استفاده از استامپ برای رای دادن الزامی نیست

رئیس ستاد انتخابات استان گفت: در انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی استفاده از استامپ برای رای دادن الزامی نیست.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از یزد  ، احمد ترحمی رئیس ستاد انتخابات استان یزد گفت: بر اساس دستور رئیس ستاد انتخابات کشور، با توجه به وجود دستگاه‌های احراز هویت رأی دهندگان و عم امکان رای دادن مجدد برای حفظ سلامتی هموطنان وزارت بهداشت مبنی بر حذف استامپ و نیز موافت شورای نگهبان، استفاده از استامپ برای اثر انگشت الزامی نیست.

او افزود:حدود ۱۵ هزار نفر اعم عوامل اجرایی، نظارت بازرسی نیرو‌های انتظامی در ۱۰ شهرستان و ۱۱ بخش مستقل مسئولیت برگزاری انتخابات را بر عهده دارند.

او با بیان اینکه ۷۷۲ شعبه ثابت و سیار اخذ رای در سراسر استان یزد وجود دارد، ادامه داد: در تمامی محلات دارای بافت جمعیتی شعب اخذ رای در مساجد، حسینیه‌ها و مدارس برپا شده است.

شاه حسینی با اشاره به وجود ۱۷۲ شعبه اخذ رای سیار در استان یزد ادامه داد: افرادی که به دلایلی همچون بیماری و حضور در شیفت‌های کاری توانایی مراجعه در شعب اخذ رای ثابت را ندارند، می‌توانند با تماس با فرمانداری ها، بخشداری‌ها و ستاد انتخابات در خواست حضور شعب اخذ رای سیار را داشته باشند.

دبیر ستاد انتخابات استان یزد در ادامه به همراه داشتن شناسنامه برای اخذ را الزامی دانست و عنوان کرد: کلیه متولدین دوم اسفند ۱۳۸۰ به قبل واجد شرایط رای دادن هستند.

انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی امروز جمعه دوم اسفند ماه برگزار می‌شود.

استان یزد با ۱۰ شهرستان، چهار کرسی نمایندگی در مجلس شورای اسلامی دارد و از چهار حوزه انتخابیه این استان، چهار نماینده راهی مجلس خواهند شد.

انتهای پیام/ی

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
آخرین اخبار
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر