کد خبر: ۷۲۴۶۹۰۴
گروه : بوشهر » بوشهر
تاریخ انتشار: ۲۶ بهمن ۱۳۹۸ - ۰۸:۴۴
۲۶ بهمن ۱۳۹۸ - ۰۸:۴۴
کد خبر : ۷۲۴۶۹۰۴
گروه : بوشهر » بوشهر
دبیر ستاد انتخابات بوشهر:

در حالی که وارد سومین روز تبلیغات نامزد‌های انتخابات مجلس یازدهم شده‌ایم دبیر ستاد انتخابات استان بوشهر می‌گوید، تا کنون تخلف موثری در این زمینه گزارش نشده است.

به گزارش خبرنگار گروه استان‌های باشگاه خبرنگاران جوان از بوشهر، خسرو دهقانی مدیرکل سیاسی، انتخابات و تقسیمات کشوری استانداری بوشهر بیان کرد: تبلیغات نامزد‌های انتخابات مجلس شورای اسلامی از بامداد پنجشنبه ۲۴ بهمن آغاز شده و در دو روزی که از تبلیغات گذشته، گزارش تخلف موثری در چهار حوزه انتخابیه نداشته‌ایم.

او افزود: فضای خوبی در استان وجود دارد و امیدواریم تا پایان همین گونه باشد. قانون تبلیغات مشخص است و باید رعایت شود.

دبیر ستاد انتخابات استان بوشهر به برخی موارد از قوانین تبلیغات نامزد‌ها اشاره کرد و گفت: به راه انداختن کاروان تبلیغاتی و قرار دادن بلندگو خارج از محیط سخنرانی ممنوع است. همچنین نصب پوستر، عکس و هر گونه آثار تبلیغاتی روی تابلو‌های ادارات دولتی، مدارس، بیمارستان‌ها، پست برق و مخابرات و چراغ راهنما ممنوع است.

دهقانی ادامه داد: هر نامزد می‌تواند یک ستاد تبلیغاتی به تفکیک مردان و زنان در مرکز شهرستان ها، بخش‌ها و شهر‌ها داشته باشد. همچنین در شهر‌هایی که دارای مناطق شهرداری هستند نامزد‌ها به ازای هر منطقه یک ستاد می‌توانند داشته باشند. (در استان بوشهر فقط شهر بوشهر دارای دو منطقه شهرداری است)

او تاکید کرد: در قانون انتخابات مجلس ستاد‌هایی با عنوان جوانان، مردمی یا دانشجویی پیش بینی نشده است.

دبیر ستاد انتخابات استان بوشهر، از نامزد‌ها و هواداران درخواست کرد مطابق قانون فقط شایستگی‌های نامزد مورد نظر خود را بیان کنند و از بیان و انتشار مطالب علیه نامزد‌های دیگر در فضای مجازی و حقیقی بپرهیزند. زیرا این کار ممنوع است.

دهقانی، دیوار نویسی و نوشتن شعار یا پیام تبلیغاتی روی دیوار را هم ممنوع عنوان کرد و گفت: انتشار اخباری که باعث مخدوش شدن فضای انتخابات شود از جمله انصراف نامزد‌ها که خلاف واقع باشد، جرم است و مجازات دارد.

تبلیغات نامزد‌های انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی پنجشنبه ۲۴ بهمن آغاز شده و تا ساعت ۸ پنجشنبه اول اسفند ادامه دارد.

تبلیغات در روز پنجشنبه ممنوع است.

در استان بوشهر ۱۰۱ نامزد برای حضور در انتخابات مجلس در چهار حوزه انتخابیه رقابت می‌کنند.

جمعه دوم اسفند نیز انتخابات مجلس یازدهم برگزار می‌شود.

انتهای پیام/ک

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر