کد خبر: ۷۲۲۷۲۰۱
گروه : اصفهان » اصفهان
تاریخ انتشار: ۰۹ بهمن ۱۳۹۸ - ۰۹:۲۸
۰۹ بهمن ۱۳۹۸ - ۰۹:۲۸
کد خبر : ۷۲۲۷۲۰۱

مدیرکل امور زنان وزارت آموزش و پرورش گفت: یک قسمت از کتاب ها در سال تحصیلی آینده به ترور دولتی سردار سلیمانی که از سوی آمریکا در کشور دیگری انجام شد پرداخته می شود.

فرحناز مینایی پور مدیرکل امور زنان وزارت آموزش و پرورش در گفت و گو با خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اصفهان، گفت: با توجه به مصوبه‌ای که مجلس شورای اسلامی داشته و ابلاغی که رئیس جمهوری فرمودند حتما در زمینه آمریکا ستیزی و اینکه ظلم‌هایی که آمریکا به ایران کرده در چند دهه گذشته، کتب درسی در این رابطه در همه پایه تهیه خواهد شد.

او افزود: یک قسمت از کتاب‌ها در سال تحصیلی آینده به این ترور دولتی که توسط آمریکا در کشور دیگری انجام شد پرداخته می‌شود و اینکه یکی از بزرگترین و بهترین فرماندهان کشور ایران در کشور دیگر به صورت رسمی حضور پیدا کرده بود حتما در این زمینه درسی را خواهیم داشت و می‌توانیم به نسل آینده نشان دهیم خباثت‌های آمریکا پایان ندارد و چگونه به مردم ایران ظلم کرد.

مدیرکل امور زنان وزارت آموزش و پرورش در خصوص تحقق سال رونق تولید گفت: یکی از نکات مهم حضور کم زنان در قسمت کارآفرینی و تولیدی است چرا که زن و مرد دوشادوش هم باید حرکت کنند و اگر زنان که بیش از ۵۰ درصد جامعه هستند در فعالیت‌های اقتصادی شرکت نکنند مرد‌ها باید دوبرابر تلاش کنند تاجای خالی زنان را پر کنند.

او افزود: فراهم نمودن زمینه اشتغال و کارآفرینی زنان یکی از کار‌هایی است که در حوزه اقتصادی می‌توان انجام داد و خانم‌ها باید بدانند چگونه در کنار خانه داری، فرزند پروری می‌توانند درآمدی داشته باشند که هم به اقتصاد خانواده کمک و نیز به اقتصاد جامعه کمک کنند.

مینایی پور بیان کرد: یکی از مسیر‌ها آموزش‌های کارآفرینی ویژه دختران و برگزاری رویداد‌های کارآفرینی است که سعی می‌شود این حرکت در آینده مستحکم‌تر و حضور زنان را در بخش اقتصادی جامعه داشته، تا بتوانیم به بهبود وضع اقتصادی کشور کمک کنیم.

او گفت: در برنامه ریزی‌های کلان و خرد دستگاه‌های مختلف کشور باید توازن بین زن ومرد رعایت شود و امیدواریم دیدگاه نگاه جامعه در مسیر برابری جنسیت تغییر یابد.

مدیرکل امور زنان وزارت آموزش و پرورش در پایان افزود: باتوجه به آمار خانم‌ها نقش بسزائی در اجرای طرح‌ها و پیشبرد اهداف در هردستگاهی را دارند و ضرورت دارد بیش از پیش به این قشر از جامعه توجه شود.

انتهای پیام/م
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر