کد خبر: ۷۲۲۸۷۸۷
تاریخ انتشار: ۱۱ بهمن ۱۳۹۸ - ۰۸:۵۲
۱۱ بهمن ۱۳۹۸ - ۰۸:۵۲
کد خبر : ۷۲۲۸۷۸۷
معاون امور آب و آبفای وزیر نیرو مطرح کرد؛

خامسی گفت: ایران هم‌اکنون به جز تولید "ممبران‌ های تصفیه خانه فاضلاب" در تولید سایر صنایع و تجهیزات آب و فاضلاب به خودکفایی رسیده است.

ایران خودکفا در تولید صنایع آب و فاضلاببه گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از مشهد، قاسم تقی‌زاده خامسی معاون امور آب و آبفای وزیر نیرو در پانزدهمین نمایشگاه بین‌المللی کشاورزی و سیزدهمین نمایشگاه صنعت آب و فاضلاب در مشهد گفت: اکنون به جز موارد اندک در حوزه تصفیه‌خانه فاضلاب تمام نیاز‌های صنایع آب و فاضلاب در داخل کشور تولید می‌شود و در این زمینه وابسته به خارج نیستیم.

او تصریح کرد: پیشتر مشکلاتی در تامین پمپ‌های بزرگ و سنگین داشتیم که به تدریج ساخت آن در کشور توسعه یافت و نیاز به خارج از کشور در این زمینه رفع شد.

معاون امور آب و آبفای وزیر نیرو گفت: مشکل جزئی مربوط به ممبران تصفیه‌خانه‌های فاضلاب است که تاکنون از خارج کشور تامین شده و اخیرا ۲ شرکت داخلی نمونه مشابه آن را ساخته‌اند که مراحل آزمایشی خود را طی می‌کند.

تقی زاده خامسی با اشاره به استقبال و حضور قابل توجه تولیدکنندگان حوزه صنایع آب و فاضلاب و کشاورزی در سیزدهمین نمایشگاه صنعت آب و فاضلاب و پانزدهیمن نمایشگاه بین المللی کشاورزی در مشهد افزود: به نظر می‌رسد همه گروه‌های فنی و تولیدکننده عزم خود را جزم کرده‌اند که تمام نیاز‌های بخش آب و کشاورزی در داخل کشور تولید شود.

او تصریح کرد: طی گفتگو‌هایی که با شرکت کنندگان در این نمایشگاه داشتم، بیشترین مشکل آنان مواد اولیه بود که سهمیه‌بندی و گران شدن این مواد چالش‌هایی را برای تولیدکنندگان ایجاد کرده است و امیدوارم با رفع مشکلات موجود نگرانی‌ها در این زمینه برطرف شود.

پانزدهمین نمایشگاه بین‌المللی کشاورزی و سیزدهمین نمایشگاه صنعت آب و فاضلاب با هدف شناساندن ظرفیت‌های داخلی و خارجی، ارایه محصولات جدید در زمینه‌های مختلف از جمله ماشین‌آلات توسعه صنایع کشاورزی، ایجاد اشتغال و رونق تولید، برقراری ارتباط مناسب میان تولیدکنندگان و مصرف کنندگان و توسعه صادرات بخش کشاورزی از ۹ تا ۱۲ بهمن ماه در محل نمایشگاه‌های بین‌المللی مشهد دایر است.

این ۲ نمایشگاه در فضایی به گستره ۲۲ هزار مترمربع با حضور ۲۰۵ شرکت داخلی و ۹۵ شرکت از نمایندگان برند‌های کشور‌های فرانسه، آلمان، هلند، ترکیه، هند، چین، کره جنوبی، ژاپن، مالزی و ایتالیا برپا شده که زمینه فعالیت آن‌ها ادوات، ماشین‌آلات، مکانیزاسیون و نهاده‌های کشاورزی، تجهیزات گلخانه‌ای و سیستم‌های آبیاری و آبرسانی است.
 
انتهای پیام// ز.م
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر