کد خبر: ۷۲۶۲۲۳۱
تاریخ انتشار: ۰۷ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۸:۴۸
۰۷ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۸:۴۸
کد خبر : ۷۲۶۲۲۳۱

مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان ماکو گفت: تا به امروز هیچ گونه بیمار مبتلا به کرونا در منطقه آزاد ماکو شناسایی نشده است، ولی تمامی تمهیدات لازم برای پیشگیری و مقابله با این ویروس پیش بینی شده است.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از  ارومیه،رحیم صمدی مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان ماکو در نشست خبری با اصحاب رسانه منطقه افزود: درصورت شناسایی مورد مثبت ابتلا به این ویروس در منطقه علاوه بر مراکز بهداشتی و بیمارستان‌های فعلی امکان دیگری نیز برای نشر احتمالی این ویروس شناسایی شده است.

وی باشاره به اینکه طبق بررسی دانشمندان فقط ۲/۸ درصد از مبتلایان به این بیماری فوت می‌شوند گفت: این روز‌ها بحث بیماری کرونا موجی از نگرانی و اضطراب را در بین افراد جامعه ایجاد کرده است و اثرات روانشناسی منفی، بر سلامت عموم مردم گذاشته است. از طرفی گسترش شایعات، نگرانی‌ها را دو چندان کرده است.

 صمدی ادامه داد: ترس و اضطراب باعث حساسیت افراد به علائم بدنی می‌شود به طوری که خیلی از افراد علائم بدنی خود را به صورت نادرست تفسیر می‌کنند و احساس می‌کنند دچار بیماری شده اند و به بیمارستان‌ها و مراکز درمانی هجوم می‌آورند که این امر به نوبه خود باعث افزایش فشار بر سیستم درمانی می‌شود.

مدیرشبکه بهداشت و درمان ماکو در ادامه اصحاب رسانه را جزو زحمت کشان بی منت همیشه یار و یاور عرصه سلامت دانست و گفت: در شرایط فعلی برای ایجاد آرامش و کاستن استرس از جامعه نیاز به کمک آنان بیشتر احساس می‌شود.

او در ادامه ضمن تشریح از وضعیت ویروس کرونا افزود: اقدامات خوبی در زمینه پیشگیری این ویروس در منطقه آزاد ماکو صورت گرفته است که افزایش تعداد پرسنل قرنطینه در نقطه صفر مرزی جهت کنترل مسافران ورودی به کشور ازجمله آن‌ها است.

صمدی با اشاره به اینکه در روز‌های اخیر به دلیل انتشار ویروس کرونا در ایران حساسیت کشور ترکیه در این خصوص بیشتر شده و مرز‌های خود را بست، افزود: تمامی امکانات لازم در مرز جهت صدور گواهی سلامت تامین شده بود که در صورت درخواست کشور ترکیه این گواهی در اسرع وقت صادر شود.

او ادامه داد: همچنین جلسات در سطح فرمانداری‌ها و منطقه آزاد جهت هدف گذاری لازم برگزار شده و آموزش‌های چهره به چهره به کارگران تولید‌ها و رستوران داران و … انجام شده است.

او با بیان اینکه منفی بودن نتیجه آزمایش سه نفر از شهروندان اعزامی شهر‌های شوط و بازرگان جزء خبر‌های خوب و مثبت بوده است اظهار داشت: بهترین محل انتشار این ویروس مکان‌های پر تجمع و عمومی هستند، که باید کنترل و در صورت نیاز تعطیل شوند.

صمدی با اشاره به اینکه در سطح کل کشور تا به امروز ۹۵ نفر مبتلا به این ویروس شناسایی شده است گفت: از این تعداد ۲۷ نفر بهبود یافته که امید بخش است، ولی باید توجه داشت که برای مبارزه با این ویروس تلاش همگانی هم لازم است.

مدیر غذا و داروی سازمان منطقه آزاد ماکو نیز در این جلسه اظهار داشت: با توجه به وضعیت پیش آمده در این برهه زمانی ارتباط با اصحاب رسانه و اطلاع رسانی از آخرین وضعیت ویروس می‌تواند کمک بیشتری در مبارزه با این ویروس باشد.

او در ادامه ضمن تقدیر از زحمات اصحاب رسانه خواستار اطلاع رسانی اطلاعیه‌های وزارت بهداشت که به صورت رسمی اعلام شده است صورت گیرد تا مردم به صورت دقیق از آخرین وضعیت مبارزه با این ویروس باشند.

در ادامه نمایندگان شبکه بهداشت و درمان شوط و پلدشت در مورد عملکرد خود در راستای مبارزه با این ویروس اعلام داشتند.

منطقه آزاد ماکو به لحاظ محدوده جغرافیایی شامل شهرستان‌های ماکو، شوط، پلدشت و شهر مرزی بازرگان بوده و در منتهی الیه شمال‌غرب کشور واقع است.

مساحت این منطقه حدود پنج هزار کیلومترمربع و جمعیت آن بر اساس نتایج سرشماری عمومی نفوس و مسکن سال ۱۳۹۵، حدود ۲۰۰ هزار نفر است.

 

انتهای پیام/ ن م

سوالات کرونا-پایین خبر دسکتاپ
بانک مسکن
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
سوالات کرونا-پایین خبر دسکتاپ
بانک مسکن
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
سوالات کرونا-پایین خبر دسکتاپ
بانک مسکن
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
سوالات کرونا-پایین خبر دسکتاپ
بانک مسکن
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سوالات کرونا-پایین خبر دسکتاپ
بانک مسکن
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر