کد خبر: ۷۲۴۷۵۸۱
گروه : کردستان » سنندج
تاریخ انتشار: ۲۶ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۴:۰۶
۲۶ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۴:۰۶
کد خبر : ۷۲۴۷۵۸۱

رییس سازمان جهاد کشاورزی کردستان از پرداخت ۶۸۰ میلیارد تومان تسهیلات به بخش کشاورزی استان در سال جاری خبر داد و گفت: بخش کشاورزی در جذب تسهیلات تبصره ۱۸ قانون بودجه سال ۹۸به خوبی عمل کرده است.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از سنندج خالد جعفری، رییس سازمان جهاد کشاورزی کردستان امروز در جلسه کارگروه توسعه سرمایه‌گذاری بخش کشاورزی کردستان با بیان اینکه همکاری و همدلی موجود بین سازمان جهاد کشاورزی و بانک کشاورزی و دیگر مجموعه‌های مرتبط سبب دریافت این میزان تسهیلات در بخش کشاورزی شده است، ادامه داد:بیش از ۶۸۰ میلیارد تومان تسهیلات در سال جاری به بخش کشاورزی استان از محل منابع مختلف اعم از بند الف تبصره ۱۸ قانون بودجه سال ۹۸، اشتغال پایدار روستایی، رونق تولید پرداخت شده است.

او با اشاره به اینکه هر چقدر از منابع ملی سهم تسهیلات بیشتری دریافت کنیم، به نفع استان است، اظهار داشت: بانک کشاورزی  کردستان در پرداخت تسهیلات از محل تبصره ۱۸ ملی عملکرد رضایت بخشی داشته و امیدواریم دیگر بانک های استان هم از این بانک الگو بگیرند.

جعفری افزود: طی دو سال اخیر در بخش امور دام سرمایه‌گذاری و جذب تسهیلات در استان رشد قابل ملاحظه‌ای پیدا کرده است و سطح زیرکشت گلخانه در استان ۱۸ هکتار است که ۱۷ هکتار گلخانه هم تسهیلات لازم را دریافت کرده و در حال احداث هستند.

رییس سازمان جهاد کشاورزی کردستان یادآور شد: تسهیلاتی که از صندوق توسعه ملی و توسعه پایدار روستایی و تبصره ۱۸ اختصاص پیدا کرد منجر به تحول خوبی در بخش های مختلف صنایع تبدیلی استان شده البته سرمایه‌گذاری در رشد و توسعه کشاورزی نقش تاثیرگذاری دارد لذا باید به نحو احسن از فرصت اختصاص سهمیه تسهیلات ملی استفاده کنیم.

 

 بانک کشاورزی آمادگی  جذب و پرداخت تسعیلات صنعت را دارد

همچنین مدیر شعب بانک کشاورزی کردستان نیزدر این جلسه گفت: تا هفتم بهمن امسال بیش از ۳۳ هزار و ۹۴۳ فقره تسهیلات پرداختی کل شبعه‌های بانک کشاورزی به مبلغ ۱۱ هزار و ۵۶۶ میلیارد ریال بوده است.

اسعد فهیمی با بیان اینکه برنامه پرداختی بانک کشاورزی استان تا پایان سال جاری ۱۰ هزار و ۵۵۰ میلیارد ریال بوده که تاکنون ۱۳۱ درصد تحقق برنامه را داشته ایم، اضافه کرد: ۹۰ درصد تسهیلات هم به بخش کشاورزی اختصاص پیدا کرده و پرداخت هزینه‌های تسهیلات سرمایه‌ای از سرمایه در گردش بیشتر بود و این نشان می‌دهد سرمایه‌گذاری اتفاق افتاده است.

او میزان وصولی این بانک را ۹ هزار و ۹۹ میلیارد ریال اعلام کرد و اظهار داشت: ۱۰۵ درصد برنامه وصول تسهیلات در این بانک امسال تحقق پیدا کرده است.

مدیر امور شعب بانک کشاورزی کردستان با اشاره به اینکه تنها راه توسعه کردستان پرداخت تسهیلات هدفمند و با نظارت است، یادآور شد: فرق بین کشورهای توسعه یافته و توسعه نیافته میزان دسترسی آنها به منابع است بنابراین هر کشوری که دسترسی آن به منابع راحت‌تر و آسان‌تر باشد، توسعه پیدا می‌کند.

فهیمی با اشاره به این مورد که سیستم بانکی استان ۲۰، ۳۰ درصد تسهیلات تبصره ۱۸ استانی را جذب کرده است، اضافه کرد: این در حالی است  که بانک کشاورزی استان  ۱۰۰ درصد تسهیلات این محل را جذب کرده و اگر بانک های دیگر نتوانستند در بخش صنعت این تسهیلات را جذب کنند بانک کشاورزی آمادگی دارد آن را جذب و پرداخت کند.

او بابیان اینکه بخش صنعت از کشاورزی جدا نیست، اظهار داشت: تاکنون از محل اشتغال پایدار روستایی  ۴۲ فقره تسهیلات در بخش صنعت به مبلغ ۳۶۰ میلیارد ریال پرداخت کردیم.

انتهای پیام/ع

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر