کد خبر: ۷۲۴۵۰۰۰
تاریخ انتشار: ۲۳ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۹:۳۴
۲۳ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۹:۳۴
کد خبر : ۷۲۴۵۰۰۰
جانشین رئیس قرارگاه حمل‌ونقل و راهداری زمستانی:

اکبری گفت: امکان تردد در آزادراه و جاده قدیم قزوین-رشت فراهم است اما مردم برای سفر تا اعلام بازگشایی رسمی صبر کنند.

به گزارش گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از وزارت راه و شهرسازی رضا اکبری با اشاره به آخرین وضعیت آزادراه و جاده قدیم قزوین-رشت در پی تلاش شبانه روزی راهداران در این دو محور اظهار داشت: در حال حاضر امکان تردد و عبور خودرو‌ها در هر دو محور برقرار است.

وی افزود: البته به طور رسمی اعلام بازگشایی نشده است. زیرا در مقاطعی از مسیر رفت و برگشت محدوده امام زاده هاشم دپو برف انجام شده است و چهار اکیپ راهداری در حال جمع‌آوری و پاکسازی این برف‌ها در هر دو سمت هستند.

جانشین قرارگاه حمل‌ونقل و راهداری زمستانی کشور تصریح کرد: به رغم اینکه امکان تردد خودرو در هر دو سمت رفت و برگشت در هر دو محور وجود دارد، اما به منظور جلوگیری از ایجاد بار ترافیکی مضاعف در حال پاکسازی کامل دپو‌های برف در هر دو جاده هستیم.

اکبری بیان داشت: تا ساعاتی دیگر بازگشایی رسمی هر دو مسیر اعلام می‌شود و مردم می‌توانند از این دو محور استفاده کنند. اما هم اکنون فقط خودرو‌هایی که در آزادراه و جاده قدیم قزوین-رشت قرار دارند می‌توانند عبور کنند.

وی یادآور شد: طی روز گذشته ۱۰ دستگاه ماشین‌آلات راهداری از استان زنجان، ۱۵ دستگاه از استان قزوین و ۱۵ دستگاه از مازندران، همدان، قم و تهران برای بازگشایی آزادراه و جاده قدیم قزوین-رشت اعزام شد. البته چند دستگاه ماشین‌الات راهداری نیز بر اساس پیش‌بینی و برنامه‌ریزی از چند روز قبل از شروع بارش‌ها به این دو محور اعزام شد.

گفتنی است، قرارگاه حمل ونقل و راهداری زمستانی کشور با ابتکار سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای امسال تشکیل شد که ریاست شورای سیاست‌گذاری آن بر عهده محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی، ریاست قرارگاه بر عهده عبدالهاشم حسن نیا معاون وزیر راه و شهرسازی و رئیس سازمان راهداری است. همچنین رئیس قرارگاه دو جانشین دارد که رضا اکبری سرپرست معاونت راه‌های روستایی و فرعی و حیدر مطاعی معاون راهداری سازمان مسئولیت آن را برعهده دارند.

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر