کد خبر: ۷۲۵۶۸۲۱
گروه : قم » قم
تاریخ انتشار: ۰۳ اسفند ۱۳۹۸ - ۲۰:۵۲
۰۳ اسفند ۱۳۹۸ - ۲۰:۵۲
کد خبر : ۷۲۵۶۸۲۱
گروه : قم » قم
معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری قم:

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری قم گفت:یک میلیون ماسک تولید و به دانشگاه علوم پزشکی قم تحویل داده شد تا توزیع کنند.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان ازقم،مهرداد غضنفری،معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری قم عصر شنبه در پایان بیست و هفتمین جلسه کارگروه تنظیم بازار قم در سالن جلسه‌های معاونت اقتصادی استانداری قم اظهار کرد:در ارتباط با تامین تجهیزات مورد نیاز جهت مقابله با ویروس کرونا در این استان، گفت: خوشبختانه درقم واحدهای تولیدی در این زمینه فعال شدند و در حد یک میلیون ماسک را تولید و به دانشگاه علوم پزشکی نیز تحویل داده شده تا توزیع کنند.

او ادامه داد:طبق مصوبه کارگروه تنظیم بازار قم ۳۰ داروخانه شبانه روزی استان به عنوان عمده‌ترین مراکز توزیع ماسک بهداشتی تعیین شدند، و برای این واحد‌ها بیشترین سهمیه درنظر گرفته شده‌است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری قم با تاکید بر ضرورت اطلاع رسانی درست از سوی دانشگاه علوم پزشکی و تشکیلات وابسته آن در خصوص چگونگی استفاده از این تجهیزات و همچنین افرادی که برای آن‌ها لازم است، افرود: نباید این گونه باشد که همه احساس کنند که باید از ماسک استفاده کنند، این اطلاع رسانی به خوبی صورت گیرد و آرامش در جامعه ایجاد شود.

غضنفری با بیان اینکه با فعال شدن این واحد‌ها مشکلی را در رابطه با تولید ماسک نمی‌بینیم، گفت: از امروز عصر بازرسی‌ها انجام، و فهرست مراکز توزیع نیز در اختیار گروه بازرسی و نظارت سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قرار خواهد گرفت.

او افزود: هر چند بازرسی وظیفه ذاتی سازمان صنعت، معدن و تجارت است، ولی باید سایر دستگاه‌ها هم کمک کنند و روزانه گزارش توزیع را بدهند، تا مشخص شود به چه شکلی و با چه قیمتی انجام شده‌است.

معاون استاندار قم گفت: هر گونه اجحافی در این زمینه ببینیم به عنوان یک کار غیر انسانی و تضییع حقوق مردم در کوتاه‌ترین زمان ممکن با آن برخورد می‌شود و دستگاه قضایی نیز همراهی می‌کند.

او اضافه کرد: همه دستگاه‌ها مکلف هستند نیازمندی‌های مردم را به ویژه در ایام پیش رو بر اساس تقویم زمانی که به تصویب رسیده فراهم کنند و به تعهد‌های خود نیز با مراقبت‌های بهداشتی عمل کنند، بحمدالله هیچ گونه کمبودی در استان نداریم و مراقبت‌های بهداشتی با قوت بیشتری ادامه پیدا کند، تا نیازمندی‌ها تامین شود.

غضنفری گفت: در مکان‌هایی که نیاز است، باید فروش فوق العاده را با رعایت همه این مسائل داشته باشیم، تا با هیچ گونه خللی مواجه نشویم.

معاون استاندار قم تاکید کرد: روزانه موضوع را رصد خواهیم کرد تا کاهش تجهیزات فوق را نداشته باشیم.

او  تصریح کرد: برخی از واحد‌های تولیدی استان قرار است که به صورت سه شیفت کاری فعالیت نموده و نیازمندی‌ها را تامین کنند.

غضنفری عنوان کرد: در رابطه با سایر تجهیزات مورد نیاز برای امور بهداشتی نیز واحد‌های تولیدی متعددی در استان وجود دارد، و قرار شد کمیته‌ای ذیل این کارگروه نشستی را با این واحد‌ها انجام دهد و طبق توصیه‌های علوم پزشکی در شیوه، تعداد و ترکیبات مواد شوینده و ضد عفونی کننده نیز اگر نیازیبه تغییر است، انجام شود تا تولید‌های خود را رونق داده و در دسترس مردم قرار دهند.

معاون استاندار قم همچنین با اشاره به لغو برپایی نمایشگاه بهاره به دلیل شیوع کرونا، گفت:البته به عنوان جایگزین آن، فروش فوق العاده را در واحد‌های صنفی خواهیم داشت و با قوت بیشتری نیز ادامه پیدا می‌کند، و انشاءالله مشکلی در تامین مواد غذایی و سایر مواد مورد نیاز شب عید مردم نخواهیم داشت.

او در پایان با اشاره به کشف دو یا سه مورد انبار‌های احتکار ماسک و وسایل ضد عفونی کننده توسط سازمان صنعت، معدن و تجارت  تعزیرات حکومتی و حوزه قضایی استان، بیان کرد: مقرر شده این اقلام در صورت تایید توسط دانشگاه علوم پزشکی به سرعت توزیع شود و با متخلفان نیز برخورد کوتاه‌مدت، قوی و بازدارنده صورت بگیرد، از این پس نیز اگر موضوع مشابهی را شاهد باشیم، بدون هیچ اغماضی برخورد قانونی شدیدی خواهیم داشت.

انتهای پیام/ش

سوالات کرونا-پایین خبر دسکتاپ
بانک مسکن
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
سوالات کرونا-پایین خبر دسکتاپ
بانک مسکن
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
سوالات کرونا-پایین خبر دسکتاپ
بانک مسکن
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
سوالات کرونا-پایین خبر دسکتاپ
بانک مسکن
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سوالات کرونا-پایین خبر دسکتاپ
بانک مسکن
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر