کد خبر: ۷۲۴۴۸۰۲
گروه : ایلام » ایلام
تاریخ انتشار: ۲۳ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۶:۰۲
۲۳ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۶:۰۲
کد خبر : ۷۲۴۴۸۰۲
گروه : ایلام » ایلام
استاندار ایلام؛

استاندار ایلام گفت:حضور پرشور در انتخابات پاسخ کوبنده علیه آمریکا است.

حضور پرشور در انتخابات پاسخ کوبنده علیه آمریکا است/سالم و امن برگزار کردن انتخابات هدف ما است

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از ایلام ؛ قاسم سلیمانی دشتکی روز چهارشنبه ۲۳ بهمن ماه در نشست شورای برنامه ریزی و توسعه استان اظهار داشت: حضور مردم در پای صندوق‌های رای در شرایط کنونی کشور ایستادگی در برابر آمریکا و در صحنه بودن مردم را نشان می‌دهد.

او از دست اندرکاران انتخابات خواست تا با حفظ امانتداری از آرای مردم مواظبت کنند و یک انتخابات سالم و پرشور را برگزار نمایند.

استاندار ایلام اضافه کرد: با توجه به شروع تبلیغات کاندیدا‌ها از فردا ورسیدن انتخابات به اوج خود، ضمن احترام به قومیت‌ها بهتر است که دامنه انتخاب بیشتر بر روی برنامه‌ها باشد و افراد شایسته انتخاب شوند.

او افزود: پس از انتخابات همه بایست از قانون تمکین کنند و هر کسی که از صندوق بیرون آمد آن خیر و صلاح مردم، کشور و نظام است.

استاندار ایلام گفت: افراد باید به تفکر و برنامه رای دهند، احترام برای بزرگان ایل و طایفه قایل هستیم، اما رای افراد باید به برنامه و شایستگی کاندیدا‌ها باشد.

او افزود: استان ایلام قومی است و باید این قومیت‌ها در انتخابات دخیل نشود، زیرا می‌خواهیم افراد اصلح رای بیاروند و وارد مجلس شوند و باید به رای مردم احترام بگذاریم.

سلیمانی دشتکی اظهار داشت: مسئولان یا مستقیم در انتخابات نقش دارند و در قالب هیات نظارت، مجری انتخابات، ناظرصندوق‌ها و عوامل انتظامی و اطلاعات هستند که این افراد تابع قانون باید بی طرف باشند و از آرای مردم صیانت کنند و حق دخالت در آرای مردم ندارند.

او اضافه کرد: دسته دوم افرادی که مستقیما در انتخابات دخالت ندارند نیز حق دارند در انتخابات مشارکت فعال داشته باشند به شرطی که از امکانات دولتی و عنوان پست خود برای مقاصد سیاسی و انتخابات استفاده نکنند.

استاندار ایلام تاکید کرد: اولین چیزی که برای ما مهم است حضور حداکثری مردم پای صندوق‌های رأی به معنای تأیید نظام و رفراندوم در مقابل دشمنان کشور از جمله آمریکا است.

او افزود: انتظار داریم که اکثر مردم پای صندوق‌های رأی حضور یابند و انتخابات سالم برگزار شود و عوامل دست اندرکار حق ندارند از امکانات دولتی برای فعالیت‌های انتخاباتی استفاده کنند.

استاندار ایلام در ادامه با تقدیر از حضور پرشور مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن با وجود برودت هوا گفت: حضور این مردم همواره پشتیبان نظام و موجب یاس دشمنان است.

او در ادامه به ۲۳ بهمن سالروز بمباران زمین فوتبال چوار اشاره کرد و افزود: امروز سالگرد بمباران زمین فوتبال چوار است که آن یک جنایت جنگی و خلاف قوانین بین المللی بود.

استاندار ایلام اضافه کرد: شهادت ۱۵ نفر از ورزشکاران و تماشاگران و مربیان ورزشی در این بمباران اتفاق افتاد که یاد و خاطره‌ی شهدا و همه‌ی شهدای نظام اسلامی و سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی را گرامی می‌داریم.

او در ادامه به وضعیت بیکاری در استان اشاره کرد و گفت: بیشتر متقاضیان یا طالب شغل و مشکل بیکاری دارند و یا دارای مشکلات اقتصادی هستند.

سلیمانی دشتکی با اشاره به این مهم که حدود ۱۶ هزار بیکار در استان داریم، اضافه کرد: این افراد بسیار فعال و پیگیرند و تلاش دارند در این زمینه اقدامی برای خود صورت دهند.

او افزود: جوانان ما مطالبه گرا هستند و در این زمینه و به دنبال حق خود در راستای ایجاد اشتغال هستند که بایست صدای آن‌ها شنیده شود.

استاندار ایلام اضافه کرد: ایجاد اشتغال تنها با پرداخت تسهیلات فراهم نمی‌شود بلکه بیشتر اشتغال با ورود سرمایه گذار امکان پذیر است.

او گفت: تعریف کردن پروژه‌های اشتغال زایی و فراهم کردن شرایط برای ورود سرمایه گذاران به استان با کاهش برورکر اسی اداری امکان پذیر است.

استاندار ایلام افزود: امروز می‌بینیم در برخی از خانوار‌ها چند جوان بیکار وجود دارد و این بسیار سخت است و باید تلاش کنیم که این وضعیت را حل کنیم، زیرا بیکاری از نظر روانی، مالی و اجتماعی بسیار بد است و ممکن است بسیاری از معضلات اجتماعی را گریبان گیر جوانان نماید.

او در ادامه از صحبت‌های خود از دستگاه‌های اجرایی خواست: بروکراسی اداری را در جذب سرمایه گذار کاهش دهند، زیرا کارمند و مدیری که مانع تراشی می‌کند در مقابل سرمایه گذاری در بیکاری این جوانان سهم دارند.

استاندار ایلام اضافه کرد: باید فرض کنیم فرزندان خود ما بیکار هستند و در جهت رفع مشکلات آن‌ها با این نگاه تلاش کنیم.

او تاکید کرد: یکی از علت‌هایی که جوانان به سمت اشتغال آزاد نمی‌آیند بروکراسی اداری در بانک‌ها و ادارات است، اگر دست به دست هم دهیم و برورکراسی دست و ما گیر اداری را برداریم، بیکاری برطرف می‌شود.

انتهای پیام/غ

سوالات کرونا-پایین خبر دسکتاپ
بانک مسکن
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
سوالات کرونا-پایین خبر دسکتاپ
بانک مسکن
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
سوالات کرونا-پایین خبر دسکتاپ
بانک مسکن
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
سوالات کرونا-پایین خبر دسکتاپ
بانک مسکن
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سوالات کرونا-پایین خبر دسکتاپ
بانک مسکن
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر