرکزی حائز رتبه شدند.

محمدی گفت: در بیانیه هیئت داوران محمد انکوتی و علی اکبر افضلی با توجه به اجرای زیبای همراه با حزن شبیه طفلان مسلم (ع) توانستند رتبه اول بچه خوانی سوگواره را کسب کنند.

او تصریح کرد: هیئت داوران با در نظر گرفتن چارچوب تعزیه خوانی از نظر نقش پوشی و اجرای صحیح تعزیه آقای امیرعباس همدمجو شبیه چوپان تعزیه شهادت طفلان مسلم (ع) از گروه تعزیه خوانی حضرت ابوالفضل (ع) ده زیار را حائز دریافت لوح تقدیر این دوره از سوگواره دانست.

معاون هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد استان کرمان گفت: در بخش مخالف خوانی سوگواره هیئت داوران با در نظر گرفتن خلاقیت و نوآوری و مسلط بودن بر اشتلم خوانی در تعزیه ثارالله انکوتی شبیه حارث تعزیه شهادت طفلان مسلم (ع) را به عنوان رتبه سوم سوگواره کشوری تعزیه استان مرکزی انتخاب کردند.

او با اشاره به اینکه گروه تعزیه ده زیار از گروه‌های تعزیه فعال استان کرمان است گفت: این گروه امسال به سوگواره تعزیه استان فارس نیز راه یافت و در آن سوگواره نیز افتخارآفرین بود.

محمدی افزود: برگزاری سوگواره‌های تعزیه در کشور باعث ارتقای سطح کیفی هنر آئینی تعزیه و هنرمندان این عرصه می‌شود او بیان کرد: سوگواره کشوری تعزیه ده زیار کرمان نیز هر ساله به مناسبت ایام ارتحال ملکوتی بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران حضرت امام خمینی (ره) برگزار می‌شود که از اقبال بسیار خوبی در سطح کشور برخوردار است.

انتهای پیام/ی

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر