کد خبر: ۷۲۲۱۹۱۴
گروه : اردبیل » اردبیل
تاریخ انتشار: ۰۵ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۱:۱۶
۰۵ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۱:۱۶
کد خبر : ۷۲۲۱۹۱۴

مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان اردبیل از امدادرسانی به ۴۶۵ نفر گرفتار شده در برف و کولاک طی ۲ روز گذشته در استان اردبیل خبر داد.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اردبیل، رامین معبودی، مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان اردبیل گفت: این هموطنان در محور‌های خلخال- اسالم، گرمی- رضی و مشگین شهر- شابیل و پارس آباد در برف و کولاک گرفتار شده بودند.

او با اشاره به اینکه ۴۶۵ نفر در برف و کولاک گرفتار شده بودند، افزود: ۴۵۳ نفر در محور خلخال- اسالم، ۱۰ نفر در محور مشگین شهر- شابیل، یک نفر زن باردار در قشلاق کله دیگه محور مشگین شهر- پارس آباد و یک نفر بیمار قلبی در روستای کچی بلاغی محور گرمی- رضی گرفتار برف و کولاک شده بودند که ۳۰ نفر از آن‌ها در محور خلخال - اسالم اسکان داده شده بودند.

مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان اردبیل با بیان اینکه ۱۸۰ نفر/روز نیروی عملیاتی جمعیت هلال احمر استان در ۲۰ پست امداد و نجات شامل، ۱۲ پایگاه ثابت، ۴ پایگاه موقت، یک پایگاه کوهستان و ۳ اکیپ سیار با به کارگیری ۴۷ دستگاه خودرو شامل ۱۸ دستگاه خودروی آمبولانس، ۱۲ دستگاه خودروی ست نجات، ۱۶ دستگاه خودرو پشتیبانی و یک دستگاه خودروی آرگو آماده امدادرسانی بودند، تصریح کرد: در این حوادث ۶ تیم عملیاتی جمعیت هلال احمر با حضور ۱۷ نفر نیروی عملیاتی و به کارگیری ۵ دستگاه خودروی آمبولانس مشغول خدمات دهی به هموطنان بوده اند.

معبودی با بیان اینکه تیم واکنش سریع و نیرو‌های جمعیت هلال احمر استان اردبیل آماده امدادرسانی به هموطنان در محور‌های مواصلاتی استان هستند، افزود: انتظار داریم هموطنان در صورتی که مجبور به مسافرت شوند شرایط اقلیمی را در نظر گرفته و ابزار و تجهیزات مورد نظر را همراه داشته و در صورت بروز حادثه با شماره ۱۱۲ ندای امداد تماس بگیرند.

انتهای پیام/ح

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر