کد خبر: ۷۲۲۷۲۳۴
گروه : اصفهان » اصفهان
تاریخ انتشار: ۰۹ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۰:۰۶
۰۹ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۰:۰۶
کد خبر : ۷۲۲۷۲۳۴

کیفیت هوای کلانشهر اصفهان صبح امروز با میانگین ساعتی ۱۳۵ در وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس است.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اصفهان،کیفیت هوای کلانشهر اصفهان در ۲۴ ساعت منتهی به ساعت هفت صبح امروز با میانگین ۱۰۸ در وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس ثبت شد.

هم اکنون و بر اساس شاخص لحظه‌ای هوای این کلانشهر با میانگین ۱۳۵ همچنان در وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس است.

بنابر اعلام اداره کل هواشناسی استان اصفهان امروز نیز به سبب پایداری و سکون هوا، افزایش غلظت آلاینده‌ها در مناطق مرکزی و صنعتی به ویژه کلانشهر اصفهان پیش بینی می‌شود.

بر این اساس شاخص کیفی هوا در ایستگاه‌های پایش دائم از جمله میدان احمدآباد روی عدد ۱۵۴، خیابان استانداری روی عدد ۱۳۸، خیابان پروین روی عدد ۱۸۱، بزرگراه خرازی روی عدد ۱۲۴، خیابان دانشگاه روی عدد ۱۱۰ و خیابان رودکی روی عدد ۱۰۳ گزارش می‌شود.

کیفیت هوا در دیگر شهر‌های استان از جمله شاهین شهر با میانگین ۷۸، کاشان با میانگین ۹۳، سجزی و نجف آباد با میانگین ۷۱ و مبارکه با میانگین ۶۷ در وضعیت قابل قبول "سالم" است.

سیستم ایستگاه‌های پایش هوای شهر‌های خمینی شهر، زرین شهر، لنجان و دولت آباد قطع است و از داده‌های آن‌ها اطلاعی در دست نیست.

شاخص کیفی هوا از صفر تا ۵۰ هوای پاک، ۵۱ تا ۱۰۰ هوای سالم، ۱۰۱ تا ۱۵۰ ناسالم برای گروه‌های حساس، ۱۵۱ تا ۲۰۰ ناسالم برای عموم، ۲۰۱ تا ۳۰۰ بسیار ناسالم و ۳۰۱ تا ۵۰۰ خطرناک است.

شاخص کیفی هوا (Air Quality Index) معیاری است که غلظت ترکیبات مختلف آلاینده موجود در هوا نظیر منوکسید کربن، دی اکسیدگوگرد، ترکیبات نیتروژن دار، ازون و ذرات معلق (ذرات کوچکتر از ۱۰ میکرومتر و ذرات کوچکتر از ۲.۵ میکرومتر) را که دارای حدود مجاز متفاوت با واحد‌های مختلف است به یک عدد بدون واحد تبدیل می‌کند و وضعیت آلودگی هوا را نمایش می‌دهد.

انتهای پیام/م

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر