کد خبر: ۷۲۳۹۳۶۷
گروه : قم » قم
تاریخ انتشار: ۱۹ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۴:۵۶
۱۹ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۴:۵۶
کد خبر : ۷۲۳۹۳۶۷
گروه : قم » قم

جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با صدور بیانه‌ای از مردم شریف ایران خواست با حضور در راهپیمایی بزرگ یوم‌الله ۲۲ بهمن بار دیگر صبر و شکر خود را به نمایش بگذارند.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان ازقم، بیانیه جامعه مدرسین حوزه علمیه قم در آستانه چهل و یکمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی به شرح ذیل است:

بسم‌الله الرحمن الرحیم

پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی که یکی از نشانه‌های قدرت و صدق وعده‌ی الهی است، با نصرت وامداد خداوند متعال، چهل سال پرافتخار را پشت سر نهاده و پیام حیات‌بخش همراه با منطقِ قوی خود را جهانی کرده است.

نهضتی دینی و مردمی که با عنایات الهی و توجهات امام عصر (عجل الله تعالی فرجه الشریف) و رهبری امام خمینی (ره) به پیروزی رسید و با رهبری حضرت آیت‌الله‌العظمی خامنه‌ای (مدظله‌العالی) تداوم یافت، تا امروز ملت رشید ایران شاهد رویش و درخشش نهضت خود در همة صحنه‌ها باشد.

جامعه مدرسین حوزه علمیه قم چهل و یکمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی و ایام‌الله دهه فجر را که امسال با یاد و نام سرداران سرافراز اسلام حاج قاسم سلیمانی، ابو مهدی المهندس و یاران مقاومت همراه است، به ملت انقلابی ایران و همة مسلمانان و آزادگان جهان تبریک می‌گوید و به شکرانة پیروزی بر طاغوت داخلی، پیوند بی‌سابقه و باشکوه مردم با مجاهدان و قهرمانان مقاومت، رویارویی با طاغوت جهانی و همچنین به‌موجب این پیام الهی "و ذَکِّرْهُمْ بِأَیَّامِ اللَّهِ"، افق‌های روشن فراروی ملت مسلمان و انقلابی را یادآوری می‌کند.

ملت مؤمن ایران اسلامی با ایمان راسخ به سنت‌ها و وعده‌های الهی به جهاد خستگی‌ناپذیر خود در ابعاد علمی، فرهنگی، اجتماعی، سیاسی، اقتصادی و دفاعی ادامه می‌دهد و به فضل الهی در همة امتحانات سربلند و سرفراز خواهد بود.

بخش بزرگی از ناکامی‌ها و شکست‌های آمریکا و جبهة استکبار در غرب آسیا، ثمره خون مجاهدان مقاومت، به‌ویژه شهیدانی، چون حاج قاسم و ابو مهدی است. شهیدانی که پیوند و پیمان مردم عزیز ما را با مقاومت محکم و جبهة استکبار و وابستگان آن‌ها را در داخل و منطقه مأیوس و سرافکنده کردند. خون شهدای مقاومت پیام خمینی کبیر را دوباره طنین‌انداز کرده که «ما می‌گوییم تا شرک و کفر هست، مبارزه هست و تا مبارزه هست، ما هستیم.» و این یعنی خون شهیدان هنوز جاری است و شکست توطئه‌های استکباری به‌ویژه طرح ننگین معامله قرن را رقم خواهد خورد.

یکپارچگی ملت مسلمان از سویی و غریو موشک‌های آفندی از سرچشمه مقاومت (ایران) که بزرگ‌ترین پایگاه هوایی تروریست‌های آمریکایی در عین الاسد را هدف قرارداد از سوی دیگر ظهور قدرت خدا بود و ایام‌الله دیگری را رقم زد.

دستاورد‌های انقلاب اسلامی و حاکمیت نسبی ارزش‌های دینی، ایران را به باثبات‌ترین و مقتدرترین کشور منطقه تبدیل کرده است. دشمن در تلاش است با انواع جنایت‌ها، فتنه‌ها، توطئه‌ها، تهدید‌ها و تحریم‌های اقتصادی، علمی، فرهنگی و حتی ورزشی مانع رشد و پیشرفت این ملّت شود و اثرگذاری آن را کاهش دهد؛ بنابراین لازم است ملت مؤمن به‌ویژه نخبگان عزیز فکری، حوزوی و دانشگاهی چونان عقاب‌هایی تیزبین تحرکات پیدا و پنهان دشمن را به‌دقت زیر نظر بگیرند و با همگرایی و مجاهدت‌های علمی، درون نظام اسلامی را مستحکم کنند و عظمت و شکوه کشور را به اوج برسانند.

رفع یا کاهش وابستگی‌های راهبردی ازجمله وابستگی به نفت و تقویت قدرت علمی و فنی کشور مستلزم جهاد در همة زمینه‌هاست که بحمدالله آغازشده و به‌رغم محدودیت‌های ایجادشده به وسیلة دشمن با تأییدات الهی روزبه‌روز شتاب می‌گیرد و از آینده‌ای درخشان خبر می‌دهد.

«باید قوی شویم» این وظیفة یکایک ملت‌های مسلمان در سراسر جهان است. شرط لازم قوی شدن، تثبیت و ازدیاد ایمان است که اساسی‌ترین مطلوب الهی و بنیادی‌ترین عامل برتریِ بندگان صالح خداست؛ «اَنتُمُ الاَعلَونَ اِن کُنتُم مُؤمِنین». (آل‌عمران: ۱۳۹) گوهر یگانة ایمان آن‌گونه که خدای تعالی معیّن فرموده به همة قدرت‌ها و قوت‌ها معنی می‌دهد؛ لذا امت اسلامی باید در همة زمینه‌ها به حداکثر توانایی ممکن برسد.

ملت ما با حضور در راهپیمایی بزرگ یوم‌الله ۲۲ بهمن بار دیگر صبر و شکر خود را به نمایش خواهد گذاشت و با تقویت همگرایی جهانی آزادگان، پیام روشنی به دشمنان مستکبر و اغوا شدگان غرب غدّار خواهد داد. فریاد‌های مرگ بر آمریکا نمونه‌ای حقیقی از ایمان به الله و کفر به طاغوت است و راهپیمایی عظیم ۲۲ بهمن جلوه‌ای از شکرگزاری ملت ایران از نعمت نظام الهی، مقاومت و شهدای قهرمان است؛ و السلام علیکم و رحمه الله و برکاته

محمد یزدی

رئیس شورای عالی جامعه مدرسین حوزه علمیه قم

انتهای پیام/الف

سوالات کرونا-پایین خبر دسکتاپ
بانک مسکن
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
سوالات کرونا-پایین خبر دسکتاپ
بانک مسکن
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
سوالات کرونا-پایین خبر دسکتاپ
بانک مسکن
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
سوالات کرونا-پایین خبر دسکتاپ
بانک مسکن
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سوالات کرونا-پایین خبر دسکتاپ
بانک مسکن
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر