کد خبر: ۷۲۴۵۳۲۴
تاریخ انتشار: ۲۴ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۰:۱۷
۲۴ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۰:۱۷
کد خبر : ۷۲۴۵۳۲۴
معاون راهبری شبکه برق کشور در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان:

رجبی مشهدی گفت: تا پایان امروز برق بخش عمده‌ای از مشترکان استان گیلان که چیزی بالغ بر ۶۷ هزار نفر هستند، وصل می‌شود.

برق استان گیلان تا آخر امروز وصل می شود / ۶۷ هزار مشترک در گیلان بی برق هستندمصطفی رجبی مشهدی معاون راهبری شبکه برق کشور در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصاد و انرژی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، با اشاره به آخرین وضعیت شبکه برق استان گیلان گفت: از دیروز با مساعد شدن هوا و اعزام بالگرد توانیر و ۱۵۰ نیروی عملیاتی از استان‌های همجوار، برخی از شبکه‌های اصلی برق استان گیلان در وضعیت پایدار قرار گرفته است.

او ادامه داد: مشکل بیش از ۶۰ درصد مشترکان این منطقه که دچار قطعی برق بودند برطرف شده است و در حال حاضر ما از نظر گروه اجرایی و عملیاتی مشکلی نداریم تنها مشکل و محدویت گرو‌ه‌های ما دسترسی به مناطق آسیب دیده است، در واقع به دلیل انسداد راه‌ها امکان دسترسی به مناطق نیست.

رجبی مشهدی با بیان اینکه با اعزام این بالگرد بازدید از شبکه‌های اصلی برق و پست ۲۳۰ کیلو ولت لاهیجان انجام و مشکلات به وجود آمده در این شبکه‌ها شناسایی شده است، تصریح کرد: پس از این اقدام اکیپ‌های عملیاتی برای رفع مشکل از طریق بالگرد در منطقه حاضر و به دنبال آن پست ۲۳۰ کیلولت سیاهکلده (لاهیجان) برق‌دار شد.

معاون راهبری شبکه برق کشور افزود: متأسفانه در پی بارش شدید برف ۱۹ پست برق استان گیلان از مدار خارج شدند که در حال حاضر ۱۶ پست دارای برق و ۳ پست دیگر بی‌برق هستند که امیداوریم تا پایان امروز برق بخش عمده‌ای از مشترکان که چیزی بالغ بر ۶۷ هزار نفر هستند نیز وصل شود.


بیشتر بخوانید:رفع مشکل قطعی برق استان گیلان تا فردا/ برق ۶۰ درصد از مشترکان وصل شد


او اضافه کرد: مشکل عمده گروه‌های عملیاتی و شناسایی، همچنان مسدود بودن راه‌های دسترسی است و در صورتی که این مشکل رفع شود، سرعت برق‌رسانی افزایش خواهد یافت.

رجبی مشهدی گفت: ساعتی پیش پرسنل صنعت برق موفق به برق‌دار کردن پنجمین پست برق گیلان شدند که در اثر بارش سنگین برف از مدار خارج شده بود و همچنین هم اکنون پست برق کلاچای با تلاش‌های بی وقفه و با وجود سخت بودن دسترسی به پست، برق‌دار شد.

گفتنی است؛ رضا اردکانیان وزیر نیرو به منظور رسیدگی به وضعیت خدمات‌رسانی آب و برق به مردم استان گیلان و بررسی آخرین وضعیت ترمیم خسارت‌های ناشی از بارش برف سنگین در این استان، هم‌اکنون وارد شهر رشت شده است.

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر