کد خبر: ۷۲۲۸۸۸۳
تاریخ انتشار: ۱۱ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۵
۱۱ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۵
کد خبر : ۷۲۲۸۸۸۳

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه بااشاره به کمبود زیرساخت‌های اقامتی در روستای گردشگرپذیر هجیج، گفت: هتل لاله هجیج در ایام دهه فجر به بهره برداری می‌رسد.

میراث فرهنگی به گزارش    گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمانشاه،   امید قادری  مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه  از افتتاح ۴۸ پروژه حوزه میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه در ایام دهه فجر خبرداد وگفت: برای اجرای این تعداد پروژه ۴۰ میلیارد تومان اعتبار صرف شده که زمینه اشتغال ۵۰۰ نفر را فراهم می‌کند.

مدیرکل میراث فرهنگی کرمانشاه افتتاح هتل لاله اورامانات در روستای هجیج را از جمله این پروژه‌ها دانست و گفت: روستای هجیج پاوه یکی از روستا‌های هدف گردشگری استان است که در روز‌های تعطیل هفته و بویژه در ایام عید گردشگران زیادی را به سمت خود جذب می‌کند.

قادری افزود: برای تحقق این هدف، ساختمان بلااستفاده شرکت آب در کنار سد داریان را مدنظر قرار دادیم که پس از رایزنی‌ها موافقت مسئولین استانی را برای تغییر کاربری آن گرفتیم تا به یک هتل تبدیل شود.

مدیرکل میراث فرهنگی کرمانشاه همچنین از پایان مرمت تعدادی از نسخ خطی تکیه بیگلربیگی خبرداد و گفت: در استان نزدیک به ۳۰۰ نسخه خطی قدیمی داریم که تعداد قابل توجهی از آن‌ها در موزه خط و کتابت تکیه بیگربیگی نگهداری می‌شود.

به گفته قادری پروژه مرمتی قرآن‌های تاریخی مسجد میرعمر پاوه هم در روز‌های آینده شروع خواهد شد.

او در ادامه بااشاره به افتتاح ۳۵ اقامتگاه بوم گردی در این ایام، عنوان کرد: باتوجه به اینکه برای سال آینده میزبان رویداد بزرگ گردشگری کرمانشاه ۲۰۲۰ خواهیم بود، برای همین رشد و توسعه اقامتگاه بوم گردی را در دستورکار قرار داده‌ایم در روز‌های آینده ۳۵ اقامتگاه بوم گردی دیگر را در استان افتتاح می‌کنیم تا تعداد اقامتگاه‌های فعال استان به ۴۱ اقامتگاه برسد.

او در ادامه افتتاح فاز اول ساماندهی تاق گرا و آغاز فاز دوم ساماندهی آن، افتتاح سه بازارچه صنایع دستی، کلنگ زنی چهار بازارچه دیگر صنایع دستی، آغاز عملیات احداث مسیر گردشگری در دره اژد‌ها و سراب کنار ریجاب به طول پنج کیلومتر، راه اندازی موسسه حمل و نقل گردشگری کرمانشاه و... را از دیگر پروژه‌های میراث فرهنگی استان برای افتتاح و کلنگ زنی در دهه فجر امسال عنوان کرد.

انتهای  پیام/ز

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر