کد خبر: ۷۲۲۲۸۳۵
گروه : کردستان » سنندج
تاریخ انتشار: ۰۵ بهمن ۱۳۹۸ - ۲۳:۰۶
۰۵ بهمن ۱۳۹۸ - ۲۳:۰۶
کد خبر : ۷۲۲۲۸۳۵

۶ واحد سوخت‌رسانی گاز مایع و سیلندر پرکنی غیر مجاز خودرو در این شهر پلمب و همه تجهیزات آن‌ها نیز جمع آوری شد.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از سنندج ، خالد زرافشان رئیس اداره استاندارد سقز گفت: در راستای جلوگیری از حوادث و خسارت جبران ناپذیر ناشی از آن، تیم بازرسی مشترک به واحد‌های سوخت رسانی گاز مایع و سیلندر پرکنی غیر مجاز خودرو در این شهرستان، تذکر داده بودیم.

او افزود: بعد از چند بار تذکر، تعدادی از این مراکز، تجهیزات سوخت رسانی خودرو را جمع آوری کردند در حالیکه تعدادی نیز به این تذکرات توجه نکردهد و این واحد‌ها با هماهنگی اداره اماکن سقز پلمب شدند.

زرافشان با بیان اینکه در سقز ۶ واحد سوخت رسانی گازمایع و سلیندر پرکنی غیرمجاز خودرو وجود دارد، تاکید کرد: تجهیزات سوخت رسانی خودرو این واحد‌های غیر مجاز جمع آوری شد و تعدادی هم که جمع آوری نکرده بودند، پلمب شدند.

او با اشاره به اینکه امسال حادثه ناشی از سوخت‌رسانی گاز مایع غیرمجاز به خودرو در سقز نداشتیم، یادآور شد: پارسال در یکی از روستا‌های سقز انفجاری در زمان سوختگیری یک خودرو رخ داد که خوشبختانه خسارت جانی نداشت.

رئیس اداره استاندارد سقز اضافه کرد: توزیع کپسول گاز توسط واحد‌های صنفی بلامانع است، ولی پُرکنی و سوخت رسانی خودرو، غیر مجاز است و باید گاز سوز کردن خودرو قطعا به صورت CNG و برای این کار از واحد‌های مجاز صورت گیرد.

او با تاکید بر اینکه هرگونه دوگانه‌سازی خودرو به گاز مایع ممنوع است، افزود: واحد‌های صنفی می‌توانند برای استاندارد سازی کامل، ایمن سازی، اخذ مجوز و پروانه استاندارد سیلندر پرکنی به این اداره مراجعه کنند.

منبع:ایرنا

انتهای پیام/ع

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر