کد خبر: ۷۲۴۶۸۹۰
تاریخ انتشار: ۲۶ بهمن ۱۳۹۸ - ۰۸:۳۷
۲۶ بهمن ۱۳۹۸ - ۰۸:۳۷
کد خبر : ۷۲۴۶۸۹۰
حجت‎ الاسلام مروی:

تولیت آستان قدس رضوی گفت: عمق‎بخشی معرفتی و ایجاد قدرت تحلیل، ضرورت تربیت نسل جوان است تا لازم نباشد در بزنگاه‌های تاریخی منتظر باشند از کسی خط بگیرند.

ایجاد معرفت و قدرت تحلیل ضرورت تربیت نسل جوان استبه گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از مشهد،  حجت‎الاسلام والمسلمین احمد مروی تولیت آستان قدس رضوی در دیدار‌های جداگانه با جوانان فعال فرهنگی سراسر کشور که در تالار ولایت حرم مطهر رضوی برگزار شد،محور بیانات حضرت امام (ره) و تأکیدات رهبر معظم انقلاب به ویژه در بیانیه گام دوم را جوانان دانست و گفت: توجه رهبری معظم به جوانان موضوعی شعاری نیست. این باور و ایمان رهبری به مسأله جوانان است که از تجربه تاریخی، عینی و عملی در طول چهل سال انقلاب اسلامی نشأت می‌گیرد.

او با اشاره به نقش مؤثر جوانان در دوران انقلاب اسلامی، دفاع مقدس و جهاد سازندگی، تصریح کرد: بسیاری از افتخارات کشور به دست جوانان با ایمان، دلسوز و با انگیزه رقم خورده است، نقش جوانان در تحقق انقلاب اسلامی، دوران دفاع مقدس، جهاد سازندگی و کسب پیشرفت‌های علمی بسیار کلیدی و اساسی بوده، از این رو رهبری معظم انقلاب مخاطب و کانون اصلی بیانیه گام دوم را جوانان قرار داده‌اند.

تولیت آستان قدس رضوی با این نکته که در ادوار مختلف نظام و انقلاب جوانان نقش پررنگی در پیشبرد اهداف کشور ایفا کردند، گفت: جوانانی که توفیقات، پیروزی‌ها و موفقیت‌ها را در این چهل سال برای کشور رقم زده‌اند، ابتدا یک تربیت عمیق دینی یافتند و بعد برای کشور افتخارآفرین شدند.

حجت‎الاسلام مروی در ادامه با تأکید بر تربیت دینی و فرهنگی جوانان، یکی از اهتمامات و اولویت‌های آستان قدس رضوی را توجه به مسائل معرفتی، فرهنگی و دینی جوانان معرفی و ادامه داد: ما قله‌ای را در نظر گرفته‌ایم که ابزار رسیدن به آن ایمان، تقوا، معرفت و بصیرت نسل جوان بوده و آن قله نهایی ظهور حضرت، ولی عصر (عج) است.

او  بر اهمیت تربیت و آمادگی جامعه برای ظهور حضرت صاحب‌الامر (عج) تأکید کرد و گفت: ما باید با کار دینی و تربیتی به خصوص روی نسل جوان، خود را در شرایط ظهور احساس و آنچه را قرار است در زمان ظهور انجام دهیم، از اکنون آغاز کنیم؛ این معنی درست «انتظار» است.

تولیت آستان قدس رضوی سردار شهید قاسم سلیمانی را نماد ایمان و اخلاص معرفی کرد و افزود: در گام نخست باید بستر ایجاد ایمان، تقوا، پاکیزگی و تقرب به خدا را در جوانان آماده کنیم. وصیت‌نامه شهیدانِ جوان ما سرشار از ایمان و اخلاق و معرفت است. همه افتخارآفرینان کشور، پیش از هر عاملی تربیت عمیق دینی پیدا کردند.

حجت‎الاسلام مروی ایجاد اعتماد به نفس در نسل جوان را دیگر موضوع حائز اهمیت عنوان کرد و ادامه داد: استکبار با شکستن اعتماد به نفس ملت‌ها سیاست استعماری خود را دنبال می‌کند و مطالعه تاریخ و شواهد موفقیت‌های امروز دو ابزار مهم در ایجاد اعتماد به نفس در نسل جوان است.

انتهای پیام// ز.م
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر