کد خبر: ۷۲۲۶۱۲۲
تاریخ انتشار: ۰۸ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۰:۴۳
۰۸ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۰:۴۳
کد خبر : ۷۲۲۶۱۲۲
همتی در اینستاگرامش نوشت:

رئیس کل بانک مرکزی با انتشار یادداشتی در صفحه شخصی اینستاگرام خود الزامات جدید بانک مرکزی برای مبارزه با پولشویی را تبیین کرد.

همتیبه گزارش خبرنگار بورس،بانک و بیمه  گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، عبدالناصر همتی رئیس کل بانک مرکزی با به اشتراک گذاشتن تصویرنوشته‌ای در حساب کاربری شخصی خود، صفحه اینستاگرامش را به ‌روزرسانی کرد.


بیشتر بخوانید: شرط تازه برای انتقال وجوه/ انتقال وجه بیش از ۱۰ میلیارد ریال فقط با ارائه اسناد معتبر 


در متن این یادداشت آمده است:

با هدف تداوم حمایت و پشتیبانی نظام بانکی از فعالان اقتصادی و توسعه کسب‌وکار و فعالیت‌های شفاف در کشور یکی از اقدامات بر زمین مانده و بسیار مهم بانک مرکزی، برای جلوگیری از پولشویی و سفته‌بازی، اعمال نظارت مؤثر و مبتنی بر اصول بانکداری مدرن، بر حجم، دلیل و ذی‌نفعان تراکنش‌های پولی در شبکه بانکی است. پس از اعمال موفق کنترل‌های لازم در تراکنش از طریق پوز‌های بانکی، محدودیت پشت‌نویسی چک‌های تضمینی، تأمین سقف برای تراکنش‌های غیرحضوری بین بانکی (ساتنا) و درون بانکی، دیروز و در ادامه اقدامات اصلاحی برای مبارزه با پولشویی، تصمیم بانک مرکزی، مبنی بر ضرورت ارائه اسناد مثبته برای انتقال وجوه بیش از یک میلیارد تومان در درون بانکی و بین بانکی (ساتنا) را به کلیه بانک‌ها ابلاغ کردم. این اقدامات، جهت ساماندهی نقل و انتقالات پولی و نظارت کامل بر چرخه ریال ادامه خواهد یافت.

در هیچ کشوری مقام ناظر بانکی اجازه نمی‌دهد که نقل و انتقال بانکی، بدون مستندات و اطلاع بانک از مبدأ و مقصد و دلیل انتقال وجوه و ذی‌نفعان، انجام گیرد.

قدم بعدی بانک مرکزی، جداسازی حساب‌های شخصی و تجاری است. با تشدید نظارت، درجه توفیق سیاست پولی هم بهبود خواهد یافت.

در ادامه تصویری از این یادداشت اینستاگرامی رئیس کل بانک مرکزی را مشاهده می‌کنید:

همتی

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر