کد خبر: ۷۲۲۸۴۸۸
گروه : فارس » شیراز
تاریخ انتشار: ۱۰ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۵:۲۳
۱۰ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۵:۲۳
کد خبر : ۷۲۲۸۴۸۸
گروه : فارس » شیراز

رئیس دانشگاه تهران گفت: هم‌اکنون حدود ۷۰ درصد مقالات علمی معتبر کشور توسط ۱۳ دانشگاه بزرگ منتشر و بزرگترین پژوهش‌های کاربردی به صورت مشترک در این دانشگاه‌ها اجرا می‌شود.

انتشار۷۰ درصد مقالات علمی معتبر توسط ۱۳ دانشگاه بزرگ کشوربه گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از شیراز، دکتر محمود نیلی احمدآبادی امروز در در بیست و ششمین اجلاس روسای دانشگاه‌های بزرگ کشور در دانشگاه شیراز، گفت: هم‌اکنون حدود ۷۰ درصد مقالات علمی معتبر کشور توسط ۱۳ دانشگاه بزرگ منتشر و بزرگترین پژوهش‌های کاربردی نیز به صورت مشترک در این دانشگاه‌ها اجرا می‌شود.

او افزود: دانشگاه‌ها مرکز تفکر و تعقل هستند و سیاست‌های کلان و راهبرد‌های کشور در حوزه علم و فناوری برعهده دانشگاه‌های بزرگ است.

نیلی ادامه داد: اجلاس روسای دانشگاه‌های بزرگ کشور به ابتکار دانشگاه صنعتی اصفهان تشکیل می‌شود که این نشست بیست و ششمین آن است.

رئیس دانشگاه تهران گفت: یکی از موفقیت‌های بزرگ جمهوری اسلامی ایران، درخشش دانشگاه‌های کشورمان در مجامع علمی دنیا است وهرساله جایگاه دانشگاه‌های ایران در نظام‌های رتبه بندی بین‌المللی بهبود و ارتقاء می‌یابد.

نیلی افزود: هم‌اکنون شبکه همکاری علمی دانشگاهیان کشورمان در سراسر دنیا گسترده شده و از اساتید و دانشجویان فعال، خوش فکر و علاقه‌مند به خوبی استقبال می‌شود.

او ادامه داد: دانشگاه‌ها رسالت بزرگتری را برای خود قائل هستند و آن هم مشارکت در حل مسائل و مشکلات جامعه است.

رئیس دانشگاه تهران گفت: تعامل مناسبی با مجلس شورای اسلامی و شورای عالی انقلاب فرهنگی انجام گرفته و به دنبال آن هستیم که هر چه بیشتر از ظرفیت دانشگاه‌ها برای حل چالش‌های فرا رو در زمینه‌های مختلف استفاده شود.

نیلی بیان کرد: با همکاری مسئولان اجرایی صندوقی ایجاد شده که رساله‌ها و پایان نامه‌های دانشگاه‌ها بیش از پیش به سوی مسائل و معضلات جامعه سوق داده شود.

او گفت: ایجاد ساختار فرآیند فعال و سازمان یافته بین تقاضا‌های جامعه و توانمندی‌های دانشگاه از جمله مواردی است که در اجلاس روسای دانشگاه‌های بزرگ کشور مورد تأکید قرار گرفته است.

رئیس دانشگاه تهران بیان کرد: ما دانشگاه‌های بزرگ کشور به نمایندگی از سایر دانشگاه‌ها با افتخار اعلام می‌کنیم که توان حل مسائل و مشکلات کشور را داریم و با هم افزایی می‌توانیم به سوی آینده‌ای روشن گام برداریم.

انتهای پیام/ 

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر