کد خبر: ۷۲۲۴۵۵۰
تاریخ انتشار: ۰۷ بهمن ۱۳۹۸ - ۰۹:۴۸
۰۷ بهمن ۱۳۹۸ - ۰۹:۴۸
کد خبر : ۷۲۲۴۵۵۰

رئیس اداره آموزش و پرورش استثنایی خراسان شمالی گفت:۷۳۰ میلیون ریال اعتبار برای اجرای طرح خدمات حمایتی ویژه دانش آموزان با نیاز‌های ویژه در نظر گرفته شده است.

اجرای طرح خدمات حمایتی دانش آموزان با نیاز‌های ویژهبه گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از بجنورد ،   علی متقیان رئیس اداره آموزش و پرورش استثنایی خراسان شمالی  گفت: طبق این طرح دانش آموزانی که برای هزینه‌های جراحی، کاشت تعمیر یا تعویض قطعات حلزون، دارو‌های مستمر، خدمات بیمارستانی مانند جراحی، بستری و شیمی درمانی، خدمات پاراکلینکی، خدمات حمایتی مداخله‌ای و هم چنین خدمات ویژه دندانپزشکی با مشکل مالی مواجه هستند از کمک هزینه مالی بهره مند می‌شوند.

متقیان افزود: طرح خدمات حمایتی با هدف دستیابی دانش آموزان و کودکان با نیاز‌های ویژه به زندگی مطلوب وایجاد فرصت‌های برابر آموزشی و هم چنین ایجاد امنیت روانی برای والدین این کودکان در استان سال گذشته و امسال در حال اجراست.

او عنوان کرد: پارسال ۵۷۰ میلیون ریال برای ۱۴۰ دانش آموز و کودک با نیازه‌های ویژه از محل اعتبارات طرح خدمات حمایتی هزینه شد و برای امسال نیز ۷۳۰ میلیون اعتبار برای اجرای طرح خدمات حمایتی ویژه دانش آموزان و کودکان با نیاز‌های ویژه در نظر گرفته شده است.

متقیان افزود: امسال ۲۲۵ پرونده برای دانش آموزان و کودکان با نیاز‌های ویژه واجد شرایط استفاده از این طرح تشکیل شده است که تاکنون پرونده ۱۲۰ متقاضی به کارگروه استانی طرح خدماتی حمایتی ارسال و به تایید رسیده است.

رئیس اداره آموزش و پرورش استثنایی خراسان شمالی عنوان کرد:برای این تعداد متقاضی ۶۵۰ میلیون ریال کمک هزینه برآورد شده است که به زودی به حساب خانواده‌ها پرداخت خواهد شد.

انتهای پیام/د

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر