کد خبر: ۷۲۴۷۱۵۸
تاریخ انتشار: ۲۶ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۰:۳۷
۲۶ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۰:۳۷
کد خبر : ۷۲۴۷۱۵۸

رئیس جمعیت هلال احمر درمیان گفت: آموزش‌های دوره توان افزایی نجات در شهرستان درمیان برگزار شد.

برگزاری آموزش‌های دوره توان افزایی نجات در شهرستان درمیانبه گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از بیرجند، گفت: مرادی رئیس جمعیت هلال احمر درمیان گفت: ۳۸ امدادگر و نجاتگر  در شهرستان درمیان آموزش‌های دوره توان افزایی نجات را فراگرفتند.

او با اشاره به اینکه  ۲۳ نفر از امدادگران و نجاتگران برادر و ۱۵ امداگر و نجاتگر خواهر در این دوره شرکت کرده اند افزود: در حال حاضر ۴۳۰ داوطلب با جمعیت هلال احمر درمیان همکاری می‌کنند.

مرادی با بیان اینکه طی ایام سال ویژه برنامه‌هایی در راستای افزایش توان مهارتی نیرو‌ها و نجاتگران برگزار می‌شود، اظهار کرد: برگزاری دوره توان افزایی نجات ویژه امدادگران و نجات گران از جمله این برنامه‌ها بوده است.

 رئیس جمعیت هلال احمر ادامه داد: در این راستا دوره توان افزایی نجات در حوادث جاده‌ای برای ۲۳ نفر از امدادگران و نجاتگران برادر و دوره توان افزایی نجات در حوادث کوهستان برای ۱۵ نفر از امدادگران و نجاتگران خواهر برگزار شده است.

او افزایش توان عملیاتی و سطح علمی نجاتگران را از جمله عوامل کلیدی و مهم در زمان حوادث احتمالی دانست و افزود: ارتقاء سطح علمی و توان عملیاتی نیرو‌های امدادی از جمله اهداف برگزاری این دوره بوده است.

مرادی با اشاره به حوادث جاده‌ای این شهرستان بیان کرد: بر اساس آمار‌ها سالانه هم وطنان به ویژه جوانان زیادی جان خود را بر اساس سانحه تصادف از دست می‌دهند که نیازمند توجه بیشتری از سوی رانندگان است.

 رئیس جمعیت هلال احمر همچنین به کوهستانی بودن برخی از نقاط و روستا‌های درمیان بیان کرد: از شهروندان خواستاریم قبل از سفر به نقاط دیدنی این شهرستان، نسبت به شناسایی منطقه تحقیقات لازم را داشته باشند.

انتهای پیام / ط ا

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر