اطلاعیه راه و شهرسازی در خصوص طرح اقدام ملی مسکن

اداره کل راه و شهرسازی استان در خصوص اعتراض متقاضیان طرح اقدام ملی مسکن اطلاعیه صادر کرد.

اطلاعیه راه و شهرسازی در خصوص طرح اقدام ملی مسکنبه گزارش  خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از بیرجند ، جعفری مدیرکل اداره راه و شهرسازی استان گفت: متقاضیان طرح اقدام ملی مسکن در شهر بیرجند که پیامک دریافت نکرده اند و یا نسبت به نتیجه پالایش ثبت نام خود اعتراض دارند، می‌توانند از تاریخ یکم اسفند تا ۱۱ اسفند بر اساس حروف الفبا به اداره کل پست استان واقع در خیابان پاسداران بیرجند مراجعه کنند.

 او افزود: متقاضیان با حروف الفبای الف تا ح از یکم اسفند تا ۴ اسفند، خ تا ص از ۵ اسفند تا ۶ اسفند، ض تا ک از ۷ اسفند تا ۹ اسفند و متقاضیان با حروف الفبای گ تا‌ی از ۱۰ اسفند تا ۱۱ اسفند می‌توانند برای مطلع شدن از دلیل عدم تائید شرایط و یا درج اعتراض خود مراجعه کنند.

از شنبه ۳۰ آذرماه سامانه ثبت نام در شهرهای طبس ، نهبندان و بیرجند مجدد باز شد.

طرح «اقدام ملی تولید و عرضه مسکن» یکی از مهم‌ترین اقدامات فعلی وزارت راه و شهرسازی برای رونق دادن به تولید مسکن در کشور است و بر مبنای آن قرار است ۴۰۰ هزار واحد مسکونی تا سال ۱۴۰۰ در کشور ساخته شود که از این تعداد ۲۰۰ هزار واحد در شهرهای جدید، ۱۰۰ هزار واحد در بافت فرسوده و ۱۰۰ هزار واحد مسکونی نیز سهم بنیاد مسکن است که باید احداث شود.

براساس مطالعات انجام شده نیاز مسکن استان خراسان جنوبی تا سال ۱۴۰۰ معادل ۲۸ هزار واحد مسکونی است.

استان خراسان جنوبی با ۱۱ شهرستان بیش از ۷۶۸ هزار نفر جمعیت دارد که از این تعداد ۴۵۳ هزار نفر شهری ( ۵۹ درصد) و حدود ۳۱۵ هزار نفر در مناطق روستایی مستقر هستند.

براساس آخرین آمار مجموع خانوار شهری و روستایی استان ۲۲۳ هزار خانوار بوده که از این تعداد ۱۲۹ هزار خانوار شهری و ۹۵ هزار خانوار روستایی هستند اما تعداد واحدهای مسکونی استان ۲۱۴ هزار واحد است.

ثبت‌نام مرحله اول خراسان جنوبی همزمان در طرح اقدام ملی مسکن روز شنبه ۱۸ آبان آغاز شد که برای ۲ هزار و ۴۷۸ واحد متقاضی ثبت‌نام کردند.

انتهای پیام / ط ا

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
نظرات کاربران
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
Iran, Islamic Republic of
ناشناس
۱۳:۳۶ ۰۴ اسفند ۱۳۹۸
باشگاه جان پس بقیه استانها چی ؟؟؟ لطفا پیگیری کنید .
آخرین اخبار
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر