کد خبر: ۷۲۴۷۴۸۷
گروه : بوشهر » بوشهر
تاریخ انتشار: ۲۶ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۳:۱۵
۲۶ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۳:۱۵
کد خبر : ۷۲۴۷۴۸۷
گروه : بوشهر » بوشهر

مسئولان شهری از نامزدهای انتخابات مجلس یازدهم می‌خواهند که حقوق شهروندی را رعایت کنند و از چسباندن هرگونه آگهی تبلیغاتی در مکان‌هایی که ممنوع است بپرهیزند.

به گزارش گروه استان‌های باشگاه خبرنگاران جوان از بوشهر، این روز‌ها سیمای شهر با آغاز تبلیغات نامزدهای انتخابات  مجلس یازدهم، رنگ و بوی دیگری به خود گرفته است.

سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری بندر بوشهر در اطلاعیه‌ای  از نامزدهای انتخابات و هواداران آن‌ها خواست حقوق شهروندی را رعایت کنند.

در این اطلاعیه آمده است، برای برگزاری انتخاباتی سالم و به دور از تخلف، لازم است نامزدها و حامیان آن‌ها در مدت‌زمان تعیین‌شده برای تبلیغات، نسبت به رعایت موارد قانونی اهتمام لازم را داشته باشند.

در این زمینه، ماده ۶۱ قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی به صراحت الحاق اطلاعیه، پوستر و هرگونه آگهی تبلیغاتی بر روی علائم راهنمایی، تابلوی بیمارستان‌ها، تابلوی مدارس و سایر موسسات آموزشی و سازمان‌های وابسته به دولت، خودرو‌های دولتی و اتوبوس‌های شرکت واحد اتوبوسرانی و تاسیسات عمومی و دولتی و صندوق‌های پست، باجه‌های تلفن، پست برق و تلفن، تابلو‌ها و همچنین اماکن بخش‌های خصوصی (مگر با رعایت اشخاص ذیحق) در سراسر کشور ممنوع است.

بنابراین، از نامزدهای یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی و همچنین از حامیان و مبلغان آن‌ها انتظار می‌رود چارچوب‌های قانونی را برای احترام به حقوق سایر شهروندان رعایت کنند در غیر این صورت برابر مقررات نسبت به جمع‌آوری تبلیغات غیر قانونی اقدام و مراتب تخلف به فرمانداری شهرستان ارجاع خواهد شد.

در این اطلاعیه همچنین تاکید شده است، امروز ایران عزیز در شرایط سخت و دشوار تحریم‌ها و فشار‌های بین‌المللی، آماده برگزاری یکی از مهم‌ترین و سرنوشت‌سازترین انتخابات‌ها در تاریخ جمهوری اسلامی ایران می‌شود. مطمئن هستیم که مردم انقلابی استان بوشهر مانند همیشه با ثبت حضوری پررنگ در انتخابات این دوره مجلس شورای اسلامی، حماسه‌ای دیگر همچون راهپیمایی دشمن‌شکن ۲۲ بهمن‌ماه سال جاری رقم خواهند زد و با حضور حداکثری خود در پای صندوق‌های رای، بار دیگر پرچم قدرت و عظمت ایران عزیز را به اهتزاز در می‌آورند.

انتهای پیام/ک

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر