کد خبر: ۷۲۴۶۵۷۱
گروه : اصفهان » اصفهان
تاریخ انتشار: ۲۵ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۶:۳۴
۲۵ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۶:۳۴
کد خبر : ۷۲۴۶۵۷۱

رئیس دفتر تبلیغات اسلامی استان اصفهان گفت: امروز استکبار در شیب سقوط و نابودی قرار دارد و امید می‌رود که اسلام در سراسر عالم شکل حاکمیتی پیدا کند.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اصفهان،حجت‌الاسلام محمد قطبی رئیس دفتر تبلیغات اسلامی استان اصفهان در سخنرانی پیش از خطبه‌های نماز جمعه امروز اصفهان به مناسبت اولین سالگرد ارائه بیانیه گام دوم انقلاب اظهار کرد: در ادامه دستاورد بزرگ انقلاب اسلامی اتفاق دومی رقم خورد و آن تشکیل نظام اسلامی است که دارای دو بال جمهوریت و اسلامیت است، مقصود اصلی در بعد جمهوریت نظام سهم دادن به مردم برای نقش‌آفرینی در تعیین سرنوشت خود است.

رئیس دفتر تبلیغات اسلامی استان اصفهان تصریح کرد: در شرایطی که امروز دنیا به دموکراسی خود می‌بالد، امام خمینی (ره) در این نهضت بزرگ گفته بودند که نظام ما جمهوری اسلامی است، نه یک کلمه کم و نه یک کلمه بیشتر و بر همین اساس به مردم نقش صد در صدی برای تعیین سرنوشت کشور دادند.

او افزود: تمامی پنج رکن اساسی دموکراسی در کشور ما به طور کامل در حال اجرا است که یکی از آن ارکان، همگانی بودن رأی است، حتی در اولین مرحله رأی‌گیری در شرایطی که هنوز سه ماه هم از انقلاب اسلامی نگذشته بود.

قطبی در ادامه بیان داشت: در آن شرایط سخت امام خمینی (ره) دستور دادند که صندوق رأی به همه نقاط کشور برده شود و حتی برخی جا‌ها که رفت و آمد با وسیله نقلیه ممکن نبود هم صندوق‌ها را با هلیکوپتر به این مناطق منتقل کرده و از مردم رأی گرفتند.

رئیس دفتر تبلیغات اسلامی استان اصفهان خاطرنشان کرد: صد در صد این رکن دموکراسی در جمهوری اسلامی اجرا می‌شود و امروز هیچ‌کس در کشور ما نمی‌تواند ادعا کند که از رأی دادن محروم هستم، زیرا در هرجایی که انسان‌های واجد شرایط باشند صندوق رأی‌گیری نیز وجود دارد.

او ادامه داد: رکن دیگر دموکراسی برابری آرا است که بر اساس آن رأی همه انسان‌ها برابر است و در جمهوری اسلامی نیز این اصل رعایت می‌شود، زیرا رأی هر کسی با هر منصبی با دیگران مساوی است.

قطبی اظهار داشت: سومین رکن دموکراسی که مقام معظم رهبری در بیانیه گام دوم به آن اشاره کردند آزادی رأی است، در جمهوری اسلامی هیچ‌کس نمی‌گوید که باید به فلان شخص رأی دهید و هر کس بر اساس فکر خودش رأی خود را به صندوق می‌اندازد.

رئیس دفتر تبلیغات اسلامی استان اصفهان گفت: در سلطنت پهلوی مردم هیچ نقشی در اداره کشور نداشتند و حتی مجلس کشور نیز کاملاً فرمایشی بود و هیچ ارتباطی با آرای مردم جامعه نداشت.

او افزود: از جمله دستاورد‌های دیگر انقلاب اسلامی که رهبر معظم انقلاب در بیانیه گام دوم انقلاب به آن اشاره کرده‌اند تقابل اسلام و استکبار است.

قطبی ادامه داد: طبق این بیانیه در گذشته در دنیا دو قطب شرق و غرب وجود داشت، ولی در حال حاضر به دو قطب اسلام و غیر اسلام تغییر یافته است؛ قطب اسلام به مرکزیت ایران اسلامی است.

رئیس دفتر تبلیغات اسلامی استان اصفهان بیان کرد: امروز در کل جهان جمهوری اسلامی ایران پرچمدار اسلام و حکومت اسلامی است، جمهوری اسلامی آمد تا نظام‌های استکباری را کنار بزند و پرچم اسلام را در همه نقاط دنیا برافراشته کند.

او یادآور شد: البته یقیناً برای رسیدن به این‌چنین جایگاهی تلاش‌های بسیار بیشتری لازم است و ما هم‌اکنون در میانه راه هستیم و باید تلاش کنیم که به آن افق متعالی برسیم و قطعاً با تلاش مردم، مسؤولان و رهبری به آن می‌رسیم.

قطبی عنوان کرد: امروز استکبار در شیب سقوط و نابودی قرار دارد و امید می‌رود که اسلام در سراسر عالم شکل حاکمیتی پیدا کند.

رئیس دفتر تبلیغات اسلامی استان اصفهان اظهار کرد: تمامیت ارضی و استقلال جمهوری اسلامی دستاورد بزرگ انقلاب اسلامی است که در هیچ شرایطی در این ۴۰ سال حتی یک وجب از خاک خود را هم به بیگانگان ندادیم و همواره از تمامیت ارضی خود دفاع کردیم.

او تصریح کرد: دستاورد بعدی انقلاب مردم معنویت و اخلاق است که به لطف خدا در نماز‌های جمعه، اعتکاف‌ها، زیارت‌ها و... کاملاً هویدا است و اگر چه ضعف‌هایی در این زمینه داریم و باید تلاش کنیم که این ضعف‌ها برطرف شود، ولی دستاورد‌های این ۴۰ سال هم کم‌نظیر است.

قطبی گفت: در قله این دستاورد‌ها مقاومت، اقتدار و ایستادگی جمهوری اسلامی است، امروز جمهوری اسلامی ایران در قله اقتدار سیاسی و امنیتی قرار دارد.

رئیس دفتر تبلیغات اسلامی استان اصفهان خاطرنشان کرد: در مقایسه با ابتدای انقلاب که مجبور بودیم با یک ساختمان کوچک در کشور به نام سفارت آمریکا در ایران مقابله کنیم امروزه دشمن برای ضربه زدن به ما ناچار است در ده‌ها کشور ائتلاف درست کند و این نشان از اقتدار ما دارد.

او افزود: وقتی وارد بخش دوم بیانیه گام دوم انقلاب می‌شویم می‌بینیم که مقام معظم رهبری هفت محور را به عنوان محور‌های اصلی که باید در سال‌های پیش رو مورد توجه قرار دهیم و برای آن تلاش کنیم را ذکر کرده‌اند.

قطبی در ادامه گفت: محور اول علم و فناوری است، در این بخش در حوزه‌هایی مثل نانو، پزشکی، هوافضا و... به دستاورد‌های خوبی رسیده‌ایم که در بخش بین‌المللی در برخی از این موضوعات بین ۵ تا ۱۰ کشور برتر جهان قرار داریم، ولی نیاز به کوشش‌های بی‌بدیل‌تری هست و لازمه این توسعه‌ها پژوهش است.

رئیس دفتر تبلیغات اسلامی استان اصفهان عنوان کرد: ایمان در کنار علم و فناوری می‌تواند یک کشور را به قله تعالی برساند بنابراین در بعد اخلاق و معنویت همچنان باید تلاش شود.

او افزود: میدان اخلاق و معنویت باید بیش از پیش تقویت شود؛ مساجد، پایگاه‌های بسیج، میدان‌های مذهبی و دینی، باور‌های دینی، اخلاق فردی و اجتماعی و... باید توسعه پیدا کند.

قطبی در ادامه اظهار داشت: سومین محور مورد بحث مسأله اقتصاد است که با عنوان اقتصاد مقاومتی یاد می‌شود و این اقتصاد مقاومتی نسخه شفابخش مشکلات امروز ما است.

رئیس دفتر تبلیغات اسلامی استان اصفهان تصریح کرد: مقام معظم رهبری بار‌ها به اقتصاد مقاومتی توصیه و رهنمود کردند و اگر در این زمینه کار و تلاش نکنیم قطعاً ضربه خواهیم خورد و این موضوع باید بیش از پیش جدی گرفته شود.

او ادامه داد: یکی از ارکان اقتصاد مقاومتی رونق تولید است که حمایت و پشتیبانی از تولید داخلی از ساده‌ترین راه‌های رسیدن به آن است.

قطبی عنوان کرد: مورد بعدی عدالت و مبارزه با فساد است، فساد از درون کشور را نابود خواهد کرد، اما اگر دقیق و به‌موقع به آن رسیدگی شود می‌تواند تضمین‌بخش جامعه باشد.

رئیس دفتر تبلیغات اسلامی استان اصفهان گفت: قوه‌های مرتبط وظیفه دارند که با همین شرایط و با وسعت بیشتری به کار خود در این زمینه ادامه دهند و با آن با جدیت مقابله کنند و ما مردم هم وظیفه داریم که در بعد پیشگیری و مقابله با فساد تلاش کنیم.

او بیان کرد: استقلال و آزادی محور بعدی است که همچنان باید بر این مسأله که هیچ‌کس از هیچ جای دنیا حق ندارد در سرنوشت جامعه و ملت ما تأثیر گذارد پافشاری کنیم، یعنی مردم متدین، مسلمان و انقلابی خود برای سرنوشت خویش تصمیم گیرند و تحت هر شرایطی در حوزه‌های سیاسی، اقتصادی، امنیتی، فرهنگی هنری و... مستقل باشیم.

قطبی تصریح کرد: امروز جامعه ما یک جامعه تاب‌آور و مقاوم است که می‌تواند از درون مشکلات خود را حل کند و در هیچ عرصه‌ای نیاز به بیرون از کشور نداریم.

رئیس دفتر تبلیغات اسلامی استان اصفهان عنوان کرد: عزت ملی و مرزبندی با دشمن محور بعدی است و مورد آخر نیز بحث سبک زندگی است که مردم باید در همه ابعاد زندگی بر اساس آموزه‌های دینی و اسلامی پیش روند و سبک ارتباطات، مسکن، پوشش و... خود را اسلامی‌تر سازند.


او بیان داشت: بیانیه گام دوم به طور خلاصه در سه کلمه جوان، امید و اراده خلاصه شده است، در گام اول خطاب این بیانیه ملت ایران به ویژه جوانان است و در ادامه بار‌ها جوانان را خطاب قرار داده‌اند.

قطبی خاطرنشان کرد: اگر جوان خودجوش و انقلابی جامعه ما امید به آینده و اراده مستحکم و قوی داشته باشد، یقیناً به قله دستاورد‌های متعالی خواهیم رسید.

اما اگر جوان ناامید باشد و اراده نداشته باشد ممکن است در راه دستیابی به تمدن به مشکل برخورد کنیم بنابراین جوانان باید برای پذیرش این وظایف آماده شوند.

رئیس دفتر تبلیغات اسلامی استان اصفهان اظهار کرد: انتخابات نیز یکی از این عرصه‌ها است که مردم می‌توانند با انتخاب درست و شایسته افراد توانمند، مجاهد و مخلص حرکت نظام را برای رسیدن به تمدن نوین اسلامی سرعت بخشند.

انتهای پیام/م

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر