کد خبر: ۷۲۴۵۷۲۸
تاریخ انتشار: ۲۴ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۵:۰۵
۲۴ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۵:۰۵
کد خبر : ۷۲۴۵۷۲۸
رئیس انجمن جراحان فک و صورت:

رهسپار، گفت: یکی از مشکلات بارز جراحان فک و صورت ضعف در مدیریت تجهیزات پزشکی است.

در مدیریت تجهیزات پزشکی جراحی‌های فک و صورت ضعف داریم

به گزارش خبرنگار حوزه کلینیک گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان، بهزاد رهسپار رئیس انجمن جراحان فک و صورت در نشست خبری هجدهمین کنگره بین المللی جراحان فک و صورت درباره آینده جراحی فک و صورت، اظهار کرد: هدف ما از برگزاری این کنگره به روزرسانی اطلاعات بوده که بتوانیم آن را در اختیار مردم قرار دهیم تا بتوانند با آگاهی کامل جراح مورد نیاز خود را انتخاب کنند.
 
او ادامه داد: مردم می‌توانند با مراجعه به سایت soms.ir، لیست اسامی پزشکان این حوزه را مشاهده کرده و با اطلاعات دقیق تری جراح مورد نیاز خود را انتخاب کنند.
 
رهسپار افزود: یکی دیگر از اهداف ما آشنایی با دستاورد‌ها و پیشرفت‌هایی است که در این زمینه کسب شده است تا بتوانیم با کمک افراد متخصص، اهمیت بالای جراحی فک و صورت دهان را به مردم نشان دهیم.
 
رئیس انجمن جراحان فک و صورت گفت: یکی از مشکلات بارز ما ضعف در مدیریت تجهیزات پزشکی است، که امیدواریم با برگزاری این جلسات و توجه دولت رفع شود.
 
رهسپار بیان کرد: از کشور‌های آلمان، بلژیک، ایتالیا، هند و پاکستان متخصصانی دعوت کرده ایم که بتوانیم از تجربیات آن‌ها در این کنگره بهره‌مند شویم، همچنین در این کنگره ۲۰ پنل مختلف در این خصوص برگزار خواهد شد.
 
او افزود: بیمه در زمینه‌هایی مانند: شکستگی، عفونت‌ها، تومور و سرطان‌ها به خوبی عمل کرده و تمام مبالغ آن را تحت پوشش خود قرار می‌دهد. اما جراحی‌هایی به نام ارتوگناتیک وجود دارد که ارتباط بین فک‌ها، چانه و صورت را با هم هماهنگ‌تر می‌کند که باعث زیبایی چهره افراد نیز می‌شود و به همین دلیل بیمه به عنوان جراحی زیبایی تلقی کرده و مبالغ آن را نمی‌پذیرد.
 
رهسپار تصریح کرد: جراحی فک، صورت و دهان با زیبایی بینی بسیار متفاوت است، زیرا جراحی بینی بیشتر اوقات دست خود بیمار است. اما فک، صورتو دهان باید قبل از انجام عمل، مورد بررسی‌های پزشکی قرار بگیرد و در صورت احتیاج انجام شود؛ این موضوع اصلا سلیقه‌ای نیست و حتما باید با مشورت متخصص صورت بگیرد.
انتهای پیام/
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر