کد خبر: ۷۲۴۶۸۷۵
تاریخ انتشار: ۲۶ بهمن ۱۳۹۸ - ۰۸:۲۷
۲۶ بهمن ۱۳۹۸ - ۰۸:۲۷
کد خبر : ۷۲۴۶۸۷۵

مدیر گروه موسوم به «دیدبان حقوق بشر سوریه»، در اظهاراتی ارتش ترکیه را به سرنگون کردن بالگرد نظامی ارتش سوریه در غرب حلب متهم کرد.

دیدبان حقوق بشر سوریه: ترکیه عامل سرنگونی بالگرد ارتش سوریه استبه گزارش گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از شبکه تلویزیونی الحدث، رامی عبدالرحمن، مدیر گروه موسوم به «دیدبان حقوق بشر سوریه» مستقر در انگلیس، ضمن رد ادعای گروه‌های تروریستی مورد حمایت ترکیه در به عهده گرفتن مسئولیت سرنگونی بالگرد ارتش سوریه در غرب حلب، ارتش ترکیه را عامل سرنگونی این بالگرد دانست.

او در توضیح ادعای گروه‌های تروریستی مبنی بر سرنگونی بالگرد ارتش سوریه در غرب حلب، گفت به طور قطع ارتش ترکیه این بالگرد را نیز مانند نمونه قبلی آن سرنگون کرده است. خبر‌هایی منتشر شده است در خصوص اینکه ترکیه موشک‌های ضد هوایی را در اختیار جنگجویان مورد حمایت خود قرار داده است. ولی اگر بپذیریم که گروه‌های معارض مسلح این موشک‌ها را در اختیار دارند، پس آن‌ها باید می‌توانستند جنگنده‌های روسی که همان منطقه را پس از سرنگونی بالگرد‌ها هدف قرار دادند، سرنگون کنند. فایل‌های تصویری و صوتی از گروه‌های معارض مسلح منتشر شده است که در آن ادعا می‌کنند ترکیه به آن‌ها موشک‌های ضدهوایی داده است.

مدیر دیدبان حقوق بشر سوریه که گروهی وابسته به معارضان سوری است، افزود: روسیه به ترکیه هشدار داده است که هرگونه هدف قرار دادن جنگنده‌های روسیه در سوریه، معیار‌ها را نه فقط در قبال جنگجویان سوری بلکه علیه ترکیه تغییر خواهد داد و نیرو‌های ترکیه در داخل خاک سوریه هدف قرار خواهند گرفت. از سوی دیگر، تاکنون در شمال سوریه فقط بالگرد سرنکون شده و جنگنده‌ای سرنگون نشده است. این در حالی است که موشک‌های ضدهوایی می‌توانند جنگنده‌های نظام سوریه را که اغلب اوقات در ارتفاع پایین پرواز می‌کنند، هدف قرار دهند. بر این اساس، خبر تأیید شده تاکنون این است که بالگرد اخیر از سوی سامانه دفاع هوایی و مراکز نظامی ترکیه در حومه غربی حلب صورت سرنگون شده است.

عبدالرحمن تأکید کرد: گروه‌های معارض مسلح مورد حمایت ترکیه مسئولیت سرنگونی بالگرد ارتش سوریه را به عهده گرفته اند چرا که ترکیه نمی‌خواهد مسئولیت سرنگونی بالگرد‌ها را از ترس تشدید تنش‌ها با روسیه به عهده بگیرد. گروه‌های مسلح مورد حمایت ترکیه در این قضیه حداقل به صورت رسانه‌ای قصد دارند از ترکیه حمایت کنند.

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر