کد خبر: ۷۲۴۴۸۸۷
تاریخ انتشار: ۲۳ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۷:۲۵
۲۳ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۷:۲۵
کد خبر : ۷۲۴۴۸۸۷

۷۰ نامزد در خراسان جنوبی برای یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی تأئید شدند.

رقابت ۷۰ نامزد برای خراسان جنوبی در مجلس یازدهم

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از بیرجند ، خوش خبرمعاون سیاسی امنیتی استاندار خراسان جنوبی در نشست خبری ستاد انتخابات استان گفت:از مجموع افراد تأیید صلاحیت شده ۶۵ نفر آقا و ۵ نفر خانم می‌باشند.

 او به تفکیک آمار در حوزه‌های انتخابیه اشاره کرد و افزود: بیشترین آمار افراد تأیید صلاحیت شده مربوط به حوزه انتخابیه بیرجند، درمیان، خوسف است.

خوش خبر بیان کرد: در این حوزه انتخابیه ۲۳ نفر آقا و ۲ نفر خانم تأیید صلاحیت شده اند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار اظهار کرد: در حوزه انتخابیه فردوس، طبس، بشرویه، سرایان ۲۰ نفر آقا و ۲ نفر خانم به رقابت خواهند پرداخت.

او نامزد‌های نهایی حوزه انتخابیه قاینات، زیرکوه را ۱۳ نفر آقا عنوان کرد و گفت: در حوزه انتخابیه نهبندان، سربیشه، اسامی ۱۴ نفر آقا و یک نفر خانم در فهرست نهایی آمده است.

خوش خبر تصریح کرد: تبلیغات نامزد‌های انتخابات از ۲۴ امشب آغاز و تا هشت صبح روزپنجشنبه یکم اسفند ادامه خواهد داشت.

رئیس ستاد انتخابات استان با بیان اینکه رعایت قانون انتخابات، بخصوص فصل ششم قانون انتخابات از انتظارات ما از نامزد‌ها است، گفت: شرایط کشور ایجاب میکند همه کمک کنیم شور انتخاباتی را در کشور بیشتر و حضور گسترده مردم را در انتخابات داشته باشیم.

او ادامه داد: در هشتمین دوره انتخابات ۸۵ درصد مشارکت مردم، در نهمین دوره انتخابات مجلس مشارکت ۸۴.۵ درصدی و در دهمین دوره انتخابات مشارکت ۷۲.۲ درصدی مردم استان را شاهد بودیم.

خوش خبر  افزود: تعداد ۵۶۴ هزار و ۹ نفر در سطح استان واجد شرایط شرکت در انتخابات هستند که ۲۸۳ هزار و ۷۴۱ نفر مرد و ۲۸۰ هزار و ۲۶۸ نفر زن هستند.

معاون سیاسی امنیتی استاندار خراسان جنوبی با بیان اینکه ۳۳ هزار و ۴۲۷ نفر رأی اولی در استان داریم، گفت: ۱۷ هزار و ۱۱۳ نفر پسر و ۱۶ هزار و ۳۱۴ نفر دختر هستند.

او عنوان کرد: ۴ نفر نامزد انتقالی از حوزه‌های استان خراسان رضوی وشمالی به استان هستند که یک نفر از حوزه خراسان رضوی به حوزه بیرجند، خوسف و درمیان، دو نفر از حوزه خراسان رضوی به حوزه قائن و زیرکوه و یک نفر از حوزه خراسان شمالی به حوزه قائنات و زیرکوه منتقل شدند.

خوش خبر همچنین به یک تغییر انتقال در داخل استان از حوزه بیرجند، خوسف و درمیان، به حوزه انتخابیه نهبندان و سربیشه، اشاره کرد.

معاون سیاسی امنیتی استاندار خراسان جنوبی عوامل اجرایی یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی را ۱۲ هزار نفر عنوان کرد و تصریح کرد: ۶۷۷ شعبه برای اخذ رای نیز در سطح استان در نظر گرفته شده که ۳۴۱ شعبه ثابت و ۳۳۶ شعبه سیار است،

انتهای پیام/ ی

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر