کد خبر: ۷۲۴۵۲۷۳
گروه : کردستان » سنندج
تاریخ انتشار: ۲۴ بهمن ۱۳۹۸ - ۰۹:۱۲
۲۴ بهمن ۱۳۹۸ - ۰۹:۱۲
کد خبر : ۷۲۴۵۲۷۳

داوطلبان نمایندگی مجلس شورای اسلامی در کردستان به صورت همزمان در کشور تبلیغات خود را آغار کردند تا مردم با انتخاب در 2 اسفند منتخبین خود را راهی مجلس کنند.

به گزارش  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از سنندج ، حسین خوش اقبال ، رییس ستاد انتخابات کردستان در خصوص شروع فعالیت‌های تبلیغاتی نامزدهای تایید صلاحیت شده گفت: هم اکنون ۱۲۶ نامزد نمایندگی مجلس این استان در پنج حوزه انتخابیه می‌توانند طبق آیین نامه انتخابات مجلس شورای اسلامی با حضور در محافل مختلف برنامه‌های کاری خود را به صمع و نظر مردم برسانند.

 خوش اقبال اظهار داشت: تعداد نامزدهایی که برای کسب کرسی‌های نمایندگی در تلاش هستند شامل ۴۳ نفر در حوزه انتخابیه سنندج، کامیاران و دیواندره، ۱۴ نفر در حوزه انتخابیه بانه و سقز، ۱۷ نفر در حوزه انتخابیه قروه و دهگلان، ۲۰ نفر در مریوان و سروآباد و ۳۲ نفر در بیجار اعلام کرد که در مجموع ۱۲۶ نفر است.

او افزود: به صورت میانگین در این استان برای هر کرسی نمایندگی ۲۱ داوطلب وجود دارد که علاوه بر برپایی متینگ‌های انتخاباتی می توانند در ۲۶۴ نقطه تعیین شده برای تبلیغات خود اقدام کنند.

خوش اقبال بیان کرد: در شهر سنندج ۳۰ نقطه شهری، در سقز ۱۳۰ نقطه، در مریوان ۶ نقطه، در قروه ۴۰ نقطه، در بیجار ۲۰ نقطه، در دیواندره ۶ نقطه، در کامیاران ۱۵ نقطه، در دهگلان ۱۶ نقطه و در بانه ۱۱ نقطه در اختیار ستاد کاندیداها قرار  گرفته است.

رییس ستاد انتخابات کردستان ادامه داد: لازم به ذکر است با توجه به اینکه شهر سروآباد به روال دوره های گذشته هر کاندیدا در محل ستاد انتخابات خود اقدام به تبلیغات می کند بنابراین در این شهر هیچ نقطه شهری برای تبلیغات کاندیداها پیش بینی نشده است.

صلاحیت داوطلبان یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در سه مرحله توسط هیات اجرایی، نظارت استان و هیات مرکزی نظارت بررسی شد که ۲۸۱ داوطلب در این استان برای حضور در انتخابات ثبت نام کرده بودند که هیات اجرایی صلاحیت ۲۲۴ نفر را تایید کرد، هیات نظارت استان این تعداد را به ۹۸ نفر کاهش داد و هیات مرکزی نظارت نیز در آخرین مرحله بررسی صلاحیت های تایید شده را به ۱۲۶ نفر رساند.

استان کردستان دارای پنج حوزه انتخابیه و ۶ نماینده در مجلس شورای اسلامی است، (حوزه انتخابیه سنندج شامل شهرستان‌های سنندج، کامیاران و دیواندره ۲ نماینده، حوزه انتخابیه بیجار یک نماینده، حوزه انتخابیه قروه شامل شهرستان‌های قروه و دهگلان یک نماینده، حوزه انتخابیه سقز شامل شهرستان‌های سقز و بانه یک نماینده و حوزه انتخابیه مریوان شامل شهرستان‌های مرویان و سروآباد یک نماینده) است.

طبق ماده ۵۶ قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی و ماده ۴۰ آئین نامه اجرایی آن،  فعالیت‌های تبلیغاتی نامزدهای تایید صلاحیت شده از بامداد روز پنجشنبه مورخ ۲۴ بهمن آغاز شده و در ساعت هشت صبح یکم اسفند یعنی ۲۴ ساعت قبل از شروع اخذ رای پایان می‌یابد.

جمعه دوم اسفند ماه مردم استان کردستان همپیای سراسر کشور با حضور در پای صندوق‌های رای نماینده خود برای یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی را انتخاب خواهند کرد.

منبع:ایرنا

انتهای پیام/ع

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر