کد خبر: ۷۲۴۵۶۸۱
گروه : قم » قم
تاریخ انتشار: ۲۴ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۳:۲۸
۲۴ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۳:۲۸
کد خبر : ۷۲۴۵۶۸۱
گروه : قم » قم
رئیس کمیسیون خدمات شهری شورای اسلامی شهر قم؛

سبحانی ثابت گفت: ما باید به دنبال گیاهان باشیم که کمترین ضرر را برای شهر و مردم داشته باشند.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان ازقم، سید مجتبی سبحانی ثابت رئیس کمیسیون خدمات شهری شورای اسلامی شهر قم در جلسه کارگروه علمی سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری با موضوع بررسی گونه‌های مناسب با اقلیم قم، با اشاره به ممنوعیت کاشت برخی گونه‌های گیاهی در شهر قم گفت: طبق مصوبه کمیسیون خدمات شهری شورای شهر کاشت درخت اکالیپتوس در داخل شهر ممنوع و در خارج از شهر هم محدود شده است. همچنین کاشت درختان کاج و درختچه خرزهره هم در بوستان‌های داخل شهر ممنوع شده و در بوستان‌های خارج شهر نیز منوط به تصمیم کمیته فنی است.

سبحانی ثابت با اشاره به دلایل فنی ممنوعیت کاشت برخی گونه‌های گیاهی در شهر با مصوبه شورای شهرعنوان کرد: مصوبه‌ای که در کمیسیون خدمات شهری شورا مطرح شده با دلایل و کارشناسی فنی بوده و اگر قرار باشد اصلاحی هم صورت گیرد باید مجدداً با نظر کارشناسی و فنی باشد.

عضو شورای شهر قم یادآورشد: در جلسه کمیسیون ۷ نفر اعضا و کارشناسان و مدیرعامل سازمان پارک‌ها بوده‌اند و در نهایت تصمیم گرفته شده که چنین ممنوعیت و محدودیت‌هایی اعمال شود و حال نمی‌توان گفت که چنین بحثی کارشناسی و درست نیست.

سبحانی با تأکید بر اینکه ما باید به دنبال گیاهان باشیم که کمترین ضرر را برای شهر و مردم داشته باشند تصریح کرد: رهبری بیانات متعددی در خصوص ضرورت کاشت درختان مثمر دارند پس چرا تأکید ما باید بر کاشت گونه‌های محدودی، چون کاج، خرزهره و… باشد.

رئیس کمیسیون خدمات شهری شورای اسلامی شهر قم با اشاره به اعتراضات متعددی که به کاشت اکالیپتوس در شهر می‌شود یادآورشد: بدنه فکری و تحقیقاتی باید صرف این شود که به جای توجیه استفاده از کاج و… به دنبال پیدا کردن گونه‌های مثمر و مناسب و اقتصادی برای اقلیم قم به جای گونه‌های غیر مثمر باشیم.

انتهای پیام/ح

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر