کد خبر: ۷۲۴۴۸۵۵
تاریخ انتشار: ۲۳ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۶:۵۷
۲۳ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۶:۵۷
کد خبر : ۷۲۴۴۸۵۵

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی استان کرمانشاه از بهره‌برداری از ۲۵ پروژه آبرسانی به روستا‌های استان تا پایان امسال خبر داد.

به  گزارش  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمانشاه،فرامرز شوهانی مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی استان کرمانشاه گفت : ۲۵ پروژه آب رسانی به روستا‌ها با اعتبار ۱۵ میلیارد و ۱۰۰ میلیون تومان تا پایان سال در استان کرمانشاه به بهره برداری خواهد رسید.

او با اشاره به اینکه این پروژه یک هزار و ۲۰ خانوار و جمعیت ۴۱۴۰ نفر را تحت پوشش قرار می‌دهد، گفت : در این راستا آبرسانی به روستای چرمله با یک روستا، ۲۵۰ خانوار و یک میلیارد تومان اعتبار و آبرسانی به چهار روستای مجتمع آبرسانی هفت آشیان سنقر با ۱۲۰ خانوار و یک میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان اعتبار در دستور کار قرار دارد.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی استان کرمانشاه گفت: همچنین به دو روستا در مجتمع آبرسانی بشیرآباد با ۸۰ خانوار و ۲ میلیارد تومان اعتبار و پنج روستا در مجتمع آبرسانی کلکان با ۱۶۰ خانوار و ۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان اعتبار و پنج روستا در مجتمع آبرسانی شادمان با ۱۵۰ خانوار و ۳ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان اعتبار آبرسانی می‌شود.

این مسئول گفت: آبرسانی به پنج روستای مجتمع آبرسانی هفت آشیان کرمانشاه با ۱۵۰ خانوار و ۲ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان اعتبار و یک روستا در مجتمع آبرسانی روستای کلاش نهنگ با ۵۰ خانوار و یک میلیارد تومان اعتبار و دو روستا در مجتمع آبرسانی بانسولاب با ۶۰ خانوار و یک میلیارد و ۱۰۰ میلیون تومان نیز انجام خواهد شد.

شوهانی گفت: استان کرمانشاه دارای ۲۸۸۶ روستا است که از این تعداد ۲۵۸۹ روستا با ۱۴۱ هزار و ۵۹ خانوار و ۴۹۷ هزار و ۸۷۹ نفر جمعیت دارای سکنه هستند.

او افزود: از تعداد روستا‌های دارای سکنه ۲۲۴۳ روستای آن دارای تأسیسات آب بوده و مردم از نعمت آب سالم و بهداشتی برخوردار هستند.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی استان کرمانشاه گفت: ۹ هزار و ۵۹ کیلومتر خطوط انتقال و شبکه توزیع و ۳۸۹ دستگاه پمپاژ در سطح استان کرمانشاه وجود دارد.

این مسئول افزود: همچنین ۲۷۹ حلقه چاه و ۲۳۹ دهنه چشمه در مدار بهره برداری قرار دارد.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی استان کرمانشاه گفت: تعداد مخازن موجود در سطح استان ۹۵۵ باب با حجم ۱۲۵ هزار و ۶۸۸ متر مکعب و تعداد قنوات نیز ۹ رشته است .

 

 

انتهای پیام/د

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر