کد خبر: ۷۲۲۷۶۵۲
تاریخ انتشار: ۱۰ بهمن ۱۳۹۸ - ۰۷:۰۱
۱۰ بهمن ۱۳۹۸ - ۰۷:۰۱
کد خبر : ۷۲۲۷۶۵۲
هفته هجدهم لیگ برتر فوتبال؛

دیدار های لیگ برتر فوتبال در روز‌های جمعه و شنبه پیگیری می‌شود.

به گزارش خبرنگار فوتبال و فوتسال گروه ورزشی باشگاه خبرنگاران جوان، هفته هجدهم لیگ برتر فوتبال با انجام ۸ دیدار در روز‌های جمعه و شنبه برگزار می‌شود و در حساس‌ترین بازی‌ها تیم فوتبال پرسپولیس تهران به مصاف تیم صنعت نفت آبادان می‌رود و استقلال هم میزبان تیم نفت مسجد سلیمان است.

پارس جنوبی جم- گل گهر سیرجان/ جمعه ساعت ۱۴:۴۵/ ورزشگاه تختی جم

تیم فوتبال پارس جنوبی جم هفته گذشته برابر تیم فوتبال ذوب آهن با نتیجه یک بر صفر شکست خورد و با ۱۴ امتیاز در جایگاه سیزدهم قرار گفت.

تیم پارس جنوبی جم  در وضعیت بحرانی قرار دارد واین تیم جنوبی به ۳ امتیاز بازی با گل گهر سیرجان نیاز مبرم دارد تا جایگاه خود را در جدول رده بندی بتواند بهبود ببخشد.

درآن طرف، تیم فوتبال گل گهر سیرجان هفته گذشته در خانه خود برابر نارنجی پوشان سایپا متوقف شد و با ۱۱ امتیاز در جایگاه پانزدهم قرار گرفت.

به هر حال تیم گل گهر سیرجان همانند حریف خود پارس جنوبی جم وضعیت خوبی در جدول رده بندی ندارد و به ۳ امتیاز  بازی روز جمعه نیاز مبرم دارد، اما کار سختی در جم پیش رو دارد.

پیروزی دراین بازی برای هر ۲ تیم پایین جدول  ازاهمیت خاصی برخوردار است  و باید دید کدامیک از این ۲ تیم امتیازات این بازی را بدست می‌آورند؟

پیکان- شاهین شهرداری بوشهر/جمعه ساعت ۱۵ / ورزشگاه شهدای قدس

تیم فوتبال پیکان هفته گذشته برابر تیم نساجی مازندران با نتیجه یک بر صفر شکست خورد و با ۱۳ امتیاز در جایگاه چهاردهم قرار گرفت.

شاگردان فرکی قصد دارند از میزبانی خود برابر تیم شاهین بوشه استفاده کرده و با پیروزی در این بازی از انتهای جدول جدا شوند و وضعیت خود را در جدول رده بندی بهبود ببخشند.

علاوه بر این فرکی سرمربی پیکان به خوبی می‌داند که جایگاهش در تیم پیکان متزلزل است و باید تدابیری بیاندیشد تا تیمش در بازی با شاهین بوشهر پیروز شود تا همچنان هدایت خودروسازان را برعهده داشته باشد.

همچنین شیعی مدیرعامل و گرشاسبی رئیس هیئت مدیره باشگاه پیکان استعفا دادند و هنوز مسئولان این باشگاه درباره استعفای این ۲ نفر تصمیم گیری نکردند.

در آن طرف، تیم فوتبال شاهین بوشهر هفته گذشته در خانه خود برابر تیم شهر خودرو با نتیجه تساوی بدون گل متوقف شد و با ۷ امتیاز در انتهای جدول قرار دارد.

تیم شاهین بوشهر در وضعیت بحرانی قرار دارد. به هر حال این تیم بوشهری در صورت پیروزی برابر تیم پیکان جایگاهش  در جدول رده بندی تغییر نمی‌کند، اما بازیکنان این تیم برای اعاده حیثیت فوتبال بوشهر به مصاف خودروسازان می‌روند و کار سختی هم در ورزشگاه شهدای شهر قدس دارند.

جدال تیم‌های پایین جدول جذاب و دیدنی خواهد بود و باید دید کدامیک از ۲ تیم پیروز این بازی می‌شوند؟

تراکتور- ذوب آهن/ جمعه ساعت ۱۵:۱۵/ ورزشگاه یادگار امام (ره) تبریز

تیم فوتبال تراکتور هفته گذشته در یک بازی جنجالی برابر تیم پرسپولیس شکست خورد و با ۳۰ امتیاز در جایگاه سوم قرار دارد.

به هر حال این تیم تبریزی قصد دارد با حمایت هواداران پرشور تبریزی از سد تیم ذوب آهن عبور کند تا همچنان در کورس مدعیان قهرمانی بماند.

البته تراکتوری‌ها در حالی  به مصاف تیم ذوب آهن می‌روند که ۴ بازیکن این تیم از جمله خانزاده، تیکدری، مهری و اسدی به علت ۴ اخطاره شدن در دیدار با پرسپولیس نمی‌توانند تیم خود را در بازی روز جمعه همراهی کنند. علاوه بر این ساکت الهامی سرمربی تراکتور هم به علت اعتراض به داوری در بازی با پرسپولیس اخراج شد و این مربی نمی‌تواند روی نیمکت فنی تیمش برابر ذوب آهن بنشیند و باید از روی سکو‌های ورزشگاه یادگار امام تبریز تیمش را هدایت کند.

همچنین سرخپوشان تبریزی با محرومیت خانزاده و اسدی  با کمبود مدافع در بازی با ذوب آهن مواجه هستند و فقط جفرسون بوری تنها گزینه کادر فنی تراکتور برای خط دفاع این تیم تبریزی است که این بازیکن هم به تازگی قراردادش را با سرخپوشان تبریزی بسته است و مسئولان تراکتور همه تلاش خود را می‌کنند تا مجوز بازی این بازیکن برزیلی را بگیرند تا او بتواند در بازی روز جمعه حضور یابد.

تراکتوری‌ها در خط حمله هم با مشکلاتی مواجه هستند و مهاجمان این تیم در گلزنی ناکام هستند و باید مهاجم الجزایری می‌تواند این نقطه ضعف سرخپوشان تبریزی را جبران کند یا نه!

در آن طرف، تیم فوتبال ذوب آهن نیم فصل دوم لیگ برتر فوتبال را زیر نظر سرمربی جدید خود با پیروزی برابر تیم پارس جنوبی جم خوب شروع کرد و با ۱۸ امتیاز در جایگاه یازدهم قرار گرفت.

رادولوویچ سرمربی مونته نگرویی ذوب آهن اولین تجربه اش در نیمکت فنی  این تیم اصفهانی را با پیروزی پشت سرگذاشت و باید دید این مربی در ادامه بازی‌ها با تیم ذوب آهن به موفقیت می‌رسد یا نه!

تیم‌های فوتبال تراکتور و ذوب آهن تاکنون ۲۳ بار در تاریخ لیگ برتر به مصاف یکدیگر رفتند که ۸ پیروزی سهم تراکتور، ۷ پیروزی سهم ذوبی‌ها بوده  و ۸ بازی این ۲ تیم هم به تساوی رسیده است.

نساجی مازندران- سایپا/ جمعه ساعت ۱۵:۳۰/ ورزشگاه شهید وطنی قائمشهر

تیم فوتبال نساجی مازندران هفته گذشته در بازی خارج از خانه پیروزی ارزشمندی را برابر تیم پیکان بدست آورد و با ۱۹ امتیاز در جایگاه دهم قرار گرفت.

تیم نساجی مازندران قصد دارد از میزبانی خود نهایت استفاده را کند و با برتری برابر نارنجی پوشان سایپا روند رو به رشد خود را ادامه بدهد.

در آن سوی میدان، نارنجی پوشان سایپا هفته گذشته برابر تیم ته جدولی گل گهر سیرجان با تساوی یک بر یک متوقف شد و با کسب ۱۵ امتیاز در رتبه دوازدهم قرار گرفت.

شاگردان صادقی قصد دارند با دست پر بازگردند، اما کار سختی در ورزشگاه شهید وطنی پیش رو دارند.

سپاهان- فولاد/ جمعه ساعت ۱۷/ ورزشگاه نقش جهان

زردپوشان اصفهانی هفته گذشته با تساوی برابر تیم ماشین سازی تبریز فاصله شان با صدر جدول به ۵ امتیاز رسید. به هر حال آن‌ها قصد دارند در بازی خانگی خود از سد فولاد خوزستان عبور کنند تا اختلاف امتیازشان را با پرسپولیس صدرنشین را کمتر کنند.

البته این روز‌ها باشگاه سپاهان درگیر مسائل حاشیه‌ای است و امیرقلعه نویی سرمربی این تیم یکی از گزینه‌های جدی هدایت تیم ملی فوتبال است و سپاهانی‌ها دوست ندارند که سرمربی موفق خود را از دست بدهند.

علاوه بر این، با وجود مخالفت باشگاه سپاهان با جدایی قلعه نویی همچنان این مربی مدنظر مسئولان فدراسیون فوتبال برای هدایت تیم ملی فوتبال است و تکلیف قلعه نویی در جلسه هفته آینده مشخص می‌شود.

به هر حال سپاهانی‌ها نگران هستند که تمرکز قلعه نویی سرمربی تیمشان به هم بریزد و این موضوع به تیمشان ضربه بزرگی بزند.

در آن طرف، تیم فوتبال فولاد با کسب ۲۴ امتیاز در رتبه هشتم قرار دارد. این تیم خوزستانی قصد دارد که دست پر اصفهان را ترک کند، اما با حریف قدرتمندی مواجه است و کار سختی در نصف جهان پیش رو دارد.

فولادی‌ها در هفته هفدهم باید به مصاف تیم استقلال می‌رفتند که این بازی به علت شرکت استقلالی‌ها در مرحله پلی آف لیگ قهرمانان آسیا به تعویق افتاد.

جواد نکونام سرمربی فولاد در زمانی که بازیکن تیم ملی بود سابقه کار با امیرقلعه  نویی به عنوان سرمربی تیم ملی  داشته است و جدال استاد و شاگرد در این بازی جذاب و دیدنی خواهد بود. 

صنعت نفت آبادان- پرسپولیس/ شنبه ساعت ۱۵

تیم فوتبال صنعت نفت آبادان با وجود اینکه هفته گذشته در دربی جنوبی‌ها برابر تیم فوتبال نفت مسجد سلیمان نتیجه را واگذار کرد، اما همچنان این تیم آبادانی با ۳۰ امتیاز در جایگاه چهارم قرار دارد.

شاگردان اسکوچیچ قصد دارند با حمایت هواداران خونگرم آبادانی از سد پرسپولیس صدرنشین عبور کنند، اما کار سختی برابر حریف قدرتمند خود دارند.

علاوه بر این اسکوچیچ سرمربی تیم فوتبال صنعت نفت آبادان بعد از بازی برابر تیم نفت مسجد سلیمان استعفا کرد و این موضوع شوکی بر پیکره این تیم آبادانی وارد کرد. البته مسئولان صنعت نفت آبادان تلاش می‌کنند که مانع جدایی اسکوچیچ شوند و این مربی  هدایت تیمشان را برابر پرسپولیس برعهده داشته باشد.

در آن سوی میدان، تیم فوتبال پرسپولیس در نخستین حضور یحیی گل محمدی روی نیمکت فنی اش  توانست ۳ امتیاز شیرین در بازی جنجالی برابر تراکتور بدست آورد و با کسب ۳۷ امتیاز صدرنشینی خود را در جدول رده بندی تثبیت کند.

سرخپوشان پایتخت قصد دارند با برتری برابر تیم صنعت نفت آبادان علاوه بر تثبیت صدرنشینی، اختلاف امتیازی خود را با رقیبان خود در صدر جدول بیشتر کنند، اما کار سختی برابر برزیل ایران دارند.

شجاع خلیل زاده مدافع پرسپولیس با رای کمیته انضباطی تا اطلاع ثانوی با محرومیت مواجه شده است و این بازیکن قادر به همراهی تیمش برابر صنعت نفت آبادان نیست.

همچنین با وجود اینکه مجوز بازی آنتونی استوکس مهاجم جدید باشگاه پرسپولیس صادر شده است، اما این بازیکن به علت ناآماده بودن قادر به همراهی سرخپوشان پایتخت در بازی با صنعت نفت آبادان نیست.

شهرخودرو- ماشین سازی تبریز/ شنبه ساعت ۱۵:۱۵

تیم فوتبال شهر خودرو در بازی با تیم ته جدولی شاهین شهرداری بوشهر به تساوی بدون گل دست یافت و با ۲۹ امتیاز در جایگاه ششم قرار گرفت.

این تیم مشهدی در ۲ بازی مرحله پلی آف لیگ قهرمانان آسیا برابر حریفان خود به برتری دست یافت و به مرحله گروهی این رقابت‌ها راه یافت. شاگردان سرآسیایی با برتری در لیگ قهرمانان آسیا با روحیه مضاعف به مصاف تیم ماشین سازی تبریز می‌روند تا در بازی‌های لیگ برتر هم به موفقیت دست یابد.

در آن طرف، تیم فوتبال ماشین سازی تبریزهفته گذشته  با نتیجه بدون گل برابر تیم سپاهان متوقف شد و با ۲۳ امتیاز در جایگاه نهم قرار گرفت.

شاگردان شیخ لاری قصد دارند که با پیروزی برابر تیم پدیده دست پر به تبریز بازگردند، اما کار سختی برابر حریف قدرتمند خود دارند.

استقلال- نفت مسجد سلیمان/ روزشنبه ساعت ۱۷

آبی پوشان پایتخت با هدایت فرهاد مجیدی در ۲ بازی مرحله پلی آف لیگ قهرمانان آسیا برابر تیم‌های الکویت و الریان قطر به برتری دست یافتند و به مرحله گروهی این رقابت‌ها راه یافتند.

شاگردان مجیدی با برتری برابر حریفان آسیایی خود روحیه مضاعفی پیدا کردند و آن‌ها قصد دارند با حمایت هواداران خود از سد تیم نفت مسجد سلیمان عبور کنند تا همچنان در کورس مدعیان قهرمانی بمانند.

در آن طرف، تیم فوتبال نفت مسجد سلیمان هفته گذشته در دربی جنوبی‌ها پیروزی ارزشمندی را برابر تیم صنعت نفت آبادان بدست آورد و ۲۶ امتیاز در جایگاه هفتم قرار گرفت.

تیم نفت مسجد سلیمان قصد دارد با برتری برابر استقلال  روند رو به رشد خود را ادامه بدهد، اما کار سختی مقابل هواداران استقلال دارد.

جدال فرهاد مجیدی و مهدی تارتار مربیان استقلالی و پرسپولیسی در این بازی جذاب و دیدنی خواهد بود.

غلامی، یزدانی و اسماعیلی به علت مصدومیت قادر به همراهی تیم فوتبال استقلال در بازی با تیم نفت مسجد سلیمان نیستند.


بیشتر بخوانید: داوران هفته هجدهم لیگ برتر مشخص شدند


انتهای پیام/

سوالات کرونا-پایین خبر دسکتاپ
بانک مسکن
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
سوالات کرونا-پایین خبر دسکتاپ
بانک مسکن
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
سوالات کرونا-پایین خبر دسکتاپ
بانک مسکن
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
سوالات کرونا-پایین خبر دسکتاپ
بانک مسکن
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سوالات کرونا-پایین خبر دسکتاپ
بانک مسکن
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر