کد خبر: ۷۲۲۸۱۵۶
گروه : فارس » شیراز
تاریخ انتشار: ۱۰ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۱:۳۰
۱۰ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۱:۳۰
کد خبر : ۷۲۲۸۱۵۶
گروه : فارس » شیراز

رئیس جهاد کشاورزی فارس گفت: استان فارس با داشتن ۷۵۶واحد تولیدی و جذب ماده خام حدود ۴ میلیون و ۶۰۰ هزار تن رتبه دوم صنایع تبدیلی کشور را دارد

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از شیراز، محمد مهدی قاسمی در بازدید از دومین نمایشگاه بین المللی صنایع غذایی و ماشین آلات وابسته (ifood) گفت:استان فارس رتبه دوم صنایع تبدیلی تکمیلی کشور را دارد.

او افزود: ۷۵۶ واحد تولیدی با جذب ماده خام حدود ۴ میلیون و ۶۰۰ هزار تن در استان فارس فعالیت می‌کند که البته با واحد‌هایی که از سازمان صمت مجوز گرفتند ظرفیت بیش از ۸ میلیون تن جذب ماده خام در این استان وجود دارد.

رئیس جهاد کشاورزی فارس ادامه داد: مجوز صنایع تبدیلی در استان فارس از سازمان‌های صنعت ومعدن و تجارت و جهادکشاورزی اخذ می‌شود.

قاسمی با بیان اینکه فارس یک استان کشاورزی است، تصریح کرد: این استان با رتبه اول تولید محصولات باغبانی و تولید بیش از ۱۵ درصد محصولات باغبانی کشور، رتبه دوم تولید محصولات زراعی و رتبه چهارم تولید محصولات دامی دارد که به موازات این ظرفیت باید صنایع تبدیلی تکمیلی نیز وجود داشته باشد تا بتوانیم ارزش افزوده بیشتری را در استان خلق کنیم و به رونق اقتصادی استان و پایداری کشاورزی کمک کنیم.

این مقام مسئول اظهار کرد: این نمایشگاه ظرفیتی است که می‌تواند به همه افرادی که به دنبال فرصت‌های سرمایه گذاری هستند کمک کند تا با تجهیزات و آخرین تکنولوژی این حوزه آشنا شوند و از این ظرفیت‌ها مطلع شوند.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان فارس با بیان اینکه بهترین تسهیلات به حوزه صنایع تبدیلی تکمیلی تخصیص داده شده است، گفت: در این حوزه علاوه بر ارزش افزوده‌ای که ایجاد می‌می شود، به جلوگیری از ضایعات و ماندگاری محصولات کشاورزی، رونق اقتصادی و اشتغال زایی کمک می‌کند.

دومین نمایشگاه بین المللی صنایع غذایی و ماشین آلات وابسته (ifood) از ۸ بهمن ماه در محل دائمی نمایشگاه بین المللی فارس در شهرستان شیراز گشایش یافت و به مدت چهار روز از ساعت ۱۶ الی ۲۱ پذیرای بازدیدکنندگان است.

در این نمایشگاه بیش از ۸۰ شرکت حضور دارند که ۴۲ شرکت در بخش غذایی و ۳۸ شرکت در زمینه ماشین آلات محصولات خود را عرضه می‌کنند.

انتهای پیام/ 

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر