کد خبر: ۷۲۲۲۰۲۶
تاریخ انتشار: ۰۵ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۲:۳۷
۰۵ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۲:۳۷
کد خبر : ۷۲۲۲۰۲۶

طبیعی است که همه ما دوست داریم جذاب باشیم، اما چگونه؟ چه بپوشیم یا چه رفتاری داشته باشیم که در حین خوشتیپی، تصنعی و غیر حرفه‌ای به چشم نیاییم؟

با این ویژگی ها جزء جذاب ترین مردان باشیدبه گزارش خبرنگار  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از مشهد، همه‌  انسان‌ها دوست دارند که دیگران آن‌ها را دوست داشته باشند و این یک امر کاملا طبیعی است.
 
 حسین خطیبی  روانپزشک و مدرس دانشگاه در گفت و گو با خبرنگار   گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان،  گفت: ارزش مرد به اتومبیل ومیزان  پول او و یا قیمت ساعت مچی  او نیست  بلکه ارزش یک مرد به آداب معاشرت در مقابل دیگران ،گذشت، احترام به دیگران   و به هوش و تلاش در قدرت حل مساله است.

او تصریح کرد:اگرمردی پیدا کردید که این خصوصیات را داراست او را برای خود به عنوان رفیق و دوست و همیار نگه دارید و اگر مرد هستید سعی کنید این خصوصیتی را که دارید تقویتش کنید.

این روانپزشک گفت: حتما به اهمیت اولین دیدار اعتقاد دارید، اولین قرار ملاقات می‌تواند ادامه یافتن یا نیافتن یک رابطه را تعیین کند، بنابراین مهم است که نکاتی را در این رابطه بدانید:

همه انسان‌ها دوست دارند که دیگران آن‌ها را دوست داشته باشند و این یک امر کاملا طبیعی است.

علی رغم اینکه دانشمندان نیز در مورد این قضیه که زنان چه می خواهند به نتیجه نرسیده اند اما ویژگی های مشترکی را در بین آقایان پیدا کرده اند که نشان می دهد مردان جذاب در بین خانم ها دارای ویژگی های مشترکی هستند.

مواردی که خانم‌ها را بیش از هر چیز دیگری در دیدار اول جذب می‌کند؛ حتما به اهمیت اولین دیدار اعتقاد دارید. اولین قرار ملاقات می‌تواند ادامه یافتن یا نیافتن یک رابطه را تعیین کند، بنابراین مهم است که نکاتی را در این رابطه بدانید

چهره مناسب

شکی نیست که چهره شما اولین چیزی است که نظر دیگران را به خود جلب می‌کند. اگر شما به چهره تان اهمیت دهید، بدین معنی است که برای خودتان ارزش قائل می‌شوید.

اما آیا باید چهره‌ای هالیوودی داشته باشیم تا دیگران را به سمت خود جلب کنیم؟ خیر! تنها کافی است که زیباترین چهره خود را ارائه دهید. به عنوان مثال اگر فکر می‌کنید که با ته ریش جذاب‌تر می‌شود، ته ریش بگذارید یا اگر زدن ریش تان شما را مرتب‌تر و شاداب‌تر نشان می‌دهد، آن‌ها را بزنید، اما حواس تان باشد که صورت تان قرمز نشود یا جای تیغ روی صورت تان نماند. کرم‌های صورت نیز می‌تواند در این مواقع به شما کمک کند.

لبخند زدن

لبخند خود یک "خوشامدگویی"برای طرف مقابل تان محسوب می‌شود. در واقع شما با لبخندتان می‌توانید طرف مقابل را تحت تاثیر قرار دهید. تماس چشمی، لبخندی بر لب و اعتماد به نفس بالا شما را جذاب‌تر خواهد ساخت. البته حواس تان به دندان هایتان باشد. بهتر است که قبل از قرار ملاقات از تمییزی آن‌ها اطمینان حاصل کنید.

لباس مناسب

مسلما اندام ورزیده و چهارشانه مردان، مورد پسند خانم هاست، اما اگر در انتخاب لباس دقت نکنید، تمام زحمات تان نقش بر آب خواهد شد. به عنوان مثال اگر دوست دارید که از طریق اندام ورزشکاری تان جلب توجه کنید، لازم نیست که شلوار یا بلوزی تنگ به تن کنید. این تیپ نه تنها زیبا نیست بلکه خانم‌ها را نیز فراری می‌دهد؛ بنابراین همیشه لباسی به تن کنید که کاملا سایز تن تان باشد.

سعی کنید لباسی به تن کنید که نشان دهنده سبک زندگی، شخصیت و شرایط فعلی تان باشد. فرقی نمی‌کند که چه تیپی را می‌پسندید، اسپورت، کلاسیک یا رسمی، در هر صورت شما باید خود واقعی تان باشید.

اگر به دنبال یک شریک زندگی بلند مدت برای خود می‌گردید، شیوه لباس پوشیدن خود را عاقلانه انتخاب کنید. به عنوان مثال اگر تیپی اسپورت دارید، لزومی ندارد که در اولین قرار ملاقات تیپی کاملا کلاسیک بزنید. آیا می‌توانید در دیدار‌های بعدی یا حتی برای همه عمر در مقابل شریک زندگی تان همان ظاهر را حفظ کنید؟ بنابراین بهتر است که متناسب با شخصیت و سبک زندگی تان، بهترین خود را ارائه دهید.

جزییات ظاهر

پوشیدن تنها یک پیراهن و شلوار شیک برای جلب توجه طرف مقابل تان کافی نیست. آنچه دیگران را متحیر می‌کند، جزییات است. پس جزییات را نیز از یاد نبرید

مدل مو: به دنبال مدل مویی متناسب با فرم صورت تان باشید.

ساعت: قبل از خرید ساعت، خوب در مورد آن تحقیق کنید.

کفش: کفش‌ها تاثیر زیادی بر ظاهر شما دارند، بنابراین کفش‌هایی با کیفیت بالا انتخاب کنید

رفتارمناسب

شاید در نگاه اول ظاهر شما بیشترین تاثیر را بر طرف مقابل بگذارد، اما هر چه بیشتر پیش می‌رود، رفتار شماست که ادامه رابطه تان را تعیین می‌کند. لازم نیست که در این دیدار نقش بازی کنید، اما سعی کنید که خود واقعی تان را به بهترین شکل ممکن نشان دهید. بی شک، شما زیر ذره بین هستید و ممکن است که دیگر هیچ وقت این فرصت خودنمایی را به دست نیاورید، بنابراین سعی کنید که رفتار و حرف هایتان کاملا سنجیده باشد.

اگر رفتار شما با یک خانم در اولین برخورد درست نباشد، شانس خود را از دست داده اید و دیگر هیچوقت نمی‌توانید آن را جبران کنید؛ بنابراین گوشی همراه تان را از خود دور کنید، حواس تان را به جای اطراف، روی طرف مقابل تان متمرکز کنید و از شوخی‌های بی جا نیز بپرهیزید.

عطرمناسب

برای برطرف کردن بوی بد بدن، به سادگی می‌توان از دئودورانت استفاده کرد، اما چرا پا را فراتر نمی‌گذارید تا عطر تن تان دیگران را مست کند؟ تحقیقات ثابت کرده که یکی از عواملی که بر انتخاب خانم‌ها تاثیر زیادی می‌گذارد، عطر تن آقایان است؛ بنابراین اگر می‌خواهید که جذابیت بیشتری برای اطرافیان تان به خصوص فردی که بدان علاقمندید بگذارید، به دنبال یک عطر خوشبو باشید.

از آنجا که برخی عطر‌ها ایجاد حساسیت و آلرژی می‌کنند، در انتخاب آن‌ها نهایت دقت را به خرج دهید.

کلام مناسب

خانم‌ها به تک تک کلماتی که شما به زبان می‌آورید، دقت می‌کنند، بنابراین کلام تان از اهمیت زیادی برخوردار است. قدم اول این است که باید از به کار بردن کلمات زشت یا فحش، تحت هر شرایطی، خودداری کنید.

مطالعه کافی

قدم بعدی کتاب خواندن است. به دنبال کتابی باشید که موجب رشد و پیشرفت شما باشد. کتابی که با خواندن آن تاثیر مثبتی در زندگی تان ایجاد شود و حرفی برای طرف مقابل تان داشته باشید؛ و در نهایت لهجه و تن صدا و تک تک کلماتی که زبان می‌آورید، از اهمیت بالایی برخوردارند. به عنوان مثال اگر می‌خواهید چیزی را رد کنید، به جای «نه» بگویید «نه، متشکرم». طوری صحبت کنید که دیگران مشتاق شنیدن حرف‌های شما شوند. بالا و پایین کردن تن صدایتان، شاید شروع خوبی برای ساختن یک مرد سخنور باشد.

حرکات بدن

تاثیری که حرکات بدن بر دیگران می‌گذارند به مراتب بیشتر از کلمات است؛ بنابراین از حرکاتی که موجب راندن دیگران می‌شود، به شدت خودداری کنید.

درست است که شما باید با زبان بدن، قدرت تان را نشان دهید اما در این کار هم نباید افراط کنید. شما با غرور و تکبر روی هیچ یک از اطرافیان تان تاثیر مثبتی نخواهید داشت. بنابراین کلید موفقیت شما اعتدال است.

سعی کنید که در عین قدرتمندی و اعتماد به نفس، با تن صدای آرام سخن بگویید، با دیگران مهربان باشید و به آنها کمک کنید. این اعمال در کنار هم شما را تبدیل به فردی جذاب خواهد کرد که هر کسی دوست دارد با شما هم صحبت شود.

خوش تیپ بودن

تاثیر و برداشت اول همه چیز است و یکی از نشانه‌های مردان جذاب، خوش تیپ و خوش لباس بودن است. خوش لباس و آراسته بودن فقط به معنای آراستگی ظاهری نیست، بلکه باید خودتان هم نسبت به خودتان احساس خوبی داشته باشید. مرد خوش تیپ از نظر زنان مردی است که به سر و وضع خود توجه می‌کند و خودش را جدی می‌گیرد. لازم نیست که تیپ خاصی بزنید یا حتی تغییرات زیادی را در ظاهر و لباس‌های خود به وجود بیاورید، فقط کافی است تمیز باشید و راحت برخورد کنید

شور و حرارت و بلند پروازی

مرد پرشور و حرارتی که به زندگی عشق می‌ورزد و با انگیزه رویاهایش را دنبال می‌کند، برای زنان بسیار جذاب است.

شاید فکر کنید که نوازندگان گروه‌های موسیقی به دلیل داشتن شخصیت  برای زنان جذابیت دارند، اما واقعیت این است که این علاقه پرشور و حرارت آنها به موسیقی و بلندپروازی‌هایشان است که برای زنان جذاب است.

زنان مردان ورزشکار یا تاجران سخت‌کوش را نیز به همین دلیل دوست دارند: شور و حرارت داشتن و بلندپروازی به سرعت نظر زنان را جلب می‌کند.

زنان می‌دانند، مردی که صمیمانه برای رسیدن به رویاهایش تلاش می‌کند، به دیگر مسائل مهم زندگی‌، مانند دختر مورد علاقه‌اش، نیز با همین شور و حرارت آتشین عشق خواهد ورزید.

انتهای پیام//ف.غ
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر