کد خبر: ۷۲۵۷۹۵۱
تاریخ انتشار: ۰۲ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۵:۴۲
۰۲ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۵:۴۲
کد خبر : ۷۲۵۷۹۵۱

در گزارش زیر راهکار‌هایی برای ساختن باغچه‌ای زیبا در بالکن را مطالعه خواهید کرد.

ساخت باغچه‌ای زیبا در بالکن////دپوی عید

به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان، به طور معمول این احتمال وجود دارد که بالکن خانه شما هم مثل خیلی ها، کوچک و دلگیر باشد، اما فراموش نکنید که هر فضای بازی در خانه می‌تواند به باغ شاداب و امیدبخش آن خانه تبدیل شود. فقط کافی است به شکل فضایی سه بعدی همراه با هوای تازه به آن نگاه کنید و با در نظر گرفتن چند نکته ساده برای خودتان باغچه‌ای کوچک بسازید.

در ادامه راهکار‌هایی برای ساختن باغچه‌ای زیبا در بالکن را مطالعه خواهید کرد:

میزان بودجه: یک مسئله خیلی مهم قبل از شروع کار میزان بودجه‌ای است که می‌خواهید به بالکن اختصاص دهید. بسیاری از گیاهانی که در گلخانه‌ها می‌بینید گران قیمت اند. یادتان باشد مسئله تنها خرید گل نیست، شما به گلدان و چند وسیله جانبی هم نیاز دارید، اما خبر خوب این است که هر چند بودجه شما کم باشد، باز هم می‌توانید در بالکن خانه خود باغبانی کنید.

یکی از این راه‌ها کاشت گیاهان خوراکی و سبزیجات است که به شدت برای بالکن‌های نزدیک آشپزخانه پیشنهاد می‌شود. برای گلدان‌ها هم می‌توانید از گلدان‌های دست دوم و یا وسایلی که موقع خانه تکانی پیدا می‌کنید با کمی تغییر استفاده کنید.

خیلی چیز‌ها در خانه قابلیت تبدیل شدن به گلدان را دارند. همچنین لازم نیست تمام گیاهان و گلدان‌ها را یکباره بخرید. از چند گیاه ساده شروع کنید و ماهی یک یا دو عدد گیاه دیگر به آن اضافه کنید.

مقدار فضای بالکن: هیچ وقت به خاطر کوچک بودن فضای بالکن ناامید نشوید. حتی اگر بالکن شما اندازه یک رف پنجره باشد. در اصل بالکن فضایی سه بعدی است که می‌توانید حتی به طور عمودی در آن گلدان قرار دهید. کتاب‌ها و وب سایت‌های بسیاری در رابطه با طراحی عمومی گیاهان در بالکن موجود است که می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید. یکی از راه حل‌هایی که جدیدا بسیار مورد توجه قرار گرفته استفاده از نردبان برای قرار دادن گلدان‌ها روی آن است.

باغچه متنوع یا ساده: واقعیت این است که باغ بالکن می‌تواند متنوع و پیچیده یا ساده باشد و این موضوع بیشتر از این که به شرایط بالکن مرتبط باشد به بودجه و حوصله شما باز می‌گردد. با انتخاب گیاه سازگار، گلدان و جعبه متنوع می‌توانید یک باغ فوق العاده با شرایط ثابت و نگهداری آسان داشته باشید و یا با کاشت گیاهان زراعی یکساله مزرعه‌ای کوچک درست کنید که البته نگهداری آن ساده به نظر نمی‌رسد.

نوع اقلیم بالکن: اغلب بالکن‌های آپارتمانی تک اقلیم اند و با اقلیم باغ‌های روی زمین تفاوت دارند. اما گاهی هم اقلیم روی بالکن ممکن است بر حسب میزان نور، دما و باد متفاوت باشد. برخی بالکن‌ها به خاطر سیستم‌های گرمایشی یا تفاوت دمای کف به طور عمودی چند اقلیم دارند. خبر خوب این است که برای تمام این اقلیم‌ها گیاهان زیبا و مناسبی وجود دارد؛ بنابراین قبل از هر چیز شرایط اقلیمی بالکن را بررسی کنید.

دما و نور بالکن: اغلب افراد در میزان ساعاتی که بالکن در معرض نور قرار می‌گیرد مبالغه می‌کنند. در بررسی نور بالکن باید به دو نکته مهم توجه داشته باشید؛ اول این که فضای ساختمان‌ها و درختان اطراف ممکن است بخشی از بالکن شما را بپوشانند، بنابراین بالکن به چند قسمت با نور‌های مختلف دسته بندی می‌شود.

نکته دوم تغییر فصل است، میزان نوری که به بالکن شما می‌تابد در فصول مختلف تغییر می‌کند. اگر تمام روز نور مستقیم دارید بنابراین دمای بالکن شما بالاست و خانواده کاکتوس‌ها برای نور مستقیم و دمای بالا خلق شده اند. از طرفی خیلی از گیاهان مانند خانواده لوتوس‌ها در دمای بالا دوام نمی‌آورند. برای اندازه گیری نور و دما کافی است از دماسنج و ساعت استفاده کنید.

باد: باد یکی از مهم‌ترین عوامل برای نگهداری گیاهان زینتی است. بسیاری از گیاهان زینتی به باد مستقیم حساساند و به سرعت خشک می‌شوند. برای مقابله با شدت باد یک راه حل مهم این است که گیاهان چوبی‌تر و بزرگتر را لبه بالکن بگذارید تا از رسیدن باد مستقیم به گیاهان کوچکتر جلوگیری کنند. معمولا گیاهان چوبی حساسیت کمتری هم به نور مستقیم دارند.

مقدار زمان و حوصله: «گیاهانی که به مراقبت نیاز ندارند.» این جمله تقریبا یک افسانه است، چون تمام گیاهان فتوسنتز می‌کنند و برای آن به آب وابسته اند. برخی دیگر هم به غذا نیاز دارند. پس قبل از هر تصمیمی ببینید چقدر در روز برای مراقبت از گیاهان زمان دارید؟ شاید از آن دسته افرادی باشید که زیاد سفر می‌کنید.

در چنین شرایطی دور گیاهانی که به بیش از ۲ بار آبیاری در روز نیاز دارند، خط بکشید. برای مثال اگر از گیاهان زراعی یک ساله استفاده می‌کنید باید در روز چند بار با اسپری خاک شان را آبیاری کنید. برخی‌ها هم هفته‌ای یک بار نیاز به آبیاری دارند. پس قبل از هر کاری در نظر بگیرید که چقدر زمان برای رسیدگی به باغ بالکن دارید. طبیعتا هر چه تنوع گیاهان بالکن بیشتر باشد رسیدگی به آن‌ها پیچیده تراست.

بهترین کار این است که اگر مبتدی هستید، از گیاهان ساده شروع کنید. برخی گیاهان رسیدگی کمتری می‌خواهند و مقاوم ترند. برای مثال خانواده رز‌ها تنوع رنگی بالایی دارند و نگهداری آن‌ها ساده است. کم کم می‌توانید طی سال به باغ تان گیاه جدید اضافه کنید. یک راه حل برای افرادی که از انواع بیشتری از گیاهان استفاده می‌کنند این است که یک برگه به دیوار کنار بالکن بچسبانند و زمان آبیاری هر گیاه را روی آن یادداشت کنند.

منبع: آکسان

انتهای پیام/

 

سوالات کرونا-پایین خبر دسکتاپ
بانک مسکن
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
سوالات کرونا-پایین خبر دسکتاپ
بانک مسکن
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
سوالات کرونا-پایین خبر دسکتاپ
بانک مسکن
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
سوالات کرونا-پایین خبر دسکتاپ
بانک مسکن
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سوالات کرونا-پایین خبر دسکتاپ
بانک مسکن
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر