کد خبر: ۷۲۲۷۷۱۴
گروه : سیاسی » مجلس
تاریخ انتشار: ۰۹ بهمن ۱۳۹۸ - ۲۰:۱۴
۰۹ بهمن ۱۳۹۸ - ۲۰:۱۴
کد خبر : ۷۲۲۷۷۱۴
گروه : سیاسی » مجلس
لاریجانی در گفت‌وگوی تلفنی با رئیس مجلس سوریه مطرح کرد؛

رئیس مجلس شورای اسلامی در گفت‌و‌گوی تلفنی با رئیس مجلس سوریه هدف از معامله قرن را جبران ناکامی‌های آمریکا و اسرائیل در منطقه دانست.

لزوم همصدایی کشور‌های اسلامی برای شکست توطئه صهیونیستیبه گزارش  حوزه مجلس گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، علی لاریجانی، رئیس مجلس شورای اسلامی در گفتگوی تلفنی با آقای حموده صباغ، رئیس مجلس مردمی جمهوری عربی سوریه، توطئه آمریکایی-صهیونیستی معامله قرن را محکوم به شکست دانست و گفت: باید تلاش کرد تا همه کشور‌های اسلامی برای برهم زدن و ناکامی این توافق ضد بشری و غیرقانونی یکپارچه و هم صدا شوند.

رئیس مجلس شورای اسلامی در ابتدای این گفتگوی تلفنی، جزئیات اعلام شده طرح معامله قرن را برای منطقه بسیار خطرناک توصیف کرد و افزود: این معامله و توطئه خائنانه در حقیقت با هدف برآورده ساختن آرزو‌های رژیم صهیونیستی در منطقه طرح شده است که این رژیم اشغالگر و حامی تروریستی اش آمریکا تا کنون در تحقق آن ناکام بوده اند و برخلاف ادعای دروغین آنان، هیچ بخشی در حمایت از حقوق مردم مظلوم فلسطین در این طرح ننگین وجود ندارد.

لاریجانی در ادامه افزود: اطمینان داریم که این طرح پلید با اتحاد کشور‌های اسلامی و هوشیاری محور مقاومت که امروز با خون پاک سردار شهید سپهبد سلیمانی قوی‌تر شده است، ناکام خواهد ماند.

او در این گفت‌وگوی تلفنی همچنین گفت: باید تلاش کرد تا همه کشور‌های اسلامی برای برهم زدن و شکست این توافق ضد بشری و غیرقانونی یکپارچه و هم صدا باشند. وی در پایان خواستار تحرک جدی بین المجالس اسلامی در مقابله با این خیانت قرن شد.

حموده صباغ، رئیس مجلس سوریه نیز در گفت و گوی تلفنی با رییس مجلس کشورمان با تمجید از نقش بارز جمهوری اسلامی ایران در حمایت از امنیت منطقه و جهان گفت: خون سردار شهید سلیمانی قدرت و انگیزه جدیدی به محور مقاومت بخشیده است تا در برابر دسیسه‌های آمریکایی- صهیونیستی در منطقه بایستد.

او افزود: این معامله ننگین که توسط ترامپ و صهیونیست‌ها مطرح شده است، طرحی کهنه و خباثت بار و حتی از جوهری که برای نگارشش به کار رفته، بی ارزش‌تر است. رییس مجلس سوریه همچنین بر اراده جدی این کشور در آزادسازی بلندی‌های جولان از چنگال رژیم صهیونیستی تاکید کرد و افزود: سوریه از تشکیل دولت واحد فلسطینی به پایتختی قدس حمایت می‌کند.

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر