کد خبر: ۷۲۲۷۵۵۸
تاریخ انتشار: ۰۹ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۶:۰۲
۰۹ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۶:۰۲
کد خبر : ۷۲۲۷۵۵۸

مدیر عامل صندوق پژوهش و فناوری غیر دولتی ارس گفت:برای شرکت‌های دانش بنیان تسهیلاتی در قالب نمونه سازی با سقف ۵۰۰ میلیون تومان با کارمزد ۴ درصد و برای تولید صنعتی یک میلیارد تومان با کارمزد ۱۱ درصد تخصیص داده می‌شود.

ارائه تسهیلات ویژه به شرکت‌های دانش‌بنیان

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از تبریز، بهلولی مدیر عامل صندوق پژوهش و فناوری غیر دولتی ارس در نشست خبری صندوق پژوهش و فناوری ارس با اشاره به اهمیت آغاز به کار صندوق پژوهش و نوآوری ارس در توسعه و پیشرفت شرکت‌های دانش بنیان گفت: آغاز به کار صندوق پژوهش و نوآوری ارس به عنوان بخشی از اکوسیستم فناوری و دانش بنیان استان یکی از اتفاقات مهم در یک سال گذشته است.

بهلولی افزود: این صندوق با مشارکت بخش دولتی و خصوصی در زمینه خدمت رسانی به شرکت‌های دانش بنیان و فعالان حوزه‌های نوآور ایجاد شده است.

او گفت: با توجه به منویات مقام معظم رهبری و برنامه‌های دولت تدبیر و امید در خصوص حمایت از شرکت‌های دانش بنیان از ابتدای امسال این موضوع به عنوان یکی از مهمترین محور‌های بیانیه گام دوم انقلاب از سوی مقام معطم رهبری تعیین و ابلاغ شده است.

مدیر عامل صندوق پژوهش و فناوری غیر دولتی ارس با اشاره به اقدامات منطقه آزاد ارس در زمینه طراحی اکوسیستم نوآوری و فناوری افزود: ایجاد مرکز رشد واحد‌های فناور ارس، ایجاد مرکز نوآوری، اختصاص ۵۰ هکتار زمین برای ایجاد هاب تولید و محصولات دانش بنیان از جمله اقدامات منطقه آزاد ارس در این حوزه لست.

بهلولی گفت: شیوه نامه حمایت از شرکت‌های دانش بنیان به عنوان سیاست مکمل سرزمین اصلی در منطقه آزاد ارس اجرا می‌شود.

او حمایت از استارت آپ‌ها و صنایع خلاق را از دیگر اقدامات این منطقه عنوان کرد و گفت: با توجه به اقدامات انجام شده حدود ۷۰ شرکت دانش بنیان و شرکت‌های فناور صنعتی در منطقه آزاد ارس مشغول به فعالیت است و ۳۴ شرکت دانش بنیان نیز جذب شده اند.

مدیر عامل صندوق پژوهش و فناوری غیردولتی ارس گفت: مرکز رشد فناور ارس به عنوان مبادی شناسایی صنایع خلاق و ارایه مجوز به شرکت‌های خلاق از سوی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری شاخته شده است.

بهلولی با بیان این که در استان صندوق پژوهش و فناوری وجود نداشت،افزود: صندوق پژوهش و فناوری ارس با اخذ مجوز از سوی صندوق نوآوری و شکوفایی با همراهی پارک علم و فناوری و مشارکت و بخش خصوصی در خرداد سال جاری به عنوان اولین صندوق در شمال غرب کشور و اولین صندوق در بین مناطق آزاد تاسیس شد.

او گفت: این صندوق با سرمایه اولیه ۳۰ میلیارد تومان که ۳۴ درصد سهم سازمان منطقه آزاد ارس، ۳۴ درصد صندوق نوآوری و شکوفایی، ۱۵ درصد پارک علم و فناوری استان و ۱۷ درصد شرکت دانش بنیان مهندسی شبکه و فناوری اطلاعات همگامان بود، تاسیس شده است.

مدیر عامل صندوق پژوهش و فناوری غیر دولتی ارس افزود: ارایه تسهیلات به شرکت‌های دانش بنیان از محل خط اعتباری و منابع صندوق با انواع ضمانت نامه برای شرکت‌های دانش بنیان و حتی شرکت‌های غیرفناوری از هدنات این صندوق است.

او گفت: برای شرکت‌های دانش بنیان تسهیلاتی در قالب نمونه سازی با سقف ۵۰۰ میلیون تومان با کارمزد ۴ درصد و برای تولید صنعتی یک میلیارد تومان با کارمزد ۱۱ درصد تخصیص داده می‌شود.

انتهای پیام/ک

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر