کد خبر: ۷۲۲۱۹۷۲
تاریخ انتشار: ۰۵ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۱:۴۴
۰۵ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۱:۴۴
کد خبر : ۷۲۲۱۹۷۲
در گفت‌وگو با اشپیگل؛

وزیر خارجه گفت: فردی که به اشتباه هواپیمای اوکراینی را هدف قرار داد،در زندان بوده و تحقیقات در جریان است.

ظریف: اطاعت بی‌چون وچرای اروپا از آمریکا، فاجعه استبه گزارش  حوزه سیاست خارجی گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، محمدجواد ظریف در گفت وگو با نشریه آلمانی اشپیگل درخصوص اینکه واکنش ایران درصورت بازگشت تحریم‌های سازمان ملل چه خواهد بود، گفت: رئیس جمهوری ایران در نامه‌ای به طرف‌های برجام، اقداماتی را که تهران انجام خواهد داد، تصریح کرده است.

ظریف گفت: اروپایی‌ها مسئول هرگونه عواقب بازگشت احتمالی تحریم‌ها علیه ایران خواهند بود.

وزیر امور خارجه ایران در بخشی دیگر از این مصاحبه، در خصوص امکان مذاکره میان ایران و آمریکا، این امکان را "در صورت تغییر رویکرد آمریکا و لغو تحریم‌ها علیه ایران" مردود ندانست.

وزیر امور خارجه کشورمان در پاسخ به پرسش اشپیگل درباره اینکه چرا سه روز طول کشید تا دولت ایران تائید کند هواپیمای اوکراینی با شلیک نیرو‌های مسلح این کشور سقوط کرده است، گفت: در زمانی دشوار اوضاع پیچیده‌ای  بود و آنها به زمان بیشتری نیاز داشتند.  تقریبا ۳۲ سال پیش آمریکا هواپیمای مسافربری ایرانی راسرنگون کرد و  تا  امروز هنوز به طور رسمی عذرخواهی نکرده‌است؛ افسر آمریکایی که مسئول سرنگون کردن این هواپیما بود هم  مدال دریافت کرد، اما فرد ایرانی که مسئول شلیک به هواپیمای اوکراینی بود اکنون در زندان است.

ظریف افزود: مردم حق دارند از این حقیقت (هواپیمای اوکراینی با شلیک نیرو‌های مسلح ایران)که به آنها دیر اطلاع‌رسانی شده گله داشته باشند، اما دولت مسئول آن نبود.

او درباره تحقیقات بین‌المللی برای سانحه سقوط هواپیمای اوکراینی هم گفت: ما از اوکراینی‌ها به عنوان مالک هواپیما و شرکت بوئینگ برای مشارکت در این تحقیقات دعوت کرده‌ایم و از مشارکت دیگران نیز استقبال می‌کنیم؛ اکنون در حال انجام تحقیقات مناسبی براساس الزامات بین‌المللی هستیم.

رئیس دستگاه دیپلماسی کشورمان در پاسخ به این سئوال که ایران و آمریکا برای ۴۰ ساله گذشته دشمن یکدیگر بوده‌اند و شما پُست‌های بلندپایه‌ای را حداقل در مدت ۲۰ سال از این مدت در سیاست خارجی ایران برعهده داشته‌اید. آیا پیش از این نیز با چنین شرایط خطرناکی که اکنون با آن روبرو هستید، مواجه شده بودید؟ گفت: اولا، باید این موضوع را اصلاح کنم؛ من برای ۳۰ سال است که در سِمت‌های مهم بوده‌ام و همواره سخت بوده است. در ۴۰ سال گذشته ما چندین بار در آستانه جنگ قرار داشتیم. این بار به ویژه جدی بود، چون دولت آمریکا عملیات تروریستی را علیه یک مقام دولتی و رسمی ایران انجام داد و مسئولیتش را نیز پذیرفت که پیش از این هرگز اتفاق نیفتاده بود.

او در پاسخ به این موضوع که آیا تشدید بیشتر تنش‌ها قریب الوقوع است، نیز گفت: حمله تروریستی آمریکا علیه سردار سلیمانی بر مبنای اطلاعات اشتباه انجام شد. واشنگتن اعتقاد داشت که با ترور سردار سلیمانی، موقعیتش در منطقه بهبود می‌یابد. به دنبال این حمله، مایک پمپئو وزیر امور خارجه آمریکا توئیت کرد که مردم در خیابان‌های عراق در حال رقصیدن و شادی هستند؛ اما شاهد مراسم‌های تشییع گسترده و باشکوهی بودیم. این حمله شرایط بسیار سختی را در منطقه ایجاد کرد. آمریکا به طور حتم از این حمله سودی نخواهد بود.

وزیر امور خارجه درباره پاسخ ایران به ترور قاسم سلیمانی و احتمال حملات بیشتر علیه پایگاه‌های آمریکا در عراق نیز اضافه کرد: حمله موشکی (به عین الاسد) پاسخ نظامی رسمی ایران بود و هیچ قصدی برای ایجاد تلفات انسانی در آن نبود. ما حق خود را برای «دفاع از خود» به گونه‌ای مناسب به مرحله اجرا درآوردیم، اما پاسخ واقعی از سوی مردم منطقه خواهد بود؛ مردمی که نشان می‌دهند از رفتار آمریکا متنفرند. آمریکایی‌ها می‌بینند شهید سردار سلیمانی، موثرتر و کارآمدتر از سردار سلیمانی خواهد بود.

ظریف در پاسخ به پرسشی در مورد برداشت تندرو‌های آمریکایی از واکنش ایران نیز گفت: خسارتی که به آمریکا زدیم گسترده بود، زیرا آن‌ها با همه توان نظامی خود نتوانستند جلوی اصابت موشک‌ها به پایگاهشان را بگیرند. این نشان می‌دهد که آمریکا چقدر آسیب‌پذیر است.
رئیس دستگاه دیپلماسی ایران افزود: خسارت واقعی که آمریکا به خود وارد کرده، نفرتی است که در میان مردم منطقه ایجاد کرده است. ترور سردار سلیمانی آغاز پایان قطعی حضور آمریکا در عراق و دیگر نقاط منطقه است.

ظریف درباره تماس تهران و واشنگتن از طریق سفارت سوئیس نیز اعلام کرد که آمریکا آغازگر این تماس و به شکلی بسیار نامناسب بود.

او توضیح داد: پمپئو وزیر امور خارجه آمریکا، دیپلمات خیلی خوبی نیست؛ پیام او تحریک‌آمیز، توهین‌آمیز و تهدیدآمیز بود که کاهش تنش را از آن برداشت نمی‌کردم. ما پس از حمله متقابلمان از طریق سفارت سوئیس پاسخی بسیار مناسب و بدون درگیر شدن در هر نوع شعار و قدرت‌نمایی ارسال کردیم. به آنها گفتیم که اقدام ما پایان یافته و اگر اقدام دیگری انجام ندهند ما نیز اقدام بیشتری انجام نخواهیم داد و مسئول اقدامات دیگران نیستیم.

رئیس دستگاه دیپلماسی کشورمان سردار سلیمانی را دوست خوب خود معرفی کرد که شهادتش بسیار مهم و جبران ناپذیر است که البته تاثیری بر سیاست ایران در منطقه نخواهد داشت.

او افزود: آمریکا، اروپا و همه جامعه بین‌المللی به دلیل پیروزی بر داعش مدیون سردار سلیمانی هستند. واقعیات منطقه برای آمریکا غیرقابل درک است. آن‌ها مدام دَم از نیرو‌های نیابتی می‌زنند، اما ایران هیچ نیروی نیابتی ندارد. نیرو‌های نیابتی برای ترور یک ژنرال، میلیون‌ها نفر را روانه خیابان‌ها نمی‌کنند.

وزیر امور خارجه در پاسخ به پرسشی درباره اقدام احتمالی اروپایی‌ها بعد از مهلت ۳۰ روزه برای ارجاع پرونده ایران به شورای امنیت و اعمال تحریم‌های سازمان ملل گفت: اروپایی‌ها فاقد دلایل قانونی برای توسل به چنین سازوکاری هستند. آن‌ها به دلیل آنکه «اروپایی و چشم آبی هستند» نمی‌توانند چیزی را به شورای امنیت ارجاع کنند.
«فقط ما نیستیم که اینگونه فکر می‌کنیم، روس‌ها و چینی‌ها نیز همین نظر را دارند. اروپایی‌ها باید خود را آماده یک نبرد بزرگ کنند.»

او درباره انتظاراتش از اتحادیه اروپا نیز گفت: برای اروپا فاجعه است که تسلیم بی‌چون و چرای آمریکا شود. آن‌ها به ما می‌گویند متاسفیم، نمی‌توانیم کاری کنیم. اروپایی‌ها توان ایستادن در برابر ترامپ را ندارند، اما در برابر ایران، تلاش دارند نقش یک نهاد قدرتمند را ایفا کنند.
وزیر امور خارجه ایران درباره واکنش ایران به اعمال دوباره تحریم‌های سازمان ملل گفت: حسن روحانی رئیس جمهوری ایران در نامه‌ای به شرکای توافق (برجام) اقدامات ایران را تشریح کرد.

ظریف با پافشاری خبرنگار اشپیگل برای توضیح بیشتر در این زمینه برای خوانندگان این رسانه آلمانی، اضافه کرد: خوانندگان شما باید بدانند که اروپایی‌ها مسئول همه پیامد‌های آن خواهند بود.

او همچنین در پاسخ به پرسشی درباره تهدید ایران برای خروج از ان. پی. تی (پیمان منع کنترل تسلیحات هسته‌ای) گفت: این موضوع نیز در نامه رئیس جمهوری قید شده است.

خبرنگار اشپیگل پرسید آیا این بدان معناست که ایران در مسیر ساخت بمب حرکت خواهد کرد؟ ظریف پاسخ منفی داد و گفت: نه؛ تصمیم ما برای خودداری از ساخت بمب ناشی از ان. پی. تی نیست و به دلیل مسائل اخلاقی و اعتقاد‌های راهبردی جمهوری اسلامی است.
وقتی اشپیگل پرسید که آیا ترور سردار سلیمانی تغییری در این ملاحظات راهبردی ایجاد کرده است، ظریف پاسخ منفی داد و افزود: اعتقاد‌های اخلاقی بستگی به رفتار‌های غیراخلاقی دیگران ندارد.

خبرنگار اشپیگل در ادامه این موضوع را مطرح کرد که گروهی در ایران باور دارند سلاح‌های هسته‌ای تنها راهِ ایران در دفاع از خود در برابر آمریکاست و آن‌ها ممکن است اکنون دلایل بیشتری داشته باشند؛ ظریف پاسخ داد: رهبر ایران فتوایی را صادر کرده که سلاح‌های کشتار جمعی را منع می‌کند.

منبع ایرنا
انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
انتشار یافته: ۲۴۷
در انتظار بررسی: ۰
مسعود
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۳۴ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۶
به نظرم این ظریف رو باید بزارم کنار ، دیگه خیلی از موضع ضعف برخورد میکنه،این همه منابع ، مردم خوب داریم دوباره دنباله مذاکرس خجالت هم خوب چیزیه.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۰:۲۰ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۷
وقتی زندگی دولتمردان اشرافی شد واکنش های سوسولی خودشون رو به مواضع سیاست خارجی کشور هم تسری میدن
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۲۵ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۶
هر چه می کشیم از دست این دولت بی خاصیت است
درود بر حاجیزاده
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۰۷ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۶
شورای امنیت کشور مقصر اصلی است والسلام
بیخود مجاهد انقلابی را زندان کردند.
قدر مبارزان وطن را بدانیم که این امنیت به پاس بیخوابی آنهاست.
سوال من: اگر واقعا درست شلیک کرده بود ازشون تقدیر میشد؟/دراین 40 سال شد؟ کسی که پهباد رادارگریز امریکارا زد مورد تقدیر واقع شد؟/
#انصاف
ا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۴۶ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۶
واقعاخجالت نمیکشید 170نفر بیگناه فوت شدن اینا همون سرمایه هایی هستن که ما از دستشون دادیم یه ذره خودتونو جای خانوادشون بذارید
ناشناس
|
Switzerland
|
۱۶:۳۴ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۶
خدا لعنت کنه ترامپ رو
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۳۷ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۶
عجب یک نفر وظیفشو درست انجام داد فرستادنش زندان
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۰۲ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۶
سلام دوستان
موجنتا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۴۸ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۶
شلیک کننده ای که دو موشک با فاصله ۳۰ ثانیه شلیک کنه هرگز بدون اجازه مافوق عمل نمی کنه
یارمحمدی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۰۷ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۶
یک قدم عقب برید یک قدم جلو میان


فقط و فقط عقب نرید همین خواست ملت می باشد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۵۲ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۶
چرا دولت مسئولیت هیچ یک از آسیبهای که به ایران وایرانی وارد کرده را نمی پذیرد ودیگران رامحکوم میکند؟؟؟؟؟؟؟؟؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۳۸ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۶
آمریکای ها خودشان را ارباب تمام دنیا میدانند وبه هیچ چیز جز غارت ملتهای دیگر فکر نمی کند مذاکره با چنین مستکبرانی احمقانه است احمقانه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۴۸ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۶
بیشتر از اینکه آن شخص شلیک کننده در زندان باشد باید مسئولان که اجازه پرواز به هواپیما دادند و البته کسانی که در شرایط جنگی دستور لغو پروازها را صادر نکردند باید محاکمه و بازداشت و بازخواست شوند
اما چون الان کار دستشونه هیچکسی نمیتونه بهشون بگه بالا چشمتون ابروه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۱۰ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۶
انشالله به حق زهرای اطهر(س)هرچه زودتر تو و دارو دسته برجامیا رو هم هرچه زودتر پای تیرک دار ببینیم.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۴۵ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۶
آقای ظریف وزیر محترم خارجه دولت روحانی ،تا زمانی که دولت ترامپ قمار باز سر کار باشد هیچ مذاکره ای با آمریکای خبیث و قاتلان سردار سلیمانی انجام نخواهد شد
پاسخ ها
مریم
| Iran, Islamic Republic of |
۲۰:۲۷ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۶
امریکاییا همشون سر و ته یه کرباسن.اوباما داعش رو به وجود اورد ،بوش و قبلیاش همه خون به دل مردم ایران و اسلام کردن.همونطور که حضرت امام خمینی فرمودن امریکا شیطان بزرگ است و حضرت اقا فرمودن با امریکا مذاکره نمی کنیم.پس نقشه راه ایندگان مشخص شده که هیچ وقت و در هیچ زمانی نباید با شیطان بزرگ مذاکره کرد چه دوران ترامپ ملعون باشه چه فرد دیگه.خدا لعنت کنه ترامپ و امریکا رو .مرگ بر امریکا
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۳۸ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۶
مرگ بر امریکا
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۳۳ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۶
شرایط مذاکره با آمریکا:
۱_لغو همه ی تحریم ها بدون هرگونه قید و شرطی
۲_خروج نظامیان تروریست آمریکا از منطقه
۳_عذر خواهی از ایران بابت رفتارهای گذشته
۴_تحویل ترامپ به دستگاه قضایی ایران جهت محاکمه ب عنوان قاتل سردار ایرانی
۵_جبران همه ی خساراتی ک تا کنون به کشور و مردم ایران زده
ایران
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۲۱ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۶
شلیک موشک کار سپاه بود نه نیروهای مسلح
اون کسی هم که تو زندونه از کی دستور شلیک گرفته اگه به تشخیص خودش بوده که خیلی بعیده بی کفایتی کسانیه که این افراد رو انتخاب میکنن یعنی برای اینجور مواقع هیچ اموزشی در کار نیست واقعا تو یه لحظه سیستم مخابراتی و ارتباطی نظامی دچار اختلال میشه حتما تو اون لحظه بیشترین زمان استفاده مردم از تلفن بوده و خطوط هم شلوغ بوده نتونسته زنگ بزنه
احتمالا برای مجازاتش هم میخوان پول غرامت رو از حقوقش کم کنن
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۰:۵۸ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۶
به این گزارش خارجی توجه کنید:
روزنامه آمریکایی نیویورک تایمز نوشت: هواپیماهای تجاری و مسافربری خود را از طریق مخابره دائمی سیگنال شناسایی به رادارهای فرودگاه‌هی و سامانه‌های پدافندی معرفی می‌کنند که این سیگنال از طریق یک دستگاه به نام ترانس‌پاندر که در هواپیما نصب شده است، به صورت دائم مخابره می‌شود. بررسی‌ اطلاعات پرواز و جزیات رهگیری هواپیمای مذکور نشان می‌دهد که هواپیمای اوکراینی ۲۰ تا ۳۰ ثانیه قبل از اصابت موشک، مخابره سیگنال شناسایی را متوقف کرده است.

اگر شما به جای او بودید و سیگنال های موشک کروز دریافت می کردید چه عکس العملی نشان می دادید؟
حسن ...
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۱۷ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۶
انداختن همه تقصیرها به گردن آن اپراتور که شلیک کرده ناجوانمردانه است ، در آن شرایط حساس چرا همه پروازها لغو نشد چه کسی باید پاسخگو باشد ؟ وقتی دستگاهها روبروی اپراتور شئ تهاجم کننده نشان می داد آن شخص علم غیب داشت که این شئ موشک نیست و هواپیمای مسافربری است ، آن شخص شلیک کننده اگر هم تقصیر داشته باشد کسان دیگری هم مقصر هستند و باید پاسخگو باشند، امیدوارم که در پایان تحقیقات همه تقصیرها به گردن یک نفر نباشد .
اسی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۰۶ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۶
جناب اقای ظریف پس ما تا الان تحریم نبودیم که می فرمایید عواقب بازگشت تحریمها ...چرا دوپهلو حرف میزنید پس چرا تا به حال همه چیز گرون شده بود عجب .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۰۴ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۶
چرا پرواز ممنوع اعلام نکردن
بختیاری
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۳:۵۵ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۶
اگر چشم الکترونیک و دستگاههای الکترونیک در زدن هواپیما بجای کروز و شناسایی اشتباه کردند اسمش را تنها اشتباه نفر نگذارید پس اشتباه از تجهیزات و دستگاههاست.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۱:۰۰ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۶
به این گزارش خارجی توجه کنید:
روزنامه آمریکایی نیویورک تایمز نوشت: هواپیماهای تجاری و مسافربری خود را از طریق مخابره دائمی سیگنال شناسایی به رادارهای فرودگاه‌هی و سامانه‌های پدافندی معرفی می‌کنند که این سیگنال از طریق یک دستگاه به نام ترانس‌پاندر که در هواپیما نصب شده است، به صورت دائم مخابره می‌شود. بررسی‌ اطلاعات پرواز و جزیات رهگیری هواپیمای مذکور نشان می‌دهد که هواپیمای اوکراینی ۲۰ تا ۳۰ ثانیه قبل از اصابت موشک، مخابره سیگنال شناسایی را متوقف کرده است.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۲:۴۷ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۶
چرابایدزندانی بشه اگریک درصدخطری ازجانب امریکابودک الان فاجعه ای بدتراین بودایشون هم بخاطرمامرتکب جنین اشتباهی شده حقش نیست زندان بمونه اون ب وظیفش عمل کرده توشزایط بدی بودیم تمام این اتفاقات مقصرامریکاست
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۲:۲۵ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۶
سرباز وطن رو زود ازاد کنید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۵۷ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۶
اگه اشتباه زده چرا زندانه؟
شهریار
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۴۴ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۶
واقعا متأسفم که با غرور میگید فرد خاطی در زندان به سر میبره گناه اون بدبخت چیه جز اینه که برای نجات هم وطنان خودمون شلیک شده حالا سهلن یا سهون این مرام یک ایرانی نیست که از روی ترس و نگرانی نسبت به امنیت مردمش کاری غیر عمد کرده اینجوری مجازات بشه
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۱:۰۲ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۶
ظریف و امثال او فقط میتونن حرف بزنن و یا برجام ذلت بار رو در راستای اهداف دشمن امضاء کنن
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۲۸ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۶
محاکمه کنید واگر مقصربودزندانش کنید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۴۰ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۶
بازهم تصمیم اشتباه.تا کی ؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۳۰ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۶
چرا مجلس وزیر راه و شهرسازی را احضار نکرد چرا نماینده ها سوال نکردند از وزیر راه که بعد از حمله موشکی. همه پروازها باید حداقل. یک روز لغو میشد چرا دولت هیچوقت با مسوولین نهادها هماهنگ نیست. سازمان هواپیمایی کشوری چراپاسخگوی مردم نیست.
جعفر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۲۴ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۶
با این کار، هیچ اپراتوری، جرات شلیک پیدا نمیکنه...
این اشتباه بسیار بسیار بزرگیه...
اون کسی که مجوز پرواز رو توی اون شرایط جنگی صادر کرده باید زندانی بشه...
البته سپاه و ارتش هم باید روی سیستم ها تمرکز کنند و مشکلات رو بصورت ریشه ای حل کنند...
مخلصیم...
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۱۸ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۶
درود بهت سردار حاجی زاده...رحمت خدا به روان پاک شهدای این روزها
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۵۷ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۵
آقای ظریف هنوز امیدوار به مذاکره با آمریکای تروریست است. نتیجه مذاکره برجام شد ترور سردار سلیمانی. باز. هم. درس نگرفتند کسی که دیپلماسی اش ترور و زور و تهدید است اصلا ارزش هم‌صحبتی با ما را دارد ؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۵۶ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۵
وزیر امور خارجه کشورمان در پاسخ به پرسش اشپیگل درباره اینکه چرا سه روز طول کشید تا دولت ایران تائید کند هواپیمای اوکراینی با شلیک نیرو‌های مسلح این کشور سقوط کرده است، باید می گفت که اولا آیا در حوادث اینچنینی دقیقا پس از چند ساعت اعلام می کنند یا می بایست موارد متعددی که می تواند در حادثه دخیل باشد مورد بررسی دقیق قرار گیرد
دوما آیا شما حادثه ای اینچنینی را در نظر دارید که کمتر از این مهلت اعلام نتیجه شده باشد
ثانیا با توجه به فیلمبرداری که نشان می دهد فیلمبردار از قبل از حادثه در بیابان های اطراف محل حادثه آماده بوده و قسمت مشخصی از آسمان را مورد توجه قرار داده و در مقابل رویت حادثه هیچ عکس العملی را نشان نداده و این فیلم سریعا ارسال شده نشان از یک برنامه ریزی قبلی و نیاز به واکاوی بیشتر دارد
ثالثا طبق استاندارد ایکائو برای نتیجه حوادث هوایی یک ماه زمان در نظر گرفته شده است.
من
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۵۲ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۵
سازندگان و سهامداران واقعی اربه های مرگ (پراید و پژو و ...) برای زندانی شدن لایق ترن. این بنده خدا 170 نفر رو اشتباهی کشت ولی اونها سالانه جان هزاران نفر رو عمدا میگیرن.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۵۰ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۵
خودمردم باهم دولت ومسعولان باهم توری شده که که دنیا بما اعتمادنداره شدیم توررگر ووووبدبختی توخودمون اربده میکشیم براخودمون شدیم مثل وحشی خدایابفریادبرس ایافردیرا زندان کرده باشی اقای ظریف نکرده باشی دورگردن گرفتی این سانهه را بزورگذاشتن گردنت تسلیت نگفتی ععضرخاهی نکردی همازمردم ایران هم خارجیا ،جوابگو شمایین فردی که زندان کرده این باید بیگناه باشه
پاسخ ها
محمد حسین
| Iran, Islamic Republic of |
۰۸:۳۸ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۶
قد و بالای املا و انشا....
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۰:۱۴ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۶
حالت خوبه؟!
محمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۴۴ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۵
در سیستمهای پیچیده اتوماسیون امروزی مخصوصا ناوبری و پدافندی که همه بخش ها تنظیمات خودشون را دارند بطوریکه آر کیو 170 براحتی میشینه روی زمین، انسان در صد کمی نقش داره. اما در این پروژه حداقل 4 یا 5 کشور در گیر هستند اول آمریکا که پروژه را تعریف میکنه و هدف گذاری و عملیاتی میکنه بعنوان دشمن زخم خورده دوم اوکراین سوم قطر چهارم کانادا و احتمالا کشور های دیگر و آخر ایران که در همه این کشور ها عوامل مختلف درونی نقش دارند منجمله وزارت ارتباطات ایران . با درود به سردار رشید حاجی زاده که سپر بلای همه شد تا بهانه را از دشمن بگیرد و جامعه به آرامش برسد. انشالله روزی تک تک عوامل و کشور ها معرفی شوند . خداوند صبر به بازماندگانشون بده. انشالله .
محمدامین
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۳۸ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۵
هیچ وقت خرس رونمیشه رامش کرد،تلاش ظریف برای مذاکره بااروپاو آمریکایک رویایی بیش نیست خودمون خسته نکنم فقط خودمون آستین بالابزنیم همه چیزروتولیدکنیم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۳۲ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۵
آن بنده خدا باید از زندان آزاد بشود . در عوض ، سیستم ها و سامانه های پدافند دفاعی کشور تقویت بشوند ، مدیریت بحران را عملی کنید و آمادگی یکپارچه تمامی نهاد ها و ارگان ها در تمامی زمینه ها (سیل ، زلزله ، حمله احتمالی ، تجاوز به خاک کشور و یا مرزهای هوایی کشور) را در نظر داشته باشید . این چه وضعی است که برای کشور درست کردید ؟ کسی که اختلاس های میلیاردی میکند ، راست راست در خیابان راه میرود اما سرباز وطن ، سربازی که حاضر است جانش را برای وطن و مردم کشورش بدهد ، در زندان است ... وای بر شما
.
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۲۰ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۵
اگه سپاه هواپیمارو نمیزدنن و اتفاقی دیگه میفتاد لابد افسری که موشک رو شلیک نکرد و زندانی میکرد بنده خدا جونشو داره میزاره واسه دفاع کشور بعد میاین زندانیش میکنید/
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۱۴ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۵
رژه اهواز تک تیر اندازها شلیک نکردند اخرش افتادن زندان اینجا که شلیک کرد اینم افتاد زندان
+
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۱۴ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۵
جوری میگه زندانی کردیم انگار نتانیاهو رو زندانی کردن اونی که زندانی که هموطن بود همونی که امینتتو مدیونشو و باید به پاش زانو بزنی نه اینکه بیای تو رسانه بگی زندانی شد بی تدبیر
محمد313
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۵۷ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۵
امیدواریم هرچه زودتر تحقیقات انجام شود و عاملین و مقصرین قبل از فرار از کشور محاکمه شوند

اونایی هم که میگن آزادش کنید از سر احساسات حرف نزنند مملکت قانون داره و مهمتر از اون رئیسی داره رهبر داره
آنقدر شلوغش نکنید بجاش درست انتخاب کنید تا ۴ سال حسرت نخورید
ناشناس
|
United States
|
۲۲:۵۲ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۵
۶ساله با اون دولت تون مردم رابدبخت کردین...بودجه نظامی را نصف هم کمتر کردین اون وقت چه موضع هم مگیرین چون بچه هاتون امریکا هستن دم از مذاکره میزنین خائنها
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۴۷ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۵
ما دولت نداریم ما سیاست خارجی نداریم
اقای طریف هر چه می کشیم همین برجام لعنتی بوده و هست خجالت بکشید مردم را بیچاره کردید عبرت بگیرید و این یک سال لا اقل جبران کنید اما بعید می دانم متاسفم
ک
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۲۸ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۵
خیلی جالبه
برف میاد تمام پروازها کنسل میشه
اما بعد از 30 سال یک روز مملکت در وضعیت جنگی 100% و حالت سه سه قرار میگیره بجای کلیر کردن آسمان !!!
به آمریکا اطمینان میدهید که حمله دیگری در کار نیست و پروازها رو حالت عادی اعلام میکنید
مقصر خون اون 170 شهید پرواز دولت بی تدبیر و دیپلماسی خنده و منفعل شما هست
نه سربازان عزیزمان که جان بر کف شبانه روز تامین امنیت همه ما را بر عهده دارند

راستی امضای کری تضمینه
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۲:۳۴ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۶
هزاران لايك
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۳:۰۰ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۶
گل گفتی
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۲۵ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۵
آقای ظریف کاش فکر مذاکره با آمریکا رو دیگه نکنین
محمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۲۵ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۵
چطور حالا که اشتباه شده می گید کار دولت نبود ولی وقتی یک موشک ساخته می شد یا یک پهپادی زده می شد می گفتین کار ما(دولت) بوده؟؟؟
ادام
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۱۴ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۵
اقای ظریف ،شماها که از هیچی خبر ندارین نه بنزین نه هواپیما نه اعتراضات. شماها کجا زندگی میکنین.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۷:۵۵ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۶
آمریکا
Sima
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۱۳ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۵
شما که میگید دولت مقصره باید خدمتتون عرض کنم که موشکو سپاه پرتاب کرده
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۷:۴۸ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۶
باهوش!!!!!!
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۹:۰۷ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۶
کی اجازه پرواز به هواپیما تو شرایط جنگی داده؟
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۲۲ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۶
رییس شورای انیت کیست ربنطرن رییس جمهوره همونکه میگه فقط مذاکره مذاکره و.,,,,,
ایران
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۰۸ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۵
دولت بی تدبیر خجالت بکش، اون بنده خدا آزاد کنید، همه مردم میدونن که شرایط جنگی بوده و اون فقط میخواسته از کشور دفاع کنه، دولت با تدبیر که تا الان میلیون ها نفر بدبخت کرده....
رضا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۰۷ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۵
مقصراصلی ستاد مشترکه که بنا به دلایلی بعد از اعلام هوا فضا به سازمان هواپیمایی دستور لغو پروازا رو نداد.بیچاره وظیفشو انجام داده.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۹:۰۸ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۶
گل پسر دستورلغوپروازبعهده ستادمشرک نیست بعهده شورای امنیت ملی وهیئت وزیرانه
علی
| Iran, Islamic Republic of |
۰۹:۵۹ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۶
عزیزم قانون هواپیمایی ماده ۱۰ میگه مسئول لغو پروازها در زمان جنگ بعهده هیئت دولت هست.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۰۷ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۵
با چه زبونی رهبر بگن و مردمم بگن برجام ننگه مذاکره با آمریکا ذلته بخصوص الان ک سردارم شهید کردن
فلفل
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۵۴ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۵
اگه قرارباشه کسی تو اون قضیه زندانی بشه اون کسیه که اجازه داده در شرایط کاملا جنگی پرواز مسافری آنهم از تهران انجام بشه. فردی که متصدی موشک پدافند بوده مطلقا تقصیری ندارد.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۴۸ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۵
اگه اون باید مجازات بشه عوامل جری شدن آمریکا در ترور سردار و شروع این وضع باید چطور مجازات بشن؟
قرار بود با اون برجام بیخاصیت سایه جنگ رو حداقل برطرف کنید!با اونهمه مواضع انفعالی و برجام چقدر خسارت به کشور زدید؟مجازات اون چیه؟
این سرباز به وظیفه اش عمل کرده و بدون لغو پروازها این اتفاق اجتناب ناپذیر بود!
آزادش کنید
بهزاد زارع
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۴۷ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۵
سلام
همه ما می دانیم در شلیک موشک به هواپیما مسافربری عمدی در کار نبوده است.خانواده های معظم عزادار بدانند که ملت ایران در غم آنان شریک هستند اما ملت داغدار ایران انتظار دارند که فرزندشان(شلیک کننده موشک ) را مورد عفو و بخشش قرار دهند و با حضور در دادگاه به او رضایت دهند.چنین رفتاری نشان از شان و شخصیت خانوادگی و اجتماعی و ایرانی بودن آن عزیزان است.
امیر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۳۱ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۵
بیشتر پروازهامون تاخیر دارن این هواپیما که باید تاخیر میکرد نکرد. اون کسی که اجازه پرواز داد باید مجازات بشه.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۲۵ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۵
من خودم سرباز بودم درک میکنم کار اون سربازو اگه تیر شلیک میکردی زندان بودی اگه شلیک نمیکردی باز زندانی این قانون ایرانه
پاسخ ها
ناشناس
| Russian Federation |
۰۷:۳۶ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۶
واقعا درست گفتید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۲۴ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۵
سپاه مقصر ه و باید افرادی از آن محاکمه شوند
پاسخ ها
ناشناس
| Russian Federation |
۰۷:۳۸ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۶
به چه جرمی اینکه امنیت شما رو با دادن جانشان تامین می کنند
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۹:۱۰ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۶
اگه موشک کروزبودبازهم اینطوری نطق میکردی؟؟؟
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۱:۱۱ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۶
معلوم شد کجایی هستی
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۰۹ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۵
سلام .آفرین به این حق شناسی که دارید .بهر حال باید یه جوری قدر دانی از نون و نمکی که سال ها تو آمریکا خوردین و بهش خو گرفتین بروز بدین.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۰۷ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۵
از این دولت چیزایی میشنویم که واقعا تحملش رو نداریم، بسه دیگه زورشون به اون آقا بالا سرا نمیرسه و اون بنده خدارو انداختن زندون که چی بشه، زن و بچش الان چه عذابی میکشن، آزادش کنین و حتی ازش بخاطر حبسش عذر خواهی کنین، اکه موشک کروز بود و نمیزد چی؟ بازم میکردینش زندون
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۵۳ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۵
خانواده های داغدیده چی ؟؟کی جوابشونو میده
دو نفر از اقوام دور ما در این هواپیما بودن کشته شدن بخاطر یک اشتباه ؛علم کافی نداشته وگرنه تفاوت داره هواپیمای مسافر بری با جنگی
حمید بی بی جانی
| United States |
۰۰:۵۸ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۶
اگه موشک کروز بود ... آماده باش صددرصد پشه تو هوا رو رسد میکنه
اگه موشک کروز از طرف امریکا به ایران شلیک میشد ضمن همزمانی با ترور سردار ، تمام دنیا امریکا رو نشانه میگرفت
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۰۲ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۵
ظریف تو یکبارشد از مردم بابت برجام عذر خواهی کنی . یا ریس جمهور بی تدبیر
پاسخ ها
بهداد
| Iran, Islamic Republic of |
۰۲:۱۶ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۶
حیف که نمیشه بیشتر از یک بار لایک کنم این جملتو واگر نه ۵۰۰۰ بار لایک میکردم حرف حساب اینه بیا جواب بده مستر ظریف
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۵:۳۰ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۶
ممنون از این صراحت.
حسن
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۵۷ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۵
اقای ظریف با احترام تمام دنبال مذاکره باش از اینکه کسی به خطا در زندان باشد خوشحال نباش
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۵۲ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۵
امنیت آسمان مار بخطر ننداز ظریف شما همچی رو خراب کردی این رو خراب نکن
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۴۷ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۵
آزادش کنید لطفا . مشکل رو حل کنید. ما تحمل زندانی کردن افسر رو نداریم،
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۴۴ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۵
این آقا از نوجوانی تو امرکا بوده .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۴۱ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۵
هیچ وقت کسایی که صادقانه و شجاعانه از شرف و ناموس و امنیت ما دفاع کردن فراموش نخواهیم کرد و قدردانشان هستیم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۳۵ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۵
لطفا این قسمت متن را با دقت بخوانید
"ما پس از حمله متقابلمان از طریق سفارت سوئیس پاسخی بسیار مناسب و بدون درگیر شدن در هر نوع شعار و قدرت‌نمایی ارسال کردیم. به آنها گفتیم که اقدام ما پایان یافته و اگر اقدام دیگری انجام ندهند ما نیز اقدام بیشتری انجام نخواهیم داد و مسئول اقدامات دیگران نیستیم"
به نظر شما این حرف از روی قدرت هست یا ضعف ما
قنبری اهواز
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۳۰ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۵
مسئول اصلی سقوط هواپیمای اوکراینی رئیس شورای عالی امنیت ملی جمهوری اسلامی ایران است .
چرا آسمان کشور اون روز کلییر نشد ؟؟
چرا رئیس شورای عالی امنیت ملی جرات این رو نداره که مثل فرمانده هوافضا از مردم عذرخواهی کنه ؟
لابد خواب بود صبح که بلند شد دید هواپیما رو زدن !!!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۲۸ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۵
مسیر منحنی هواپیما دقیقا مثل موشک بوده از طرفی سرعت موشک و هواپیما یکی نیست و اونم تو رادار مشخصه
چطور ممکن بود که یه موشک از تمام استانها عبور کنه و تو رادارها دیده نشه بعد بیاد تو تهران مشاهده بشه
بعدش چطور شده که شما قصد حمله به یک ابر قدرت را داشتید پروازها را موقتا لغو نکردید تا اوضاع قاطی نشه
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۹:۴۶ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۶
در این مورد فرماندهان سپاه توی تلویزیون توضیح دادند شما خواب بودین ، موشک های کروز در سطح پایین و تا جای ممکن از بین عوارض زمین عبور می کنند که در نقاط کور رادارهاست . و اینکه در همان زمان پرواز های هواپیماهای جاسوسی امریکا در مرزهای جنوبی رصد و در همان زمان موشکهای کروزی در رادارهای مرزی دیده شده که بعد مشخص شده جنگ الکترونیک بوده که با هواپیماهای دشمن ایجاد شده . سوم اینکه لغو پروازها درخواست شده بوده ولی بر عهده سازمان هوا و فضا و شورای امنیت کشور است نه سپاه .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۲۴ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۵
خداوکیلی انصافه اون بنده خدا چه گناهی کرده
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۲۴ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۵
دولت دولت دولت.....
واقعا دارید چیکار میکنید
امنیت فروشی نیست.با اینکار فقط امنیتمون رو دارید به خطر می اندازید
علیرضا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۲۲ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۵
اصلا چه فرقی میکرد؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۲۱ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۵
چرا اون کسایی که در شرایط جنگی به هواپیمای مسافربری اجازه پرواز دادن هنوز راست راست راه میرن و میگن به ما ربطی نداره.اون وقت کسی که وظیفه ش رو به درستی انجام میده ، الان زندان هست. یعنی شما به قیامت اعتقاد دارید!!!!گذشت زمان همه چی رو معلوم می کنه.... واقعاً که...
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۲۰ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۵
به اون چه ربطی داره گرفتینش اکنی رو بگیرید که اجازه پرواز به هواپیما داده
برزو
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۱۸ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۵
سلام.
در زمان جنگ وقتی اعلام وضعیت قرمز می شد پروازهای در منطقه خطر لغو می شد، این هم دست کمی از جنگ نبود. و هر لحظه احتمال درگیری می رفت.هواپیمای شهید بابایی هم توسط پدافند خودی زده شد.
در عملیات والفجر هشت میگ های عراق بجای نیروهای ایران لشکر گارد ریاست جمهوری عراق را بشدت بمباران شیمیایی کردن.
کامران
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۱۷ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۵
زده 200 نفر را کشته این همه سر و صدا راه انداخت 200 خانواده داغدار شدن بخاطر ایشون
خوبه که زندانیش کردن
پاسخ ها
ناشناس
| Russian Federation |
۰۷:۴۲ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۶
به عمد نبود برای امنیت شماها بوده که بنشینید واینجور حرف بزنید
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۹:۱۳ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۶
کامی جون!!!! اونیکه درشرایط جنگی اجازه پروازداده مقصره نه فردی که به وظیفه ش عمل کرده.
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۹:۲۹ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۶
عمدی که نزده...
لیاقت این امنیت و تو نداری
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۱۰ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۵
باتسلیت به خانواده شهدای هواپیما،مقصرنبوده،سربازوطن راآزادکنید،مسئول این حادثه همه وخودشان میدونن کیه،اونارازندان کنید،دولت مقصراست
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۰۹ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۵
تو زندان كه چى بشه!!؟؟ مسؤلين اصلى رو محاكمه كنيد.
محمود شمس القرایی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۰۸ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۵
با سلام از باشگاه خبر نگاران تقاضا دارم که اینوموصوع هواپیمای اکراینی را که به نظر بنده به شرح زیر است به گوش مسولین امر برسانید و احتمال به یقین ماحر به شرح زیر است واما مطلبی بود خواستم خدمتتان برسانم سردار موضوع این هواپیمای مسافر بری که سپاه را مورد هجوم قرار میدهند وخود سردار حاجی زاده بغلت اشتباه انسانی خطاب مکند این طوری هم نیست استدالا ها بنده به شرح زیر است ۱ خلبان هواپیما بعداز برخاستن از زمین درخواست اوج گرفتن به یکباره از برج مراقبت می کند که در این حین به خاطر به فشار آوردن به موتور یکی از موتورهای هواپیما آتش میکرد۲ پدافند هوشمند سپاه با توجه به طراحی صورت گرفته در این نوع سلاحها اگر اشتباه نکنم طوری طراحی شده که و وقتی در حریم راداری حرارت بیشتر احساس می کند اعلا م موشک کروز ویا هواپیمای جت جنگی توسط رادار اعلام میشود۳ خلبان اکراینی بغلت آتش گرفتن موتور مجبور به تغیر میسر جهت برگشتن به فرودگاه مکند که بغلت آتش گرفتگی در موتور هواپیما سیستم ارتباطی هواپیما قطع میشودبا توجه به اعلام رادار هوشمند به خاطر آتش گرفتن موتور هواپیما و حرارت بیشتر ناشی از آتش گرفتگی به اولین سامانه هشدار میدهد که موشک کروز وارد حریم رادار شده که کاربر موشک مجبور به شلیک شده است وچون موشکها به حرارت حساس هستند و تا زمانی که نکته اصلی حرارت را پیدا نکرده و وارد قسمت حرارت نشود دست بردار نیست که گلوله موشک به موتور هواپیما اصابت می کند وبخاطر بزرگی موتور هواپیما درهوا امنفجر نمی شود وچون هواپیمای اکراینی میخواست به زمین بشنید با اصابت این موشک تعادل هواپیما بیشتر به هم می خورد که متاسفانه نزدیکی زمین منفجر میشود آنهم بخاطر عدم تعادل حال گناه این کاربر موشک چیست از شما خواهش دارم مطرح کنید به سردار حاجی زاده که کمی بیشتر تعامل کند و ایثار گری واز جان گذشتگی هم حدی دارد
من انقلابی ام
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۰۸ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۵
#ازادی_فوری
پاسخ ها
ناشناس
| Russian Federation |
۰۷:۴۴ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۶
کاملا موافقم اون بنده خدا تقصیری نداره
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۰۸ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۵
به نظرم ایشون باید در حوزه ی اختیارات خودشون صحبت کنن چون سوالات زیادی در ذهن ما هست که آقای ظریف باید به اون پاسخ صادقانه بدن مثل برجام،fatf و....
یک ایرانی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۰۷ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۵
آقای دیپلمات محترم لطفا به اندازه سردار مظلوم که تمام مسئولیت هایی که در واقع به او بر نمی شکست جسارت داشته باشید میگویید چه کسی مسئول پاک کردن آسمان از نوع هواپیمای مسافربری در زمان اعلام 3_3 بودن وضعیت کشور است اگر دولت نسیت چه کسی است خدا انشاالله ریشه خائن را خشک کند
پاسخ ها
ناشناس
| Russian Federation |
۰۷:۴۵ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۶
الهی امین
ع
|
Czech Republic
|
۲۰:۰۷ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۵
شما هم محافظه کار شدید !
مسئول واقعی نابودی هواپیما و مسئول مستقیم ده ها تصمیم مخرب دیگر طی شش سال اخیر که به ضعف و ناکارامدی نظام و ملت ایران انجامید و نمک به زخم مردم میزند !
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۰۳ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۵
شما رو به حق خوش شهید سلیمانی و یارانش آزادش کنید . مگه از عمد این کار رو کرده؟! ایشون مگه به جز امنیت کشور نیت دیگه ای داشتن؟ اشتباه نکنید . با این کار دشمنانمون شاد میشن. مخصوصا ریس جمهور ملعون آمریکا و اسراءیل
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۵۹ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۵
آزادش کنین
محسن
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۵۴ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۵
اونی که تو وضعیت جنگی اجازه پرواز هواپیما رو داده بود چی ؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۵۳ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۵
اون افسر در اون لحظه فقط به وظیفه اش عمل کرده ما راضی به زندانی شدن ایشون نیستیم
رحیم
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۴۵ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۵
خسته نباشی دلاور!!!!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۴۴ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۵
امنیت کشور رو هم دارن برای خوش آمد آمریکا خرج میکنند: آمریکا هواپیمای مارو زد افسرشو ننداخت زندان ما انداختیم!!!!آفرین سوت کف وجیغ وهوراااا
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۴۰ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۵
اتفاقا دولت و شورای امنیت ملی مقصر اصلی سقوط هواپیما هستند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۴۰ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۵
ظریفخان الاهی شکرکه قیامتی هست که باید درمحضرالاهی بایستی وجواب بدیم. حالا هی سازشکارانه حرف بزن نکنه یوقتی کدخداتون ازدست تو وهمفکراتون گله مندنشه.
ظریف خیلی بی انصافی خیلی
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۳۸ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۵
آنها که باید زندان باشند آزادند و مسول پدافند هوایی زندان
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۳۷ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۵
بنظر‌من‌یک‌نفر‌در‌این‌ماجرا‌مقصر‌نیست‌باید‌به‌اشد‌مجازات‌برسن‌این‌خواسته‌خانواده‌های‌جانباختگان‌هست
پاسخ ها
بهداد
| Iran, Islamic Republic of |
۰۲:۱۹ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۶
فکر نمیکنم مردم ما اینقدر بیمنطق باشن که متوجه نشن این شرایط عادی نبود خانوادهای بازماندگان باید توجیه شوند و بداند عمدی در کار نبود بخدا اگر من جای انها بودم دست اون افسر هم میبوسیدم ....
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۷:۴۶ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۶
چه اشد مجازاتی؟ شما هم اگه میدیدی یه موشک داره سمتت میاد شلیک می‌کردی! غیر از اینه؟
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۹:۱۳ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۶
وکیل شدی؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۳۶ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۵
خدا بفریادمون برسه این چندوقت باقی مانده ازدولت
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۳۶ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۵
جالبه آمریکا عمل سایبری انجام میده و این جنایت بزرگ رو انجام میده یک سرباز مدافع ایرانی باید زندانی بشه !؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۳۲ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۵
بنده خدا اگه موشک بود نمی زدهم مجازات میشد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۳۲ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۵
آزادی این افسر باید انجام پذیرد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۳۱ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۵
ظریف و تیم مذاکره کننده هم بخاطر خسارتی که به کشور زدن باید محاکمه بشن
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۳۰ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۵
ما چرا زیر بار رفتیم که فوتبال در زمین بی طرف انجام بشه وزارت خارجه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۳۰ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۵
اگه اینجوری سیستم پدافند باید زندانی بشه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۲۹ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۵
اگه سیستم اشتباه تشخیص داده دیگه چرا این بنده خدا رو زندانی کردید.. پس دلیلش فقط سیاسیه
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر