تبعات استفاده زیاد از وسایل الکترونیکی/ آسیب مفاصل بدن

عضو انجمن علمی فیزیوتراپی ایران، نسبت به آسیب مفاصل بدن و ستون مهره‌ها بر اثر استفاده زیاد از وسایل الکترونیکی هشدار داد.

تبعات استفاده زیاد از وسایل الکترونیکی/آسیب مفاصل بدنبه گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان، همایون آبایی،  گفت: امروزه زندگی‌های ماشینی نقش زیادی در آسیب مفاصل بدن و ستون مهره‌ها دارد به طوری که در دراز مدت می‌تواند عوارض ناتوان کننده و آزار دهنده‌ای برای افراد جامعه در پی داشته باشد.

این فیزیوتراپیست افزود: به طور مثال ستون مهره‌ها که نقش حمایتی از کل بدن را دارد و خم شدن و چرخیدن بدن در تمام جهات و نیز حفاظت و حمایت از ساختار‌های حیاتی مانند نخاع و اعصاب را به عهده دارد. پس باید از این نعمت‌های خداوند به خوبی مراقبت کرد و با رعایت نکات بهداشتی در حفظ سلامتی آن‌ها کوشید.

آبایی ادامه داد: استفاده زیاد از وسایل الکترونیکی مثل تلفن همراه، رایانه و نیز نشستن‌های طولانی مدت چه در محیط کار یا حتی منزل و حمل بار‌های سنگین نامتعارف و…، امکان آسیب دیدن این ارگان‌های حیاتی را افزایش می‌دهد، لذا افراد باید به توصیه‌های بهداشتی فیزیوتراپیست‌ها و سایر پزشکان کاملاً توجه کنند.

وی با ذکر توصیه هایی، گفت: مواردی مثل عدم نشستن طولانی مدت به طور مثال هر نیم ساعت یکبار برخیزند و نفس عمیق بکشند و حتی المقدور چند قدمی راه بروند، اجتناب از رانندگی‌های طولانی مدت و…، در محیط کار از صندلی‌های استاندارد استفاده کنند و چهار پایه کوچکی زیر پا‌ها قرار دهند. مانیتور کامپیوترشان را طوری تنظیم کنند که سر به پایین خم نشود استفاده از پد‌های زیر موس ارتوپدیک که مچ دست را حمایت می‌کنند و موارد دیگر مثل کاهش وزن تا از فشار‌های مضاعف به مفاصل جلوگیری شود و در صورت نیاز به کسب اطلاعات بیشتر با فیزیوتراپیست‌ها مشورت کنند.

منبع: مهر

انتهای پیام/

بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
آخرین اخبار
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر