کد خبر: ۷۲۶۳۸۶۱
تاریخ انتشار: ۰۹ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۴:۲۱
۰۹ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۴:۲۱
کد خبر : ۷۲۶۳۸۶۱

رئیس سابق کمیته حقوقی فدراسیون فوتبال گفت: دولت سالیانه حمایت‌های مالی زیادی می‌کند و بدون حضور او هیچ مسابقه‌ای برگزار نخواهد شد.

به گزارش خبرنگار فوتبال و فوتسال گروه ورزشی باشگاه خبرنگاران جوان، هوشنگ نصیر زاده رئیس سابق کمیته حقوقی فدراسیون فوتبال بیان کرد: فیفا ایراداتی  به اساسنامه فدراسیون فوتبال وارد کرده است و تلاش کردیم آن‌ها را اصلاح کردیم. از جمله ایرادی که فیفا به ما وارد کرد تعداد زیاد نایب رئیس در فدراسیون فوتبال بود. ما به استناد فیفا اساسنامه ی جدیدی را نوشتیم و نمی‌توانیم که از روی هوا قانون برای فدراسیون بنویسیم. فدراسیون فوتبال باید قانون‌مند عمل کند.

او در ادامه گفت: در ایران به خاطر اینکه دست دولت پشت ورزش است وهزینه‌های زیادی  می‌کند نمی‌توان آن را از ورزش حذف کرد. بدون حضور دولت در ورزش حتی یک مسابقه هم نمی‌توان برگزار کرد. باید قوانین حاکمیت را در نظر گرفت چرا که حاکمیت اجازه نمی‌دهد که ما صد هزار نفر را بدون کنترل و به صورت مستقل در یک جا جمع کنیم. در نظر داشته باشید که در آمریکا هم که می‌گویند آزادی بیان است وقتی عملیات تروریستی انجام شد اعلام کردند که حق چاپ این خبر را ندارید.

نصیر زاده عنوان کرد: فیفا به ما گفته است که وزیر ورزش و جوانان در مجمع فدراسیون فوتبال حضور پیدا نکند. آن‌ها می‌گویند وزیر ورزش در مجمع حضور پیدا کند عنوان رئیس مجمع هم باشد، اما او حق رای ندارد. کسی که رئیس مجمع است می‌پذیرد که می‌تواند تعلیق شود. لفظ دخالت دولت غلط است و فیفا می‌گوید دخالت شخص ثالث ممنوع است. در نظر داشته باشید که شخص ثالث فقط دولت محسوب نمی‌شود و هر شخص یا ارگانی که دخالت کند شخص ثالث می‌شود.

رئیس سابق کمیته حقوقی فدراسیون فوتبال در ادامه گفت: در سال ۱۳۷۳ یک اساسنامه برای ۵۰ فدراسیون ورزشی نوشته شد. در همان سال من با کمک کردن به فدراسیون کشتی و وزنه برداری اساسنامه  آن‌ها را نوشتم. فیفا اعلام کرده است که ۱۰ بند از جمله  قانون عدم تبعیض نژادی، مبارزه با دوپینگ، جدا بودن ورزش از سیاست  در اساس نامه آورده شود.

اساسنامه فدراسیون فوتبال از ۸ سال پیش کهنه شده است

او اظهار کرد: از سال ۲۰۰۵ تا کنون فیفا یک اساسنامه گذاشته و اعلام کرده که طبق آن  اساسنامه جدید را بنویسید. باید قبول کرد که زمان زیادی از سال ۲۰۰۵ تاکنون گذشته است. به نظرم تا ماده ۵۸ اساسنامه به فیفا ارسال شده است و به همین جهت ایراداتی به اساس نامه وارد کردند. فیفا در هیچ نامه و ایمیلی اعلام نمی‌کند که اساسنامه مورد تایید است فقط اصلاحیه را اعلام می‌کند. اساسنامه ما ۸ سال است که کهنه شده است و اساسنامه جدید هم باید دوباره اصلاح شود

رئیس سابق کمیته حقوقی فدراسیون فوتبال اظهار کرد: از سال ۱۳۸۶ تاکنون یک ایراد واحد به اساسنامه فدراسیون فوتبال وارد شده است. طبق گفته فیفا اعضای سازمان تربیت بدنی و نیرو‌های مسلح نباید در مجمع حضور داشته باشند و ما هم قبول کردیم. قرار شد که اگر نیرو‌های مسلح تیم داشته باشند در مجمع حضور داشته باشند.

او درباره حضور بازنشسته‌ها در فدراسیون فوتبال بیان کرد: طبق قانون بازنشسته می‌تواند به صورت پاره وقت فعالیت کند و هیچ منع قانونی وجود ندارد. برای مسائل پاره وقت هیچ ایرادی برای حضور افراد بازنشسته طبق قانون وجود ندارد.

نصیرزاده در پایان عنوان کرد: در قانون اساسی نام  وزارتخانه‌ها نیامده است، اما در نوشتن اساسنامه اسم وزارت خانه‌ها نوشته می‌شود چرا که رکن است. کمیته‌هایی وجود دارد که عمر ۴ ساله دارد. لفظ کمیته غلط است و دبیر کل کمیته وجود ندارد چرا که در بعضی از فدراسیون‌ها دبیر کل تمام وظایف را انجام می‌دهد.


بیشتر بخوانید: اعتراف سرپرست دبیرکلی فدراسیون فوتبال به سندسازی برای نمایندگان ایران در لیگ قهرمانان آسیا


انتهای پیام/

سوالات کرونا-پایین خبر دسکتاپ
بانک مسکن
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
سوالات کرونا-پایین خبر دسکتاپ
بانک مسکن
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
سوالات کرونا-پایین خبر دسکتاپ
بانک مسکن
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
سوالات کرونا-پایین خبر دسکتاپ
بانک مسکن
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سوالات کرونا-پایین خبر دسکتاپ
بانک مسکن
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر