کد خبر: ۷۲۲۹۴۰۱
تاریخ انتشار: ۱۱ بهمن ۱۳۹۸ - ۲۲:۴۳
۱۱ بهمن ۱۳۹۸ - ۲۲:۴۳
کد خبر : ۷۲۲۹۴۰۱

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان کرمانشاه گفت: با تمهیدات اتخاذ شده، شرایط بازدید از کتیبه و نقش برجسته جهانی داریوش هخامنشی در بیستون برای کلیه گردشگران فراهم خواهد شد.

 به گزارش  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمانشاه،  امید قادری گفت: با استفاده از ظرفیت گردشگری می توان رونق و پویایی مطلوبی در اقتصاد منطقه ایجاد کرد با مشارکت بخش خصوصی امکان بازدید گردشگران از نقش برجسته و کتیبه بیستون براساس طراحی مدرن فراهم خواهد شد در محوطه تاریخی بیستون با اجرای نورپردازی جذابیت های بیشتری برای جذب گردشگردی و رونق اقتصاد منطقه ایجاد می شود.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان کرمانشاه  بیان کرد: بعد از ثبت جهانی بیستون مستندنگاری، حفاظت، مرمت و بهسازی آثار تاریخی این منطقه در دستور کار قرار گرفته و باید به کیفیت محیطی و خدمات نیز توجه شود.


بازدید روزانه ۲ هزار گردشگر از آثار تاریخی بیستون


فرماندار هرسین نیز در جلسه ای که پس از بازدید از محوطه در پایگاه بیستون برگزار شد، اظهار داشت: سال گذشته از فرصت میزبانی ۲۰۲۰ استان کرمانشاه استفاده کردیم و پایگاه جهانی بیستون را بعنوان ورودی کریدور گردشگری محور بیستون به طاق بستان معرفی شد  این مهم از پروژه های بی نظیر گردشگری استان است و براین اساس باید زیرساخت های پایگاه جهانی بیستون را با ۲۶ اثر مهم تاریخی به منظور توسعه و تقویت صنعت گردشگری در استان و منطقه فراهم کنیم.

او همچنین اظهارداشت: براساس هماهنگی ها و نشست های صورت گرفته با اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان و مسوول پایگاه جهانی بیستون به شیوه ای نوین و با استفاده از فناوری جدید آثار تاریخی این پایگاه جهانی معرفی خواهد شد.
فرماندار هرسین بیان کرد: با اجرای نورپردازی سه بعدی پیش بینی می شود علاوه بر بازدید روزانه هزار و ۵۰۰ تا ۲ هزار نفر گردشگر از این پایگاه درآمدزایی، اشتغال پایدار و توسعه کسب کار در منطقه را به همراه داشته باشد.


انتهای پیام/ز

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر